Latarka kinetyczna

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Gulipin
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2010, 20:34
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Latarka kinetyczna

Post autor: Gulipin »

Znalazłem na zombie forum opis latarki kinetycznej. Nie wiecie gdzie można taką kupić, może znacie jakieś bardziej wytrzymałe latarki taktyczne tego typu? Myślę, że tego typu gadżet może się przydać!
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Takie latarki byly dostepne w Biedronce swego czasu.
Nawet daje rade to to 8-) Ot zabawka.
Pozdro.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Zamiast tych latarek kinetycznych poleciłbym bardziej klasyczne na dynamo. Bardzo fajnej jakości są w Decathlonie, do tego nie drogie ;-)

Tu masz opis mojego autorstwa

W telegraficznym skrócie: Małe, trwałe, lekkie i tanie. Nic tylko brać :mrgreen:
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
daniel999
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2010, 17:22
Lokalizacja: Lubartów
Gadu Gadu: 7341690
Płeć:

Post autor: daniel999 »

Ja mam tą latarkę z dynamo malutka (breloczek) za 20 zł, a większa wielkości pięści 40 zł. Sprawują się całkiem nieźle
...ktoś odkrył w końcu prawdę
najprostszą z wszystkich prawd
że tylko jeden sposób
jest niezawodny tak

sztyl od kilofa w rece gornika...
KSU
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Bawiłem się ostatnio u mojego staruszka (gadżeciarza) latarką made by Carrefour.
Diodówka, ładowana na dynamo lub przez panel słoneczny. Całkiem fajne ustrojstwo.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Posiadam ustrojstwo takie jak hejtyniety, bawiliśmy się takowym ze Slaq-iem i Treasure Hunterem na wypadzie nad Pilicę. Ot fajny gadżet na korbę.
Ps. Jakoś zawsze jak widzę posty "Doktora Ojtam Ojtam" to czytam podświadomie "hejnięty" :mrgreen: Pozdro :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

bo to przecież moje posty są ;-) W każdym razie uważam, że ta latareczka to troszkę więcej niż tylko gadżet. Jeszcze parę lat temu taka ilość światła z latarki była czymś trudnym do osiągnięcia w tych pieniążkach, a już na pewno w 100% wystarczająca do normalnego użytku :-D Wiadomo, że szperacz nigdy z tego nie będzie, ale do czytania mapy, praco obozowych, czy krzątania się w namiocie nie potrzeba nic więcej!
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

hejtyniety pisze:bo to przecież moje posty są ;-) W każdym razie uważam, że ta latareczka to troszkę więcej niż tylko gadżet. Jeszcze parę lat temu taka ilość światła z latarki była czymś trudnym do osiągnięcia w tych pieniążkach, a już na pewno w 100% wystarczająca do normalnego użytku :-D Wiadomo, że szperacz nigdy z tego nie będzie, ale do czytania mapy, praco obozowych, czy krzątania się w namiocie nie potrzeba nic więcej!
A czemuś HejTyTego nie przytargał wczoraj? Ja bym to sobie chętnie obejrzał 8-)
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

hehe przecież była ta latarka, tylko Kasie trzeba było poprosić ;-) Na następną okazję wezmę, obiecuję :->
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Miałem kiedyś na dynamko. Jak się dobrze zakręciło ok minuty, to na 3 diodach świeciła ok. 3 minut, na jednej ponad 10:) Dawała dość fajnie. Tylko jakoś leżała w szufladzie nie używana i szlag ją trafił. Nie idzie jej dobrze nakręcić, siada po sekundach:(
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

w instrukcji obsługi ( :-P ) tych latareczek jest wyraźnie napisane, że aby nie padła to trzeba raz na miesiąc (albo kwartał - nie pamiętam teraz) zakręcić przez 3 minuty. O taki urok akumulatorów ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Góral
Posty: 75
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Wadowice
Płeć:

Post autor: Góral »

Mam ja taką, na korbkę, i nawet ma radio wbudowane z możliwością szperania po kanałach!
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

hejtyniety pisze:w instrukcji obsługi ( :-P ) tych latareczek jest wyraźnie napisane, że aby nie padła to trzeba raz na miesiąc (albo kwartał - nie pamiętam teraz) zakręcić przez 3 minuty. O taki urok akumulatorów ;-)
Była zakupiona we Francji, manual po ichniejszemu, języku którego ni w ząb nie rozumiem:) Generalnie dbam o akumulatory i wszystkie jakie mam czasem rozładowuję i ładuję, ale o latarce całkiem zapomniałem po prostu:(
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

hejtyniety pisze: że aby nie padła to trzeba raz na miesiąc (albo kwartał - nie pamiętam teraz) zakręcić przez 3 minuty.
Dzięki, że przypomniałeś, właśnie kręcę :-)
Obrazek
ODPOWIEDZ