Plecaki militarne firm cywilnych

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

W moim W-70 za dużo jest zwisających taśm , podobno Camelbak ma jakiś system zwijania troków chcialem to zastosować w tym plecaku co mam zamiar kupić.
System. Kawałek gumki w dzisiejszych czasach jest systemem, ale to nie do kolegi tylko ogólnie. Ów "system" to rodzaj klamerki, bądź gumki. Jak się nie ma to się używa "taśma izolacyjna system®" bądź gumkę recepturkę, a wychodzi na to samo. Można na wiele sposobów temu zaradzić.
PA®- ryby temat skończony,kije idą w kąt.
Więc jakie ma być to zastosowanie, bo coraz bardziej przez mgłę widzę.
Z naszych firm sa jeszcze na moim oku plecaki firmy MIWO oraz JANYSPORT.
Wszystko kwestia kasy.
Akurat te firmy robią plecaki tansze od wcześniej wymienionych.
A co do plecaka czy ja podaję jakieś indywidualne wymiary , ot ulepszenie systemu mocowań.Każdy będzie mogł to wykorzystać.
Jeśli nie mają to być przeróbki pod daną osobę to może Kifaru? Też dają radę.
człowieku jezeli podałes w profilu prawdziwy wiek 19 lat to ja w twoim wieku śmigałem z kałachem i za plecak miałem zasobnik
Człowieku jeśli podałeś w profilu prawdziwy wiek to jest to myśl wręcz przerażająca.
Dalej... Cieszę się bardzo iż śmigałeś z zasobnikiem i kałachem w moim wieku, niestety część ludzi zamierza się dalej kształcić, a nawet jeśli bym chciał to zetka nie istnieje.
Widać w wojsku nie byłeś bo za moich czasów była zasada - DYSKUSJE PO ROKU I TRZECH DNIACH A OPORY PO PÓŁTORY

Kobieta więcej jest w ciązy jak wojsko ma teraz służby.
Całe szczeście ze armia zawodowa jest.
Ano nie byłem, ale z tego co waść napisał to wynika iż nic by mi to nie dało. Bo służba krótka... A właściwie brak.

Tak swoją drogą to po co to zostało przytoczone? Jesteśmy w wojsku? O czymś nie wiem?

PS Również się ciesz, że słóżba jest zawodowa.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

cos mi sie srednio podoba bieg mysli w tym poscie.
uno- plecak pod siebie,to sprawa indywidualna,wiec po licho pytania w stylu,co ma byc. due-Wojna mlody jest,ale swoje nuz w zyciu przetestowal,bo to taki typ. Tre-porownanie,jak to bylo za komuny w wojsku...chyba przemilcze,bo mi slowa wulgarne sie cisna do geby...
Doceniam chec posiadania czegos pod siebie,ale rowniez nie rozumiem po co pytac o plecak pod siebie.
to jest plecak dla Ciebie,przerob,pokaz...moze naprawde bedziesz lepszy od innych I ktos zechce to kupic?
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Zacznijmy może od samego początku.

1. Do czego ten plecak ma być?
2. Czy nie istnieją już plecaki które spełniają wymagania z punktu 1?
3. Jeżeli nie ma takich to należy sie zastanowić czy nie można z czegoś zrezygnować (większa pojemnośc, inne materiały itp.) w wymażonym plecaku i kupić produkcyjniaka.
4. Jeżeli nadal nie ma plecaka pod dane potrzeby trzeba się zastanowić czy trud (pieniądze, robota itd.) włożona we własny (przerobiony projekt) jest tego warta?
5. Jeżeli się zdecydowaliśmy na własny plecor to czy opłaca się przerabiać? Kto to będzie przerabiał? Jest ktoś kto się podejmie, czy może od razu na firmie sie tego podejmą (tej która szyje produkt wyjściowy). Jeżeli przeróbki mają być we własnym zakresie - czyli w domu sobie uszyje to przepraszam jakie patenty?

PS Ja też nie rozumiem idei zabardzo. Wiem, wiem... Wakacje i człowiek otępiały troszkę jest... Więc kolego wytłumacz nam ładnie i składnie o co chodzi, a z przyjemnością ci odpowiem. Mam za sobą kilka przeróbek plecaków i zdażyło mi się jeden uszyć samemu od podstaw, więc się z chęcią podzielę przemysleniami... Tylko na razie nie rozumiem "o so chodzi" ;-)
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

"system" z CamelBaka to rzep doszyty na końcu taśmy prostopadle do niej tak, że po zwinięciu jej można rzepkiem spiąć powstały rulonik.
gumki imo są lipne, bardzo mnie denerwuje wieczna walka z wciskaniem taśmy do coraz bardziej roziągnietej gumy. lepszym, bo szybszym rozwiazaniem na latajace tasmy jest chyba WebDominator od Nexusa - chyba, bo nie bawiłem się nim
jw1256
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: OLSZTYN
Tytuł użytkownika: jw1256
Płeć:

Post autor: jw1256 »

Zaprojektuj plecak swoich marzeń (online) / by Wisport.
http://ngt.pl/forum/zaprojektuj-plecak- ... ,6408.html
Jak widzę rozpętałem burzę i emocje są skrajne.
Jezeli projekt wypali to inne firmy zostaną daleko w tyle .
I co Wy wszyscy na to każdy z Nas będzie mógl sobie już na jesieni zamówić worek pod siebie. :idea:

Nie jestem związany z żadną firmą.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

zapomniałeś tylko o jednej, ważnej kwestii.. cytat z podanego przez Ciebie linka:
w zasadzie to wszystko da się zrobić! Pytanie tylko czy wszystko się opłaca. Jeśli jest potrzeba coś zmienić, poprawić, ulepszyć, naprawić... to śmiało pisać na maila. Zobaczymy co da się zrobić i za ile.
jw1256
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: OLSZTYN
Tytuł użytkownika: jw1256
Płeć:

Post autor: jw1256 »

WOJNA®- zakopuję topór wojenny i zapraszam na Warmię na fajkę pokoju.§ ;-)

pozdro .
Czas zacząć zbierać kasę na worek.
Ciekawe przeróbki są też na http://nic.konto.avx.pl/kamizelki/viewtopic.php?t=208 :568:
w tym przypadku JanySport

pozdro

[ Dodano: 2009-08-13, 14:46 ]
Mgr_scout . :-) nie wszystko da się zastosować ale jak znajdzie się parę usprawnień to już będzie dużo. A siano nie gra roli .
ODPOWIEDZ