Fani Beara

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

karol12221
Posty: 67
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:25
Lokalizacja: Rybnik
Gadu Gadu: 24764099
Płeć:
Kontakt:

Post autor: karol12221 »

A niech sobie robi z siebie idiotę mnie to już nie obchodzi.

Ps
A oprócz tego Bear przecież zachęca. Bardzooo dużo osób przez jego głupi program trafiło na forum.
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

karol12221 pisze:A oprócz tego Bear przecież zachęca. Bardzooo dużo osób przez jego głupi program trafiło na forum.
I ja rozumiem, że według Ciebie to dobrze?
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Grzymek pisze:I ja rozumiem, że według Ciebie to dobrze?
Że zachęca, czy że nowi userzy trafiają na to forum?
Trafienie tutaj to pierwszy krok do ogarnięcia sztuki survivalu z szerszej perspektywy. O ile oczywiście ktoś chce taki krok uczynić. :-D
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Sztuk do ogarnięcia tutaj jest więcej, survival to raczej mniejsza część tutejszych dyskusji. Czytelnik znajdzie tu sporo buschcraftu, sporo materiałów a'la Adam Słodowy, trochę ideologii Zielonych, czy innych grenpisów etc. Dla każdego coś miłego.
Awatar użytkownika
Pratschman
Posty: 214
Rejestracja: 01 gru 2009, 13:31
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Płeć:

Post autor: Pratschman »

Ciek ma świętą rację. Jaki on jest prywatnie to przeczytacie w "Living Wild", pisanej dla jego skautów. Że zarabia na fajne życie taką sieczką to się nie dziwię, sam bym tak robił, wykpiwając się tekstem na początku odcinka. Dziwię się, że robi to będąc naczelnikiem skautów brytyjskich. Jestem instruktorem harcerskim i wiem, jakie znaczenie ma dobry/zły przykład w wychowaniu. Kolosalne.

Po lekturze książki uważam, że ma sporą wiedzę. Na pewno zwiedził więcej świata niż ktokolwiek z forumowiczów, ale nie sądzę, że jest tak dobry w technikach przetrwania jak Dąb, Zdybi, Mr Wilson... (jeśli pominąłem jakiegoś podobnego koksa to przepraszam, akurat Ci trzej to moi niekwestionowani idole:D)
Awatar użytkownika
House
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:34
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 20483172
Płeć:

Post autor: House »

Zapominamy o jednym. To najprawdopodobniej nie sam BG wymyśla te wszystkie głupstwa, które już od dawna są na tym forum tępione ale reżyser, scenarzysta czy też jakiś producent. Nie wiem kto dokładnie. Edward "Bear" Grylls, którego obserwujemy w programie Man vs Wild jest ukryty pod maską komercjalizmu.

Błagam, nie oceniajcie człowieka bazując na jednym programie i to takim, który przybiera właśnie taką postać. Jeżeli chcecie zobaczyć go z nieco innej strony (moim zdaniem tej prawdziwszej) to polecam film "Uciec do Legii Cudzoziemskiej". Wklejam tu link do pierwszej części.
"Uciec do Legii Cudzoziemskiej" część 1
Dobry alpinista to stary alpinista.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Wydaje mi się, że już kilka osób pisało o tym, że nie mają nic do samego człowieka, a do programu który nazwiskiem firmuje i jego pozy przez ten program kreowanej.. Jeśli zaś nie mówił, to ja mówię. :)

Dzieciaki kochające Misia, w większości znają go właśnie z Man vs. Wild.. :P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

ale nie sądzę, że jest tak dobry w technikach przetrwania jak Dąb, Zdybi, Mr Wilson... (jeśli pominąłem jakiegoś podobnego koksa to przepraszam, akurat Ci trzej to moi niekwestionowani idole:D)
Tutaj to cię chyba poniosła fantazja ;-) Do "koksa" to brakuje mi jeszcze kilka latek bujania się po leśnych ostępach, a do idola z kilkadziesiąt :mrgreen:
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
daniel999
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2010, 17:22
Lokalizacja: Lubartów
Gadu Gadu: 7341690
Płeć:

Post autor: daniel999 »

Ehh.. Trudno się przyznać ja dzięki Bearowi trafiłem na forum :oops:
...ktoś odkrył w końcu prawdę
najprostszą z wszystkich prawd
że tylko jeden sposób
jest niezawodny tak

sztyl od kilofa w rece gornika...
KSU
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

A ja osobiście uważam, że to fajny koleś i nic do niego nie mam. A to jaki jest jego program, to raczej nie od niego zależy. Jak sam opowiadał w jednym wywiadzie "jemu to zaproponowano". Jestem ciekawy, ilu użytkowników tego forum by się nie zgodziło, mając na utrzymaniu żonę, dzieci i dom.

Jestem ciekawy, jakby sam go tworzył (tak jak to robił Stroud). Wszyscy narzekają na jego kaskaderskie popisy. Tylko zapominają o jego osiągnięciach poza programem. Wszedł na Everest, a tam raczej kaskaderka nikomu na zdrowie nie wychodzi... I nikt mi nie wmówi, że to, jak wchodził w stoczni pod sam dach po kilka małych jajek, to był jego własny pomysł. Każdy wie, że to MUSI zabrać więcej energii, niż można uzyskać z tych jajek.

Koleś po prostu ma ciekawą pracę i tyle. Tylko mu takiej zazdrościć.
Aha, i jeszcze dla tych, którzy coś tam mówią na temat tego czy popularyzuje survival, czy nie. Oczywiście, że popularyzuje. Program jest komercyjny, to każdy wie. Ale jak kogoś zainteresuje i ten ktoś zacznie szukać głębiej, to znajdzie już niekomercyjne fora itp, gdzie na pewno się czegoś dobrego dowie ;)

Ale się rozpisałem... :D
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

rzuf, +1.
W 100% popieram. Można jechać po BG, "teledyskowej" formie jego programu, rekonstrukcjach nierealnych sytuacji, i kontrowersyjnych poradach (do moich ulubionych należy sugestia, aby zamiast przedzierać się przez dżungle, wybrać podziemne jaskinie rzeźbione przez strumienie).

Ale należy oddać mu szacunek za osiągnięcia, chęć popularyzowania survivalu (w dobie zalewy bzdurnych konkursów i reality show, oglądającym zawsze coś pożytecznego zostanie w pamięci), i świetny pomysł na zarabianie pieniędzy.
Ewentualnym prześmiewcom, zalecam zastanowienie się, czy potrafią dorównać BG w kwestii jego osiągnięć, kondycji i wytrzymałości (wskoczylibyście do lodowatej rzeki - nawet z ukrytym kapokiem))

Takie jest moje pragmatyczne podejście do tematu BG. Co nie zmienia faktu, że moje serce jest z Maersem, i L. Strout'em, a ulubiona lektura to G.W Sears Nessmuk, i M. Kochański :-P
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Puchal, ja też wole Mearsa i Strouda.

I wydaje mi się, że gdyby BG miał kręcić program w ten sam sposób co Les Stroud, to otrzymalibyśmy jednocześnie dobry i ciekawy film. Bo to, że Man vs Wild jest tak popularne, to nie jest zasługa Discovery, czy kaskaderskich popisów. To po prostu Bear ma charyzmę i potrafi swoim entuzjazmem zainteresować innych.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

puchalsw pisze:moje serce jest z Maersem, i L. Strout'em,
+1
A plus dla samego BG jest za to że zaproponował Gerberowi produkcję jedynych dostępnych u nas maczet typu parang w ich naturalnej formie (no może blank między ostrzem a chwytem trochę grubszy)
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

wolfshadow,

Problem w tym, że jak ktoś tu trafia bo naoglądał się BG i chce być taki jak on to jest to osoba, z którą pragnę prowadzić polemikę na na survivalowe tematy.
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

A mi tego Beara osobiście żal. Serio. Wszyscy widzą, jaka opinią cieszy się na tym (i nie tylko) forum. W jednym z wywiadów mówił, że nie wie dlaczego Ray Mears go nie lubi, bo sam uważa go za świetnego gościa. No i na koniec dające do myślenia to: http://statichg.demotywatory.pl/uploads ... endriu.jpg

Program jest zżarty przez komercję, a on obrywa, bo chce zarobić na utrzymanie rodziny na przyzwoitym poziomie...
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

rzuf, Zasadniczo to do BG nie mam nic. Typ robi program pod publikę jakich jest wiele w telewizji, zarabia za to odpowiednie pieniądze i robi sobie promocje.
Dzięki programowi ma swoje ciuchy i noże, na których zarabia i dobrze.
Jego odbiorcy to ludzie, którzy nie łażą w teren, a jak już im się zdarzy to po godzinie okazuje się, że jest zimno, mokro i komary latają.
Więc zamiast tak bardzo ekscytować się samym BG pomyślcie jak bardzo skrzywieni są jego odbiorcy.



PS. Swoją drogą nie jest to pierwszy program na Discovery, który przekazuje błędne informacje.
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Grzymek pisze:PS. Swoją drogą nie jest to pierwszy program na Discovery, który przekazuje błędne informacje.
ojtam ojtam :-P
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Ja się tak zastanawiam. Śmiejecie się z niego że nic nie umie itp. ale dam głowę że żaden z was by nie poleciał sobie na Syberię i się wykąpał w jeziorze, nikt by nie zjadł surowej larwy, nikt by z was nie wypuścił się tam gdzie on lata. Fakt chodzi z ekipą a ciekawe czy byście spali na syberii. Takie gadanie, to jeśli jesteście tacy mądrzy bierzcie kamerę i lećcie kręcić film o survivalu i zobaczymy jak wam wyjdzie :roll: W domu każdy mądry potrafić krytykować to dlaczego sam nie pójdzie do lasu i nie pokaże światu jak to się właściwie robi?
Racja, on na pewno tego nie wymyśla bo jest byłem komandosem SAS i naa pewno ma o wiele większą wiedzę o survivalu od was i więcej praktyk w różnych rejonach świata... Na pewno w SAS nie było cackania w kwestii survivalu bo jak wiadomo ci komandosi mają działać w każdym miejscu na ziemi...
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

znowu...? Idę po popcorn chyba
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Nie bronie go... Ale jeśli np. ty przeszczep jesteś takim doskonałym survivalowcem to dlaczego sam czegoś nie zdziałasz? Polecisz do lasu bez niczego i przetrwasz? Wątpię.
Awatar użytkownika
Czeczen
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2009, 09:36
Lokalizacja: Zamość
Gadu Gadu: 1702064
Płeć:

Post autor: Czeczen »

Ale on leci do lasu by nagrać odcinek a nie przetrwać. Żarcie ma zapewnione, opiekę też, więc nie jest to chyba problemem.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Chodzi mi o to co on wyprawia. Upolować pstrąga np. nie jest takie łatwe i wątpię czy by ktoś z nas dał rade.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Kobra pisze:Ja się tak zastanawiam. Śmiejecie się z niego że nic nie umie itp. ale dam głowę że żaden z was by nie poleciał sobie na Syberię i się wykąpał w jeziorze, nikt by nie zjadł surowej larwy, nikt by z was nie wypuścił się tam gdzie on lata. Fakt chodzi z ekipą a ciekawe czy byście spali na syberii. Takie gadanie, to jeśli jesteście tacy mądrzy bierzcie kamerę i lećcie kręcić film o survivalu i zobaczymy jak wam wyjdzie :roll: W domu każdy mądry potrafić krytykować to dlaczego sam nie pójdzie do lasu i nie pokaże światu jak to się właściwie robi?
Racja, on na pewno tego nie wymyśla bo jest byłem komandosem SAS i naa pewno ma o wiele większą wiedzę o survivalu od was i więcej praktyk w różnych rejonach świata... Na pewno w SAS nie było cackania w kwestii survivalu bo jak wiadomo ci komandosi mają działać w każdym miejscu na ziemi...
Kobra...
nie zacietrzewiaj się tak
a z dawaniem głowy też bym uważał, bo przypadkiem można dać doopy

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

Kobra, proszę cię nie ośmieszaj się tymi wywodami. Skończ temat.
A Przeszczep nic Ci złego nie napisał więc przestań go atakować.

I jeszcze pytanie na koniec:
Skoro BG jest takim przekozakiem w te klocki to czemu w ekipie ma eksperta od survivalu?
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Grzymek, ja nikogo nie atakuję. Sam zaczyna...
ODPOWIEDZ