Plecaki militarne firm cywilnych

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Jeśli mało prawdopodobne to dali tak samo.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Helikon zaczął robić plecaki. W zeszłym tygodniu nabyłem 40-litrowy, ma panel jak do systemu Molle. Na razie jeszcze nie miałem okazji wypróbować go w terenie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Jak mniemam nabyłeś kopię eaglowskiego 3-Day pack'a.
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Tak, to ten.
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

od jakiegoś czasu używam plecaka Wisportu Rainder. Jestem z niego bardzo zadowolony!!! I mało mnie obchodzi kto od kogo zarżnął pomysł na taki plecak! Plecaki obydwu firm są podobnej jakości choć ceny są diametralnie różne... Wybrałem Wisport bo był tańszy.
Co do podobieństw to takie jest życie, jeśli jakieś rozwiązanie się sprawdza to wiadomo że konkurencja z niego skorzysta. Takie jest prawo wolnego rynku z całym szacunkiem dla Makato...
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Mały - "odpowiednikiem" Wolverina w Wisporcie jest Raccoon. Reindeer to uproszczona i zmodyfikowana wersja. Wg mnie jak na plecak kosztujący 300 zł to jest na prawdę fajnie zrobiony. Materiały mocne, system nośny daje radę, kieszenie są odpinane etc.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Masz rację Rzez! Za 300 zł to świetny plecak do włóczenia się po lesie :mrgreen: jak dla mnie wystarczy :lol: i nie zamierzam się smucić z tego powodu że to nie produkt Arizzona... Dla mnie ważne jest że Jakość jest w doskonałym stosunku do ceny! I choć nie wątpię że plecak Arizzona byłby o niebo lepszy, ja zostanę przy "gorszym" Wisporcie...
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Bynajmniej, materiałowo gorszy nie jest. Taka sama Cordura (tak na oko i na dotyk) jak w moim Wolverinie. Trochę mniejsze kieszenie, mniej bajerów, system nośny nie ta rozbudowany. Przy czym, warto zaznaczyć, że taki system nośny pasuje bardzo wielu szczupłym osobom (pamiętam jak pracowałem w sklepie i kilka dziewczyn wybrało go z powodu wygody, bo nie pasowały im sztywne pasy biodrowe - były za duże)! Jedyne na co może być mógł ponarzekać to sposob dzielenia komór - nie ufam zamkom, poza tym sznurek jest szybszy.

Początkowo myślałem o kupnie Reindeera, ale skończyło się na Wolverinie. Sam zaś kumplowi go poleciłem, bo szukał czegoś w podobnej cenie (po zniżce wyszło 300 zł). Jak na razie nic nie narzekał ;) Jest też wersja "cywilna" Mosquito. W podobnej cenie są też stare dobre Groty (aczkolwiek tak wg mnie może by lepiej było gdyby Janysport trochę rozwinął swój produkt...).

Mały - a jak się Tobie spisuje? Jakieś wady/super zalety zauważyleś w trakcie użytkowania?

Ps. proponuję zmienić nazwę tematu na "Plecaki militarne", bo firm "wojskowych" za bardzo nie znam :)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Jak na razie to jestem bardzo zadowolony. W tym roku zaliczył ostry rajd po Bieszczadach i wróciłem bardzo zadowolony z zakupu. Materiał rzeczywiście mocarny ;-) System niośny pasuje mi jak ulał. Zaznaczę że mam Raindeera 55l bo większy plecak to od lat X używam Przewodnika75l Janysportu (ten plecak był jednym z pierwszych w taj serii Janysa) i muszę powiedzieć że Wisport lepiej mi leży i w/g mnie ma lepszy system nośny. Może jest to spowodowane tym iż do Wisporta mniej rzeczy wejdzie i naturalnie jest lżejszy :shock: Ale i tak uważam go za lepszy plecak... Co do mniejszej liczby gadżetów to nawet lepiej (jak dla mnie).
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

http://www.lowealpine.com/Products/Sear ... ivityID=17

Z którego z tych plecaków jesteście zadowoleni najbardziej?
jw1256
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: OLSZTYN
Tytuł użytkownika: jw1256
Płeć:

Post autor: jw1256 »

Witam.
Jestem tu po raz pierwszy, i czytając ten temat była dyskusja odnośnie firm Wisport i Arizzon.
Jestem zdecydowany na plecak Whistler 35 ale chciałbym go usprawnić /przerobić pod siebie.
Plecak Wolverine 32 odpada bo prawa autorskie do niego ma firma ARIZZON i jakiekolwiek przeróbki wtym modelu nie wchodzą w grę.
Pisałem do Wisportu i dostałem od Nich zielone światło .
Zwracam się więc do użytkownikow tego modelu jakie są jego zalety ,wady itp odczucia .
Ze swojej strony
-wyrzuce chyba kieszeń z tyłu, a w to miejsce mozna dokupić plecak wolverine 16 l, gdyby zabrakło miejsca na bagaż.
- dodam w pasie piersiowym sciągacz z gumką tak jak ma to miejsce w innych plecakach.( mam W 70 i ten pas jak zaciagnę to jest za sztywno, trudno oddech złapać , na którymś forum było to poruszane)
-wzmocnione dno cordura 1500
- dojście do komory od strony frontu , w przypadku gdy mamy przytroczoną karimatę lub coś innego na wierzchu
-kieszenie po bokach możliwe do wykorzystania na butelkę z wodą gdy nie mamy przypiętych kieszeni bocznych.
- w srodku taśmy na laptop
-odpinany pas biodrowy( miasto) ale to mają w standardzie
Przeznaczenie ; parodniowe wypady, las , ryby, miasto sporadycznie .

Bardzo proszę o jakiekolwiek opinie , pomysły itp. co powinien zawierać taki idealny plecak o średniej pojemności.
Mam nadzieję że w grudniu Mikołaj mi go podrzuci. :mikolaj:
Całość przekopiowałem z innego forum gdzie założyłem ten wątek.
Jeżeli dojdzie do realizacji nie widzę problemu zeby podzielic sie uwagami z innymi.
A może zeby zmniejszyć koszty znajdzie się grupa np.10 ochotników na zakup takiego prototypu.
Na razie wszystko notuję .
Wisport aktualnie jest zajęty przygotowaniami do targów Outdoorowych w Kielcach a pózniej główny konstruktor ma być na urlopie.
W połowie września mają sie do mnie odezwac w sprawach wyceny a taże co da się zrobić a czego nie.
Co do Cordury 1500 w dnie plecaka to mają tylko kolor czarny.


pozdro i liczę na zainteresowanie.
:lol:
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Nie jestem użytkownikiem tego modelu.
jw1256 pisze:-wzmocnione dno cordura 1500
Po co? Standardowa Cordura (750/1000) wystarcza w zupełności, ,,niższe'' gramatury również (widzę na przykładzie PP20, PP25, Wisport Climber). Spokojnie można tym szorować po ziemi z ekwipunkiem wewnątrz, bez obaw o rozdarcie, przetarcie, przedziurawienie itp.
jw1256 pisze:- w srodku taśmy na laptop
(...)
Przeznaczenie ; parodniowe wypady, las , ryby, miasto sporadycznie.
Jeżeli miasto sporadycznie to po co taśmy na laptopa? W teren chyba się nie zabiera, ale co ja tam wiem...

Kieszenie po bokach na butelki zacna rzecz - byleby tylko zrobione zostały z jakiegoś wytrzymałego i rozciągliwego materiału (lycra?), oraz żeby można było sporo tam wrzucić (niesamowicie doceniłem takową opcję w Golite Pinnacle).
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
jw1256
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: OLSZTYN
Tytuł użytkownika: jw1256
Płeć:

Post autor: jw1256 »

taśma na laptop przyda sie np do przymocowania czegoś innego np.
Sam z laptopem nie popylam często a raczej barzdo rzadko. Ale te parę gram nie zawadzi .poniżej wypunktowałem to co chciałbym mieć w tym plecaku;
głowna komora 32 -
-brak kieszeni zewnętrznej z tyłu , w te miejsce system mocowań Molle
-przedłużone zamki w komorze głównej ułatwiające łatwiejszy dostęp do rzeczy znajdujących sie na dnie
-Cordura 1500 w dnie komory
-pas piersiowy szerszy o 0,5-1 cm + gumka ściągająca
-pas biodrowy z mocowaniami Molle (wydaje mi sie ze ma w stand.)
-ryglowane szwy jakw plecaku Raccoon
-System zwijania troków jak w produktach Camelbak`a
-zwykły trok zamiast plastikowego uchwytu transportowego
-mozna by dodać na dnie i na górze plecaka system molle żeby przytroczyć jakiś inny sprzęt

+ TO CO JEST W STANDARDZIE
􀂾 System nośny SAS wzmocniony prętami z włókna szklanego.
􀂾 Wewnętrzna przegroda.
􀂾 System CAMEL BAK.
􀂾 Kieszenie wewnętrzne i zewnętrzne.
􀂾 Przegroda z elastycznej siatki uniemożliwiająca przemieszczanie się bagażu.
􀂾 Peleryna przeciwdeszczowa
􀂾 Pas biodrowy i piersiowy.
􀂾 Zewnętrzne kieszonki boczne
􀂾 System taśm do mocowania dodatkowego ekwipunku, kompatybilny z MOLLE.
􀂾 Możliwość dopięcia kieszeni bocznych plecaka RACCOON.
􀂾 System szybkiego wypinania.

Osobny wątek stanowi to co można by do niego przytroczyć np WOLVERINE 16 lub coś z innych firm(http://tadgear.com/x-treme%20gear/packs ... _alpha.htm)

Trudno już jest cokolwiek dodac.

LEPSZE WROGIEM DOBREGO
:idea: czekam na Edisona w tym zakresie.
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Nie rozumiem pewnych rzeczy. Piszesz, że chcesz przerobić plecak pod siebie i pytasz innych co ma w nim być ? Już samo pytanie na kilku forach na raz o plecak pod siebie oznacza, że nie chodzi Ci o plecak, a o lans :D Poza tym nie napisałeś nam nawet do czego ten plecak ma służyć tak naprawdę. Bo na ryby, grzyby i do lasu to można pójść z każdym lub nawet bez plecaka. Oczywiście można się domyślić z zaprezentowanego nam koncertu życzeń, że plecak ma służyć do wszystkiego i ma zatrzymywać co najmniej serię z kałasznikowa (a przynajmniej podłoga ma zatrzymać). To zrozumiałe biorąc pod uwagę ceny laptopów - a już wiemy, że będziesz je przenosił w środku. Sądząc po uwielbieniu do Molle i pancerności rozwiązań można się domyślić, że będzie to plecak na wojnę - jak sądzę, jesteś czynnym żołnierzem zawodowym.

A już na pewno nie poruszaj tematu tego, co można do tego przytroczyć bo nie starczy miejsca na dysku kompa na którym postawiono to forum.

Na koniec wyjaśnij nam co miałeś na myśli pisząc "Lepsze jest wrogiem dobrego" w kontekście swojej konstrukcji ;)
Those who travel far must travel light.
http://just-hike.blogspot.com/
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Mnie bardzo interesuje cel zabierania laptopa w miejsca, których warunki wymagają sprzętu ekstremalnego ? Pytam tylko z ciekawości, gdyż nigdy mi nie przeszła myśl by zabierać jakąkolwiek elektronikę w teren, poza przydatnymi dla niektórych gadżetami, jak telefon komórkowy, GPS, radio KF ( ew. CB, skaner ) lub aparat cyfrowy ( oczywiście to kwestia dyskusyjna ).

Chcąc nie chcąc widziałem jakąś reklamę z gościem co pisze na laptopie siedząc na jakimś nawisie skalnym w górach. Zastanawia mnie potrzeba bycia on-line w sercu Tatr. Ja osobiście to uciekam przed cywilizacją ale to już moja prywatna opinia.
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
jw1256
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: OLSZTYN
Tytuł użytkownika: jw1256
Płeć:

Post autor: jw1256 »

my polacy mamy to do siebie żeby kogoś zgasić na dzień dobry.
Nie jestem związany z żadną firmą i nie robię żadnego lansu.
Plecak ma posłuzyc na max parodniowe wypady w teren , biwak jak i na ryby .
Mam Wolverine 70 i jak na jednodniowy wypad jest troche za duzy .
Chyba zdajecie sobie sprawe ze nie wszystko da sie zastosowac z mojego koncertu życzeń.
A do trepa mi daleko - pobór za komuny jesień 87-89 . :-)
I coz w tym złego że można produkt ulepszyć ale jak widze nie ma zrozumienia.
A co do laptopa to nie musze chyba kupowac specjalnego plecaka bądż torby na laptop.
Zaledwie parę razy byłem niejako zmuszony wyjść z laptopem do znajomego az takim maniakiem kompa nie jestem.
Czy Wasza pomoc polega na krytyce :!:
Lepsze Wrogiem Dobrego - nie lepiej zastosować lepszy materiał o dobrego.
Ale o tym pomyslisz dopiero jak coś rozerwiesz zastanawiając się co by się wtedy stało gdyby był inny materiał.
Nie mam nic do Cordury 1100 lub 750 .
Z tego co wiem mamy cztery lub piec polskich firm które by mogły uszyć taki plecak.
Nie bede podawał z nazwy firm bo znowu ktoś powie ze robię lans.
Trafiłem tu bo podobny temat rzuciłem na innym forum ,gdzie uwaga po 14 dniach było na zadany temat dosłownie 2 odpowiedzi w dodatku nie na temat.
Mam nadzieję ze temat trochę wyprostowałem. :-D

Ps . co do laptopów to mam zamiar uprawiać przemyt :569: po parę sztuk na białoruś ;-)
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Karrimora jakiegoś kup, lepiej się nada i taniej wyjdzie.
Nie rozumiem po kiego grzyba ci taki plecak jak piszesz, do celów jakie wymieniasz. Dno cordura 1500 najlepiej dwie warstwy itp. itd. Wytrzyma to nie wiem co, ale po kiego? Waga też będzie fajna.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
jw1256
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: OLSZTYN
Tytuł użytkownika: jw1256
Płeć:

Post autor: jw1256 »

karrimor jako marka bardzo podupadł .
A plecak się przyda bo NIE ZNASZ DNIA ANI GODZINY .
Nie bedzie produktem jednego sezonu .Jednosezonowe to są w TESCO.
Nie dopatrzyłem się nic co jest jakąś fanaberią .
Plecak jedna bryla + wiecej obszyć + lepsza jakość niektórych materiałów.
Jezeli zabraknie miejsca w komorze głównej to jest możliwość troczenia na zewnątrz. ;-)
Chyba nikt z Was nie chodzi na ryby i nie wie ile trzeba mieć miejsca zeby upakować zanęte ,przybory wedkarskie plus jakaś kurtka polar .
Nie najlepiej nieść to w osobnej reklamówce.
Co do ceny to wolę zapłacić więcej i mieć spokój.
Whistler 35 na ,którym się wzoruje wazy ok 1600 g.
Tu juz zgłupiałem.

Pozdro . ;)
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Kocham takie rozumowanie. W sumie to dzięki takiemu "czemuś" rozwja się gospodarka, ale dla mnie to "ociepienie społeczeństa".

Jeżeli oczekujesz, że znajdziesz zrozumienie na takie udziwnianie tutaj to chyba nie wyjdzie. Dodatkowo to ma być plecak pod ciebie? Więc sam chyba wiesz co ma w nim być? Jak inni mają ci doradzić? Piszesz, że w takim razie na ryby chodzić z reklamówką - tak mówimy my. Z twojego rozumowania wynika, że na ryby lepiej chodzić ubranym jak na wojnę.

Karrimor podupada. A jakim to przeciążenią będzie poddany plecak?
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
jw1256
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: OLSZTYN
Tytuł użytkownika: jw1256
Płeć:

Post autor: jw1256 »

w0jna pisze:Kocham takie rozumowanie. W sumie to dzięki takiemu "czemuś" rozwja się gospodarka, ale dla mnie to "ociepienie społeczeństa".

po jakiemu ty nawijasz bo nie rozumiem tej jałowej gwary.
``czemuś `` to sie tyczy do mnie :568:
człowieku jezeli podałes w profilu prawdziwy wiek 19 lat to ja w twoim wieku śmigałem z kałachem i za plecak miałem zasobnik .Widać w wojsku nie byłeś bo za moich czasów była zasada - DYSKUSJE PO ROKU I TRZECH DNIACH A OPORY PO PÓŁTORY

Kobieta więcej jest w ciązy jak wojsko ma teraz służby.
Całe szczeście ze armia zawodowa jest.

A co do plecaka czy ja podaję jakieś indywidualne wymiary , ot ulepszenie systemu mocowań.Każdy będzie mogł to wykorzystać.

Krzyżak z Olsztyna .

[ Dodano: 2009-08-12, 19:53 ]
w0jna pisze:Kocham takie rozumowanie. W sumie to dzięki takiemu "czemuś" rozwja się gospodarka, ale dla mnie to "ociepienie społeczeństa".

po jakiemu ty nawijasz bo nie rozumiem tej jałowej gwary.
``czemuś `` to sie tyczy do mnie :568:
człowieku jezeli podałes w profilu prawdziwy wiek 19 lat to ja w twoim wieku śmigałem z kałachem i za plecak miałem zasobnik .Widać w wojsku nie byłeś bo za moich czasów była zasada - DYSKUSJE PO ROKU I TRZECH DNIACH A OPORY PO PÓŁTORY

Kobieta więcej jest w ciązy jak wojsko ma teraz służby.
Całe szczeście ze armia zawodowa jest.

A co do plecaka czy ja podaję jakieś indywidualne wymiary , ot ulepszenie systemu mocowań.Każdy będzie mogł to wykorzystać.

Krzyżak z Olsztyna .
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

jw1256 pisze:karrimor jako marka bardzo podupadł .
A plecak się przyda bo NIE ZNASZ DNIA ANI GODZINY .
Plecaki Sabre (może to odważne założenie, ale sądzę, że w0jna chyba o tych myślał - tj. seria militarna) są produkowane nie przez Karrimora, a przez PRI (więc formalnie to dwie różne firmy:).

Po drugie, jeżeli chodzi o plecaczki Sabre to mimo produkcji w Chinach są one przyzwoitej jakości (mam punkt odniesienia, ponieważ pracowałem jeszcze jakiś czas temu w sklepie, który trochę ich sprzedał i na przestrzeni kilku lat były może ze 2-3 reklamacje; a powiem tylko tyle że nie były użytkowane jako plecaki szkolne...).

jw1256 pisze:Plecak jedna bryla + wiecej obszyć + lepsza jakość niektórych materiałów.
Jezeli zabraknie miejsca w komorze głównej to jest możliwość troczenia na zewnątrz. ;-)
Firm zagranicznych jest pod dostatkiem -->
LEAF Arc'teryx - Echo Pack

Kifaru - Express/Molle Express

Mystery Ranch - 3 Day Assault Pack

Swoją drogą już się przyzwyczaiłem, że w PL ciężko dostać większość interesującyh mnie rzeczy :)
jw1256 pisze:Chyba nikt z Was nie chodzi na ryby i nie wie ile trzeba mieć miejsca zeby upakować zanęte ,przybory wedkarskie plus jakaś kurtka polar.
Ze mnie wędkarz jak z wiadomo czego trąbka, ale Slaq zazwyczaj pakuje się w 25 litrów + kieszenie (tak wiem grupa niereprezentatywna). Zamiast polaru może być kurtka z ociepliną syntetyczną lub puchem - sporo mniejsze :)))

Jw1256 - mam nadzieję, że nie traktujesz komentarzy i odpowiedzi (przynajmniej z mojej strony) jako agresywne etc. bo nie taki jest cel. Powiem tylko tak - przyjrzyj się Climberowi z Wisportu - wg mnie posiada wszystko co plecak średniej wielkości do lasu, na bagienka, na ryby, w góry na tydzień etc. powinien mieć.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

jw1256 - nie chodzi o to by gasić. Moim zdaniem takie plecaki, które sprostają twoim wymaganiom istnieją już w ofertach wielu firm. Jeśli więc motywem jest dobór pasującego Tobie plecaka do tego co podałeś szkoda tracić czas - szukaj, kup i idź na grzyby/ryby. Jeśli jednak chcesz być twórczy to projektuj własny. Kilka dni temu sprzedałem pancerny, bardzo dobrze wykonany plecak z wkładką na laptopa. Nic mu nie brakowało i nadawał się do tego wszystkiego co wypisałeś + tygodniowy wypad w Bieszczady z całym sprzętem biwakowym. Teraz drugi już użytkownik będzie go używał. Śladów zużycia brak. Nie będę pisał co to za plecak bo nie chce się lansować :P ale plecak był produkcyjny i polski.
Those who travel far must travel light.
http://just-hike.blogspot.com/
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter
jw1256
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: OLSZTYN
Tytuł użytkownika: jw1256
Płeć:

Post autor: jw1256 »

Rzez ;-) nareszcie jakieś zdrowe podejście do sprawy.
Jeżeli ktoś jest w temacie plecaków to wie że seria Wolverine powstała bodajże przy wspólnym projektowniu przez użytkowników. forum.(knives i ngt ).
Sam posiadam wersje W-70 nie do zdarcia ,tylko ze przydatny jest na dluzsze wypady .
Na jeden dzien zbyt duzy , wsrodku wiele wolnego miejsca zostaje mimo odpiecia kieszeni bocznych.
Dlatego jestem skłonny wybrać Wisport WHISTLERa .
Wolverina chronią prawa autorskie firmy Arizzon , jakiekolwiek przeróbki są niemożliwe chyba ze napisałbym do Arizzona .
Zdecydowałem się na Naszą polską firmę w razie serwisu gwarancyjnego.
Z naszych firm sa jeszcze na moim oku plecaki firmy MIWO oraz JANYSPORT.
Wszystko kwestia kasy.
Pozdrawiam i dzieki.







9
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Z Janysportu pomyśl nad zestawem PP25 + 2 kieszenie boczne 3,5 L. Nie jest to plecak idealny, super wygodny, z bajerami. Natomiast nie można mu odmówić wytrzymałości, możliwości troczeni i pakowności (niejako ,,zawsze coś się jeszcze dopcha''). Po przytroczeni kieszeni masz cały panel frontowy dostępny do troczenia. Do środka wchodzi karimata BW, jest miejsce na bukłak i kieszeń na drobne rzeczy. Użytkuję już bodajże 4 lata i praktycznie zero uszkodzeń.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
jw1256
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: OLSZTYN
Tytuł użytkownika: jw1256
Płeć:

Post autor: jw1256 »

PA®- ryby temat skończony,kije idą w kąt. :lol:
Przed podjęciem tego tematu przejrzałem opinie uzytkowników plecaka Wolverine 32 , po jakimś czasie co niektórzy mieli uwagi co można by ulepszyć .
Było to niejako inspiracją dla mnie tym bardziej że dostałem zielone światełko od Wisportu na temat przeróbek.
W moim W-70 za dużo jest zwisających taśm , podobno Camelbak ma jakiś system zwijania troków chcialem to zastosować w tym plecaku co mam zamiar kupić.
A znowu przedłużenie zamków w komorze ułatwi łatwiejszy dostęp do rzeczy znajduj ących się na dnie plecaka. ;-) .
Po pomyślym zakupie i modernizacji prześlę fotki. ;-)

Pozdrawiami i dziekuję za wszystkie odpowiedzi związane z tematem.®

[ Dodano: 2009-08-12, 22:05 ]
Rzez®- dzięki za wsparcie w tej kwesti.
:569: temat dostał w jeden dzień więcej odpowiedzi jak na innym forum przez dwa tygodnie.
Chyba się prześpię z tym problemem ,może coś sie przyśni jakieś rozwiązanie. :566:

Do połwy września mam czas na zebranie do kupy swoich (naszych) sugestii odnośnie przeróbek.

pozdro
ODPOWIEDZ