Plecaki militarne firm cywilnych

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Lisu
Posty: 160
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:11
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska
Gadu Gadu: 8563757
Tytuł użytkownika: Parła nist !
Płeć:

Plecaki militarne firm cywilnych

Post autor: Lisu »

Słyszałęm o LoweAlpin saracen,karrimor sabre oraz taki widze ,ze jest LINK (wygląda jak by miał być military).Są tez ALPINUSy dla polskiej armii.Jakie jeczce znacie modele plecaków dla armii firm cywilnych?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Jeszcze arcteryx, ich projekty Tango i Charlie służą w USMC tylko są troszkę zmodyfikowane i ILBE się zowią.
I jeszcze janysport...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Re: Plecaki militarne firm cywilnych

Post autor: w0jna »

SPECIAL-FORCES pisze:Słyszałęm o LoweAlpin saracen,karrimor sabre oraz taki widze ,ze jest LINK (wygląda jak by miał być military).Są tez ALPINUSy dla polskiej armii.Jakie jeczce znacie modele plecaków dla armii firm cywilnych?
To jest plecak Arizzona a nie wisporta...
Zresztą był on produkowany w celach survivalowo-militarnych. Ostatnio można spotkać podróby tego plecaka robione przez Wisporta.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Wisport może i robi podróbę rosomaka Arizzon'a i to jest to:
http://www.wisport.com.pl/index.php/ple ... 1/reindeer
Albo to:
http://www.wisport.com.pl/index.php/ple ... em/raccoon
Jednak na pierwszy rzut oka można uznać że to Rosomak był tylko inspiracją, bo plecaki się różnią...
Zresztą wisport robi bardzo dobre plecaki...
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 15
Rejestracja: 28 sie 2007, 01:56
Lokalizacja: Wrocław \ Bełchatów
Gadu Gadu: 7153135
Płeć:

Post autor: szkodnik »

aciepk pisze:Wisport może i robi podróbę rosomaka Arizzon'a i to jest to:
http://www.wisport.com.pl/index.php/ple ... 1/reindeer
Albo to:
http://www.wisport.com.pl/index.php/ple ... em/raccoon
Jednak na pierwszy rzut oka można uznać że to Rosomak był tylko inspiracją, bo plecaki się różnią...
Zresztą wisport robi bardzo dobre plecaki...
A kto szył Wolverine dla Arizzon?! Oczywiście WISPORT!!
Tanią imitacją Wolverine miał być Reindeer.
Natomiast Raccoona Wisport zaprojektował bardzo profesjonalnie podchodząc do tematu i Wolverine nawet nie ma polotu do niego!
Nieoficjalnie kilka sztuk pojechało do testowania do Afganistanu, (nie wiadomo czy MON pozwoli na wykorzystanie tej informacji przy promocji plecaka)
Wisport uszył jeszcze mały plecak według uwag żołnierzy- też jest właśnie testowany w warunkach bojowych i nie wiadomo jeszcze czy wejdzie do produkcji..
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Wybacz, ale to że Wisport szyje plecaki Arizzona w swojej szwalni i to że teraz posiada maszynę ryglową 27mm to zasługa Arizzona i tylko arizzona. Uważasz ze ten Raccoon to inny plecak tak? Bo to jest ten sam plecak z paroma tasiemkami więcej i tyle. Jakoś wcześniej Wisport nie szył takich militarnych plecaków, zaczął dopiero gdy Arizzon zaczął szyć w ich szwalni!!!! Jest najzwyklejsze kopiowanie projektów i kradzież pomysłów!
Natomiast Raccoona Wisport zaprojektował bardzo profesjonalnie podchodząc do tematu i Wolverine nawet nie ma polotu do niego!
Zaprojektował! Dobre sobie kolego! Zerżnął Rosomaka i pozmieniał parę rzeczy! Nie ma polotu???? Interesujące stwierdzenie "Nie ma polotu" a jednak jest w 85% wzorowany na Wolverinie, zatem możesz mi powiedzieć co znaczy nie ma polotu?

Zresztą wisport robi bardzo dobre plecaki...
Owszem robi dobre plecaki, ale jak już sam powiedziałeś wzoruje się (kradnie) pomysły innych firm(mówię tutaj o tych dwóch plecakach). Powiedz mi co Arizzon ma teraz zrobić? Nic nie może zrobić chociaż firma której zlecili szycie swoich plecaków wy....ła ich!


Przepraszam za słownictwo ale taka jest już prawda i inaczej tego powiedzieć się nie da.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2007, 15:48 przez w0jna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Nie rzucał bym tak bardzo oskarżeniami o kradzież, równie dobrze można powiedzieć że JanySport ukradł patent z LBV, Helicon ukradł przyszyte pod kątem kieszenie itd.
Podejżewam że gdyby doszło do naruszenia prawa to Arizzon bardzo by się z tego ucieszył - wystarczy średniej klasy prawnik żeby wyszarpać odszkodowanie. Inną sprawą jest to że firmy dogadują się między sobą i producent za obniżenie ceny dostaje prawo do sprzedaży produktu pod swoją marką (co prawda w innej branży ale często się z tym spotykam).
Może dobrze by było zadzwonić do Arizzona i spytać ich jak to jest z tymi plecakami?

ps.
Wiem że nie ma ustalonego regulaminu forum, ale mam prośbę - kontroluj słownictwo, a jeśli już musisz ostrzej wyrazić emocje to wykropkuj co nieco
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ja mam ciągły kontakt z Arizzonem, i nie jest to żadne pożyczenie projektu ze strony Wisportu tylko kradzież pomysłu arizzona.
Jak już powiedziałem Rosomaki Arizzona są szyte w szwalni Wisportu i to właśnie ta firma ich okradła. Powiedz mi co Arizzon może zrobić ? Wytoczy sprawę Wisportowi? A gdzie będzie w tedy szył swoje plecaki? Nic nie może zrobić. Został oszukany przez tych ludzi którym płacił kasę za szycie swoich plecaków.
Podejżewam że gdyby doszło do naruszenia prawa to Arizzon bardzo by się z tego ucieszył
Wiesz mi ale arizzon nie jest z tego zadowolony i tego że wisport szyje takie plecaki dowiedział się od innych użytkowników forów.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Chyba znowu rozpętałem piekło...
w0jna pisze:Owszem robi dobre plecaki, ale jak już sam powiedziałeś wzoruje się (kradnie) pomysły innych firm(mówię tutaj o tych dwóch plecakach). Powiedz mi co Arizzon ma teraz zrobić? Nic nie może zrobić chociaż firma której zlecili szycie swoich plecaków wy....ła ich!
Ja tam nie wiem z wisportu używam tylko cywilnych plecaków... I kij mnie obchodzi kto od kogo zrzyna, ponieważ ten racoon z wisportu wygląda na lepszego od Rosomaka, ze względu na ilość taśm i litraż...
w0jna pisze:Ja mam ciągły kontakt z Arizzonem, i nie jest to żadne pożyczenie projektu ze strony Wisportu tylko kradzież pomysłu arizzona.
Jak już powiedziałem Rosomaki Arizzona są szyte w szwalni Wisportu i to właśnie ta firma ich okradła. Powiedz mi co Arizzon może zrobić ? Wytoczy sprawę Wisportowi? A gdzie będzie w tedy szył swoje plecaki? Nic nie może zrobić. Został oszukany przez tych ludzi którym płacił kasę za szycie swoich plecaków.
To jest biznes mój drogi... Może było coś napisane małym druczkiem itepe... Wiadomo? Zresztą te plecaki się różnią od siebie i eksperci by tak powiedzieli. Może jest to zerżnięcie ale detale są inne więc co można zrobić? Nic. Sytuacja jest identyczna jak z Suzuki Swiftem i nową Skodą Fabią... Jedni zrzynali od drugich ale tak czy inaczej Mini było pierwsze...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ja tam nie wiem z wisportu używam tylko cywilnych plecaków... I kij mnie obchodzi kto od kogo zrzyna, ponieważ ten racoon z wisportu wygląda na lepszego od Rosomaka, ze względu na ilość taśm i litraż...
I co z tego że wygląda? Właśnie ze względu na tasmy i 5 litrów różnicy, bo tylko tym się różni to jest KOPIA.
To jest biznes mój drogi... Może było coś napisane małym druczkiem itepe... Wiadomo?
A co ja napisałem? Trzeba kwestionować każde moje słowo? Tak wiadomo i nic nie było napisane małym druczkiem.
Może jest to zerżnięcie ale detale są inne więc co można zrobić?
Nie może tylko to jest zerżnięcie. Tak detale? No dobrze ale polski multicam który różni się detalami od oryginału to twierdzisz już że jest kopia.
Sprawa jest prosta Wisport kradnie pomysły od Arizzona zmienia dwie tasiemki i sprzedaje jako swój plecak.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:I co z tego że wygląda? Właśnie ze względu na tasmy i 5 litrów różnicy, bo tylko tym się różni to jest KOPIA.
I co w tym złego?
w0jna pisze:A co ja napisałem? Trzeba kwestionować każde moje słowo? Tak wiadomo i nic nie było napisane małym druczkiem.
A czy ja kwestionuję? Ja tylko też wyrażam swoją opinię jak jest.
w0jna pisze:Nie może tylko to jest zerżnięcie. Tak detale? No dobrze ale polski multicam który różni się detalami od oryginału to twierdzisz już że jest kopia.
Sprawa jest prosta Wisport kradnie pomysły od Arizzona zmienia dwie tasiemki i sprzedaje jako swój plecak.
Ach i wielka tragedia się stała... Ja tam uważam że jest dobrze bo jest na rynku jakaś konkurencja... Sytuacja jest taka jak z (Znów przykład z branży motoryzacyjnej) Fiatem Seidici i Suzuki SX4 (Pierwowzór to SX4 projekt Suzuki). I nikt nie narzeka że coś jest zerżnięte z drugiego... Zamiast się bulwersować powinieneś się cieszyć że masz jakiś wybór...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

To w tym złego że jest to skradziony pomysł przez firme która jeszcze czerpie zyski z tego że szyje oryginał. I tak nic nie kupie od takich chamskich złodziei. Jak już wyrażasz swoją opinie podważającą to czego się dowiedziałem powiedz na jakich przesłaniach to opierasz.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

To w tym złego że jest to skradziony pomysł przez firme która jeszcze czerpie zyski z tego że szyje oryginał. I tak nic nie kupie od takich chamskich złodziei. Jak już wyrażasz swoją opinie podważającą to czego się dowiedziałem powiedz na jakich przesłaniach to opierasz.
Może i jest to złodziejstwo ale ów proceder istniał od zawsze... I ja w istnieniu konkurencji nie widzę nic złego...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Dobra. Ukradnę ci teraz telewizor z domu. Cieszysz się? A teraz ukradnę ci telewizor z domu będąc jednym z domowników. I jak fajnie? Ja też się ciesze że ty się cieszysz. I nie schodź z tematu. Koniec.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

w0jna pisze:Dobra. Ukradnę ci teraz telewizor z domu. Cieszysz się? A teraz ukradnę ci telewizor z domu będąc jednym z domowników. I jak fajnie?
To jest zupełnie coś innego... Kradzież projektu to jedno a telewizora to drugie...

I się nie bulwersuj tak tym faktem bo Ci żyłka w tyłku pęknie... Jakby to była twoja firma to rozumiem, ale po co się tak bulwersować?

Aciepk, uważasz że takie teksty wnoszą coś mądrego do dyskusji? Tanto
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2007, 00:48 przez aciepk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

w0jna @ aciepk, naprawdę mam kilka ciekawszych zajęć niż kasowanie zbędnych postów, w związku z tym prośba - jak widzicie że dyskusja odbiega od tematu, to zacznijcie używać przycisku PW.
Nie mam nic przeciw wymianie poglądów, nawet bardzo ostrej, ale niech ona będzie na poziomie, a nie wycieczki personalne.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Wywaliłeś też to co napisałem o maxpeditionach...
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Przy tej ilości wykasowanych postów rzeczywiście mogłem przeoczyć ten fragment, jedyne co mogę powiedzieć to: przepraszam. Niestety wykasowane rzeczy poszły w kosmos, pozostaje tylko wpisanie tych informacji jeszcze raz.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

No to piszę...
Osobiście uważam że do grona firm cywilnych robiących militarne plecaki można zaliczyć:
-Maxpedition'a, który w moim uznaniu robi głównie przydatne turystyczne gadżety (Na butle nalgene'a, portfele, organizery).
-No i Camelback... Robią plecaki ze zbiornikami na wodę i do użytku sportowego i turystycznego i dla wojska, ale ostatni wypuścili też na rynek ogromne plecaki transportowe i wynalazki podobne do packboardów...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

A dla TAD'a kto szyje? Tad szyje sam?

Wróć. No jak można było zapomnieć o KIFARU!
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 15
Rejestracja: 28 sie 2007, 01:56
Lokalizacja: Wrocław \ Bełchatów
Gadu Gadu: 7153135
Płeć:

Post autor: szkodnik »

w0jna pisze:Zaprojektował! Dobre sobie kolego! Zerżnął Rosomaka i pozmieniał parę rzeczy!
Ja bym tego nie nazwał kopiowaniem ani kradzieżą pomysłów. Powiedzmy że Wisport wykozystał doświadczenia zdobyte podczas współpracy z Arizzonem.
Oczywiste jest ze Raccoon jest bardzo podobny do Wolverine bo przy wielu elementach cięzko o jakąś rewolucje ale Raccoon jest zdecydowanie bardziej dopracowany. Najlepiej gdybyś sam obejrzał i porównał oba plecaki na żywo.
Z tego co pamiętam Raccoon ma udoskonalony system nośny (a swoją drogą w Wolwerine był wykożystany system nośny Wisportu), system mocowania dodatkowego wyposazenia jest bardziej rozbudowany, ulepszony i wpełni zgodny z Molle (w Wolverine podobno w niektórych miejscach różnie było z tą zgodnością), dodano system szybkiego zrzucania plecaka (osobiście uważam że zbędny), całość (łącznie ze stelażem) jest zabezpieczona przed odbijaniem promieni IR (czy przed nie odbijaniem? nie znam sie na tym ale chodzi o to że w noktowizorze nie widać), wykorzystano cordure o innej gramaturze.

A co do kopiowania i kradzieży pomysłów to dzieje sie to nagminnie w tej branży. Nie mówie ze jest to pozytywne ale ciężko cokolwiek na to poradzic, a z drugiej strony patrząc to konsument ma większy wybór..

P.S.
wOjna, myśle że podchodzisz do sprawy zbyt emocjonalnie.. :-P
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ja bym tego nie nazwał kopiowaniem ani kradzieżą pomysłów.
Ja nazywam rzeczy po imieniu.
Powiedzmy że Wisport wykozystał doświadczenia zdobyte podczas współpracy z Arizzonem.
Śmieszne stwierdzenie. Doświadczenie.... ciekawe bardzo ciekawe.
Oczywiste jest ze Raccoon jest bardzo podobny do Wolverine bo przy wielu elementach cięzko o jakąś rewolucje ale Raccoon jest zdecydowanie bardziej dopracowany.
Jest bardziej napchany i to wszystko, a to nie znaczy dopracowany. Posiada więcej bajerów.
całość (łącznie ze stelażem) jest zabezpieczona przed odbijaniem promieni IR (czy przed nie odbijaniem? nie znam sie na tym ale chodzi o to że w noktowizorze nie widać), wykorzystano cordure o innej gramaturze.
Jeśli chodzi ci o odbijanie to Rosomak jest szyty z cordury IRR z 4 krotną impregnacją i w gramaturze 500 i 1100 czyli takiej samej. Wisport nie mógł dać lepszej cordury, tylko co najwyżej taką samą.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 15
Rejestracja: 28 sie 2007, 01:56
Lokalizacja: Wrocław \ Bełchatów
Gadu Gadu: 7153135
Płeć:

Post autor: szkodnik »

wOjna, ja nie mam tyle cierpliwości i czasu co Aciepk więc wybacz ale nie zamierzam sie z Tobą spierać. Ty wiesz swoje i ja wiem swoje a racja pewnie jak zawsze leży po środku.

A co do cordury to podobno w którymś miejscu wykożystano inną gramature i komin jest chyba z innego materiału (ale 100% pewnosci nie mam)
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

A co do cordury to podobno w którymś miejscu wykożystano inną gramature i komin jest chyba z innego materiału (ale 100% pewnosci nie mam)
No mogli na przykład dać tam gdzie w rosomaku jest 1100 dali 500 i na odwrót.... W każdym razie gramatura cordury użytej się nie różni.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 15
Rejestracja: 28 sie 2007, 01:56
Lokalizacja: Wrocław \ Bełchatów
Gadu Gadu: 7153135
Płeć:

Post autor: szkodnik »

w0jna pisze:No mogli na przykład dać tam gdzie w rosomaku jest 1100 dali 500 i na odwrót....
Mało prawdopodobne. Bądź realistą :-P ;-)
ODPOWIEDZ