PiS chce zakazu noszenia broni białej

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
PanJa
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:25
Lokalizacja: z daleka
Tytuł użytkownika: warit w pom. kasku
Płeć:

PiS chce zakazu noszenia broni białej

Post autor: PanJa »

Nie wiem czy ktoś z forumowiczów to zauważył. Wstawiam jednak ponieważ dyskutujemy o tym na forach o broni palnej ;)
Jak by nie było temat dobitnie dotyczy również "leśnych ludzi" :)
15:36, 21.01.2011 /PAP

PiS chce zakazu noszenia broni białej
ZŁOŻYLI JUŻ WNIOSEK W SEJMIE

Zakaz noszenia noży z ostrzem o długości powyżej 8 cm oraz m.in. maczet i mieczy samurajskich w miejscach publicznych chce wprowadzić klub PiS. Złożyli już w tej sprawie w Sejmie projekt zmian w ustawie o broni i w Kodeksie karnym. Noszenie wymienionych noży byłoby zagrożone karą do 2 lat więzienia. Platforma nie mówi "nie". - W tej sprawie będziemy współpracować ze wszystkimi - oświadczył Jarosław Gowin (PO).

Projekt przedstawił na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Jak tłumaczył poseł, projekt "jest wynikiem bardzo wielu tragicznych zdarzeń, które miały miejsce w ostatnich dniach, miesiącach, latach, wynikających z użycia niebezpiecznych narządzi, w tym noży, maczet, mieczy samurajskich służących do ataku w miejscach publicznych na bardzo często niewinne osoby".

Najwyższy czas na regulacje

Wśród tych zdarzeń Mularczyk wymienił m.in. zabójstwo Tomasza C. - kibica jednego z krakowskich klubów, do którego doszło w poniedziałek w Krakowie.

Mularczyk argumentował, że z analizy przeprowadzonej przez jego klub wynika, że w Unii Europejskiej są tylko trzy kraje - Polska, Czechy i Bułgaria - gdzie nie obowiązują żadne regulacje dotyczące posiadania noży, maczet, czy mieczy samurajskich w miejscach publicznych.

Poseł przywołał też statystyki, z których wynika, że w 2009 r. ponad 400 osób zostało zamordowanych z użyciem noża i podobnych niebezpiecznych narzędzi, a 36 - w wyniku użycia broni palnej.

- To wszystko pokazuje, że mamy do czynienia z realnym problemem, którym powinien zająć się rząd, rząd tego nie robi - powiedział Mularczyk. - Musi zdumiewać milczenie ze strony rządu, premiera, ministra Kwiatkowskiego, którzy są odpowiedzialni za zapewnienie Polakom bezpieczeństwa - dodał.

Grzybiarze mogą odetchnąć

Poseł zaznaczył, że - według propozycji PiS - posiadanie długiego noża lub innej broni tego typu nie będzie karane, jeśli "będzie uzasadnione i będzie służyło celowi zgodnemu z prawem". Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o użycie takich narzędzi w trakcie zawodów sportowych, uroczystości, czy prac ogrodniczych.

- Oczywiście nie będzie karane złapanie grzybiarza, czy ogrodnika z nożem, czy szpadzisty, ale będzie karana taka sytuacja, gdy kibic idzie na mecz, czy na imprezę sportową i posiada sztylet, nóż, maczetę - mówił Mularczyk.

Wiceszef klubu PO Jarosław Gowin, pytany w piątek przez dziennikarzy o projekt PiS, powiedział: "bardzo dobrze, że jest taka inicjatywa PiS-u, bo tą inicjatywą politycy PiS uprzedzają to, co my także mamy zamiar zrobić". - W tej sprawie na pewno będziemy współpracować ze wszystkimi - dodał Gowin.

ktom//gak/k

Źródło: http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html
+ parę linków

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=750 ... 9caddf2659

http://www.wykop.pl/link/603667/zadanie ... i-i-prawa/

http://derepublica.blox.pl/2011/01/Cultrum-porta.html



Projekt pewnie nie przejdzie ale ... nic nigdy w naszym kochanym państewku nie wiadomo.

Pozdrawiam
PanJa

PS. Jeśli ktoś ma konto na Facebook proponuje zapisywać się do grupy pod nazwą Noś Nóż

http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 71612&ap=1

( nie jest to moja inicjatywa , ale im więcej osób tym lepiej , może akcja zrobi się medialna )
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

I tutaj pokładam nadzieję w silnym lobby myśliwskim. Wielu spośród parlamentarzystów PO, SLD, i PSL to myśliwi, więc mam nadzieję, że chcącym zaistnieć pisiorom w stylu rumianego Arkadiusza Mularczyka utrącą ten pomysł.
Oby Św. Hubert ich natchnął podczas głosowania - mam nadzieję że apeluję do właściwego świętego?
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

W takiej formie w jakiej jest, ustawa do uwalenia przez pierwszego lepszego karnistę.
Pełno bubli i błędów a i tak nie przejdzie ;)
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Problem ma chyba tylo Krakow z kibolami/ handlarzami?

http://chorzow.naszemiasto.pl/artykul/7 ... ,id,t.html

Zdaje sie, ze po raz kolejny Krakow wybral na prezydenta czlowieka bez jaj?
Zmienic trzeba czlowieka a nie przepisy!
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

Problemem jest nie nóż, pistolet, czy karabin, tylko ludzie którzy ich używają. No ale to sami wiecie. Pocieszę was, że w Irlandii jest zakaz noszenia nie tylko noży, ale także posiadania wszelkich przedmiotów miotających o energii pocisku powyżej 1J. I to prawo zmienili niedawno, bo nie można byłĸo mieć wcześniej żadnej zabawki - teraz sprzedają pistolety dla dzieci na plastikowe kulki. To automatycznie uwala wszelkie łuki, kusze, wiatrówki etc... Jednocześnie policja nie nosi broni (poza "akcjami" do interwencji) i jednocześnie całkiem częste są strzelaniny na ulicach - przynajmniej porównując to z kilkukrotnie większym miastem w Polsce gdzie mieszkałem.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

abyss pisze:ale także posiadania wszelkich przedmiotów miotających o energii pocisku powyżej 1J
ROTFL :lol:
Powinni zakazać sprzedaży choćby zwykłej rękawiczki, bo założona na rękę rzucającą piłkę (tenisową, baseballową, golfową) jest już przedmiotem miotającym, nie? :mrgreen:

Pewnie na pneumatyczne zszywacze tapicerskie trzeba mieć już zezwolenie i badania balistyczne na każdy egzemplarz. :lol:
Awatar użytkownika
Settler
Posty: 19
Rejestracja: 15 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Settler »

Jak widac nie tylko w Polsce ludzi traktuje sie jak debili, ktorym najlatwiej jest zakazac wszystkiego. Ktos kogos zadzgal maczeta - zabronic posiadania maczet; ktos pocial kogos nozem, zabronic noszenia scyzorykow. Rozbil sie przepelniony samochod z ludzmi - to moze zabronmy przewozic ludzi. To prowadzi do krainy absurdu, bo rownie dobrze mozna zabronic chodzenia Pudzianowi po ulicach, bo jeszcze komus kark skreci swoimi wielkimi lapami. Nie uczymy, nie edukujemy, nie prowadzimy akcji spolecznych tylko zakazujemy. A prawda jest taka, ze ci co nosza noze, maczety, topory w celu uzycia ich przeciwko drugiemu czlowiekowi i tak beda je nosili. A odpowiedzialnosci karnej bac sie beda ci, ktorzy uzywaja noza, maczety, toporka z glowa. Czyli skutecznosc takiego zakazu zerowa.

EDIT:
Ciekawe skad wzielo sie 8cm. Jak bede mial 7,5cm ostrze to to juz jest bezpieczne? i nikogo tym nie zadzgam?
˙˙˙ oɹƃǝllɐ ɐu ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Ile cm ma mora? :)
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

10,5cm. Przepadliśmy. :P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Koniec jest bliski!!111! Trzeba zwyczajnie napisać petycję do producenta by zaczął robić nowe nożyki specjalnie na polski rynek. Mam już nawet nazwę wymyśloną: "MORA 7,99" :roll:
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Coś mi się zdaje, że taki pomysł już dawno był, i tez po jakiejś awanturze.
Eka ma 11cm :-(
Obrazek
Awatar użytkownika
xenomorph
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2008, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: xenomorph »

Po mnie taki przepis spływa jak deszcz po szybie. Jakoś mało mnie interesuje, co tam nasz XXX rząd znowu wymyślił.
Całe życie chodzę z nożem w plecaku, pasku, kieszeni i ze scyzorykiem, więc nie sądzę, aby się cokolwiek zmieniło w tej kwestii.
A jak się wybieram do sądu, czy innej publicznej instytucji, to zwyczajnie zostawiam zabawki w przechowalni lub u kolesi przy wykrywaczu.
Nawet nie potrafię sobie wyobrazić wyjścia z domu, bez noża. Przecież to podstawa.
Dlatego nie popadajmy w przesadny strach i zamartwianie się, będzie ok, to nie godzina policyjna.

p.s. moje nożyki mają ostrza długości:
Benchmade 10cm
Victorinoux 9cm
samoróbka 25cm

Pozdrawiam 8-)
Ostatnio zmieniony 27 sty 2011, 11:28 przez xenomorph, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Opinele chyba były w wersji 8cm jak dobrze pamiętam ale mam 9tkę ;)
Awatar użytkownika
Ewald
Posty: 39
Rejestracja: 13 wrz 2010, 09:59
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Tytuł użytkownika: Jam jest hardkor
Płeć:

Post autor: Ewald »

Ciek pisze:ale mam 9tkę
pilnikiem go potraktuj :-D
It's not easy facin' up when your whole world is black
karol12221
Posty: 67
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:25
Lokalizacja: Rybnik
Gadu Gadu: 24764099
Płeć:
Kontakt:

Post autor: karol12221 »

I co z tego, że zakażą. Co każdego człowieka będą przeszukiwali???
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Ewald pisze:
Ciek pisze:ale mam 9tkę
pilnikiem go potraktuj :-D
W sporej części same się łamią z czasem, zaczekam. Myślałem, że to pech jest, a tu proszę, Matka Natura realizuje zamierzenia polskiego ustawodawcy.
Awatar użytkownika
wilk
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2010, 23:37
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: wilk »

noży z ostrzem o długości powyżej 8 cm
Wymiary scyzoryka:
- długość scyzoryka: 111 mm
- długość ostrza: 80 mm
uff..:P "duże" vicki mają ten wymiar chyba:)

A co do pomysłu - od dawien dawna wiadomo, że to nie narzędzie zabija, tylko człowiek...
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

xenomorph,
Przepis nie wymyślił nasz rząd, ale rumiany, pucołowaty Arkadiusz Mularczyk z PIS.
http://www.amularczyk.pl/
I odpuść sobie przekleństwa w postach. Rozumie Twoją złość, ale EASY!
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Zakazać zakazywania :!: Tak to jest jak dopuszcza się do tego by w sejmie siedzieli populiści. Dla mnie ten temat jest do zamknięcia bo blisko mu do polityki, a chciałbym chociaż na reconie być od niej z dala. Było już nie raz o tym i nie raz jeszcze się pojawi. Tyle, że gadając o tym i tutaj i tak niewiele zmienimy. Jeśli powoduje to w was tak wielkie oburzenie to trzeba się zebrać w odpowiednim czasie pod sejmem i wyrazić swój sprzeciw poza wirtualną rzeczywistością. W UK jak zakazali noży to ludzie zabijają się śrubokrętami. Ja już zaczynam ostrzyć łyżki.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Settler pisze:Ciekawe skad wzielo sie 8cm.
Pomysłodawca podał swoją maksymalną "długość bojową". I nie chce, żeby inni nosili na co dzień w spodniach cokolwiek dłuższego.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Prawicowa partia poniekąd, wojować z ruskimi chcą, a własnych obywateli rozbrajają jak tylko się da. Gdzie tu sens i logika? ;-)
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Haha ta teoria 8cm jest świetna. Coś w tym jest :lol:
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Wszystkim nam utną na tą długość, bo z dłuższym jest się potencjalnym gwałcicielem. Projekt ustawy w przygotowaniu ;-)
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

wilk,

Na styk, z tym, że samo ostrze a precyzyjniej KT, Jak będzie policeman się nieznający to i za całość klingi ( circa 9cm) przepis uzna i będzie problem.

[ Dodano: 2011-01-27, 18:27 ]
Jeszcze jedno dopisze
Niestety ustawodawca woli zwalczać objawy a nie przyczynę. Chociaż chyba nie ma za bardzo środków ku innemu działaniu, ale:
- narkotyki też nie są legalne a kto chce to ma
- broń bez zezwolenia tym bardziej a bandziory mają
- ustawa nic nie da, jeśli jeden drugiego będzie chciał maczetą potrzaskać to i tak to zrobi. Dlaczego w tym naszym pięknym słowiańskim kraju nie walczymy z przyczynami pewnych zachowań. Wiem, że to zbyt proste, ale "wyłapać idiotów a nie normalnym ludziom zakazywać noszenia za długich noży". Druga strona medalu jest taka, że "jak nie masz przy sobie to nie użyjesz" ( w ekstremalnych sytuacjach) ale o tym już było.
peace :D
Obrazek
Zablokowany