Ogrzewacz Kataliczny na Wkłady Węglowe

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Krzysztofsc
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś daleko...

Ogrzewacz Kataliczny na Wkłady Węglowe

Post autor: Krzysztofsc »

Dzień Dobry. Czy ktoś z Was posiada taki ogrzewacz: http://sklep-arsenal.pl/ogrzewacze/ogrz ... o_rak.html
Jeśli tak chciałbym się dowiedzieć według was:
Ile pali się cały wkład?
Czy coś czuć jak ogrzewa, jakieś dymy, spaliny itp?

Z góry Dziękuję.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

MFH bym z zasady nie polecał. Natomiast sam ogrzewacz jest na tyle tani, że można zaryzykować kupno zamiast pytać. Nie spodziewałbym się rewelacji. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
jahman
Posty: 6
Rejestracja: 25 gru 2010, 11:25
Lokalizacja: Krosno
Tytuł użytkownika: jahman
Płeć:

Post autor: jahman »

Witam

Uuuu 20 zika, taki sam tylko Mil-Teca kupiłem za 6zł i całe szczęście bo lekko mówiąc bym się zdenerwował jak bym więcej za ten ogrzewacz zapłacił. Jeden wkład pali się ok. 20-30min co jakiś czas trzeba rozdmuchiwać przez małą dziurkę. Ciepły jest ale rewelki nie ma i czuć dymem. Lepsze są ogrzewacze chemiczne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Swego czasu do Lidla rzucili takie węglowe ustrojstwo. Kupiłem kumplowi ale nie był zadowolony. Żar szybko się dławi i trzeba rozpalać od początku.

Jak się długo nic nie robi na mrozie to wtedy najlepiej zainwestować w dwie pary rękawiczek. Zewnętrzne z jednym palcem i wewnętrzne zwykłe.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
czoperadlo
Posty: 43
Rejestracja: 27 lip 2010, 22:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: czoperadlo »

A ja posiadam ogrzewacz benzynowy...
Jest fajny ciepły(gorący) i dlugo sie pali tylko minusem jest żywotnosc palnika...
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Niebardzo wiedziałem gdzie pisać, bo znalazłem 3 tematy o tym samym (z czego 2 ząłożone przez jedną osobę;)).

Kupiłem taki ogrzewacz, narazie spaliłem jeden wkład w domu, i nie powiem żeby był zły, miałem do czynienia z chemicznymi wielorazowego użytku, tymi co się gotuje i tymi amerykańskimi ale do końca nie podpasowały mi. Chociaż ten wydziela trochę spalin.

Czy ktoś wie na ile szkodliwe są spaliny z tego ogrzewacza, czy przypadkiem przy takim żarzeniu nie wydziela się tlenek węgla?

Podejżewam że mając ogrzewacz w nogach w śpiworze, pod ponchem nie powinno stać się nic złego, ale jak to jest z namiotem? Bo budzić się rano z obolałą banią mi się nie uśmiecha ;)
PrzemeckP
Posty: 18
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:54
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: PrzemeckP »

Pod tym adresem jest fajnie opisany ten ogrzewacz: http://www.boungler.pl/showthread.php?tid=249
zresztą innego rodzaju ogrzewacze też
ODPOWIEDZ