Fani Beara

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Fani Beara

Post autor: yoger »

Pierwsza minuta jest naprawdę boska, zainspirował go pewnie BG kąpiący się na syberii :P
Sotol
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:06
Lokalizacja: Gąbin
Płeć:

Post autor: Sotol »

Alexandra, no to wspaniale że "loffciasz Bearka",ale może uzasadnij co ci w nim imponuje.Dla mnie ten człowiek robi z siebie pajaca.Może służył w SAS,jest wysportowany i to pokazuje w programie,ale z survivalem nie ma to nic wspólnego,mówiąc krótko,dla mnie jest żałosny i nie chce mi się więcej tego uzasadniać.
Dąb,buk,jesion,kasztanowiec-na ognisko to surowiec!
Awatar użytkownika
Alexandra
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:58
Lokalizacja: MMZ

Post autor: Alexandra »

Co mnie w nim inspiruje: jego zapoznawanie z przyrodą, wszedł na Mount Everest,przetrwał w najbardziej niegościnnych i trudnych regionach naszej planety, pokazuje jak można dobrze przyrządzić jedzenie które dostarcza nam natura, pokazuje jak zbudować sobie prowizoryczne schronienie itd.

Mało? :->
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Alexandra pisze:pokazuje jak można dobrze przyrządzić jedzenie które dostarcza nam natura
Hola, jakie przyrządzanie? Piekł tylko węże, gotował padlinę w źródłach geotermalnych i... chyba to tyle z przyrządzania. Gość wsuwa od razu do paszczy prawie wszystko co się rusza, przy tym kicha, prycha i krzywi się :mrgreen: Dobrze to przyrządza dr. Russak w programie "Smaki Polskie". Miałem nawet przyjemność go spotkać i zamienić kilka słów. Spoko gość.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2010, 12:19 przez Michal N, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
JakubJ152
Posty: 43
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:49
Lokalizacja: 45 km. od Torunia.
Gadu Gadu: 337337
Tytuł użytkownika: Początkujący
Płeć:

Post autor: JakubJ152 »

Michal N pisze:Hola, jakie przyrządzanie? Piekł tylko węże, gotował padlinę w źródłach geotermalnych i... chyba to tyle z przyrządzania. Gość wsuwa od razu do paszczy prawie wszystko co się rusza, przy tym kicha, prycha i krzywi się :mrgreen:
No przy tym nie można się nie zgodzić,dla niego każdy robak jest jadalny na surowo i każde małe stworzenie bo to "idealne źródło białka". :D
Więc póki w nas ten serca czas niech szumi nam zielony las.
Zielone myśli w głowie miej, marzenia rozśpiewane.
Żyj tak jak chcesz i umiesz żyć, pozwól swej duszy dalej śnić
i do przodu śmiało idź, sam jest sobie panem"
Awatar użytkownika
Alexandra
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:58
Lokalizacja: MMZ

Post autor: Alexandra »

No wiesz, chyba survival nie polega na luksusach :-/
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Alexandra pisze:przetrwał w najbardziej niegościnnych i trudnych regionach naszej planety
Jego ekipa też tam sobie radzi :mrgreen:

Jak chce zabłysnąć i mnie zainteresować to niech przyjedzie do Chorzowa i założy szalik z Cracovi :D jak przetrwa całą dobę na mieście to jest prawdziwym survivalowcem :lol:

A co do luksusów... nie nie polega na luksusach ale na ułatwianiu tego co robimy wszelkimi środkami jakimi dysponujemy w danej chwili.

Chloru zapomniałeś napisać o porównaniu do czego dany "posiłek" jest podobny w smaku :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 gru 2010, 12:22 przez Młody, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Przetrwał :lol: Nie spodziewałem się , że ktoś wierzy jeszcze w te bajki.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Oglądałaś może odcinek jak "łowił" rozwidlonym kijem łososie? Otóż jak już miał pokaźny okaz, to od razu się wgryzł w mięcho razem z kręgosłupem łuskami i skórą. Nie mógł ryby upiec? Zjadł może kilka kęsów i... dalej nie pokazali (pewnie rybka poleciała w krzaczory). W następnym ujęciu znów szukał żarcia. Wg mnie jest to sprzeczne z poszanowaniem przyrody i zasad przetrwania, gdyż zmarnował kupę jedzenia. Poza tym gdybym ja zjadł takiej wielkości rybę to musiał bym trochę poleżeć, żeby się ułożyło (o ile w ogóle dał bym radę tyle zjeść).
Czy survival nie polega na luksusach? Dużo więcej dało by zjedzenie upieczonej ryby wieczorem przy ognisku, po założeniu obozu.
Poza tym, to tylko show dla widzów, którzy nigdy nie bytowali w lesie.

[ Dodano: 2010-12-25, 12:31 ]
Młody pisze:Chloru zapomniałeś napisać o porównaniu do czego dany "posiłek" jest podobny w smaku :mrgreen:
Jak to do czego? Ponoć do kurczaka ;-) :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
JakubJ152
Posty: 43
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:49
Lokalizacja: 45 km. od Torunia.
Gadu Gadu: 337337
Tytuł użytkownika: Początkujący
Płeć:

Post autor: JakubJ152 »

Michal N pisze:Poza tym, to tylko show dla widzów, którzy nigdy nie bytowali w lesie.
I dla ludzi którzy tylko oglądają jak je jakieś robaki.
Więc póki w nas ten serca czas niech szumi nam zielony las.
Zielone myśli w głowie miej, marzenia rozśpiewane.
Żyj tak jak chcesz i umiesz żyć, pozwól swej duszy dalej śnić
i do przodu śmiało idź, sam jest sobie panem"
Sotol
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:06
Lokalizacja: Gąbin
Płeć:

Post autor: Sotol »

Najbardziej mnie rozwala jak mówi jaką metodą będzie lądował/skakał ze śmigłowca itp.hahah.Zawsze wykonuje ten taktyczny fikołek.Mówi że wykonuje najbezpieczniejszy z możliwych skok do wody, a wykonuje przy tym 4 salta :shock: .Mięsa oczywiście nie upiecze bo po co.Zabawne są te wymyślone na poczekaniu historyjki o ludziach którzy wcześniej zginęli lub ucierpieli w tym terenie.Aaaa no i oczywiście larwy i skunksy które wp*****la są cenione przez miejscową ludnosć. :mrgreen: Dobra starczy. :p A to dla Ali: FAIL :shock:
Dąb,buk,jesion,kasztanowiec-na ognisko to surowiec!
Sotol
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:06
Lokalizacja: Gąbin
Płeć:

Post autor: Sotol »

szczepard,
po pierwsze:naucz się pisać z klawiszem Alt oraz poprawnie budować zdania
po drugie: łosoś ma łuski."Dorasta do 150 cm długości i 24 kg masy ciała. Według ustnych przekazów łososie z populacji drawskiej (zwane również królewskimi) osiągały 150 cm i aż 46 kg masy. Łuski drobne, mocno osadzone. Linia boczna dobrze widoczna. Na linii grzbietu występuje mała, czerwono-szara płetwa tłuszczowa (charakterystyczna dla łososiowatych)."
po trzecie: każda ryba ma skóre :shock:
Dąb,buk,jesion,kasztanowiec-na ognisko to surowiec!
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Tak tak... łosoś ma bardzo drobne łuski, wiem coś o tym bo w zeszłym roku musiałem 2 bestie po 100cm tych łusek pozbawić w robocie. Jeszcze mniejsze łuski ma lin
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
daniel999
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2010, 17:22
Lokalizacja: Lubartów
Gadu Gadu: 7341690
Płeć:

Post autor: daniel999 »

Kropek zacznij używać. Poza tym BG nie jest wcale taki świetny. Są lepsi od niego.
...ktoś odkrył w końcu prawdę
najprostszą z wszystkich prawd
że tylko jeden sposób
jest niezawodny tak

sztyl od kilofa w rece gornika...
KSU
karol12221
Posty: 67
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:25
Lokalizacja: Rybnik
Gadu Gadu: 24764099
Płeć:
Kontakt:

Post autor: karol12221 »

Zostawcie Beara, nie wolno naśmiewać się z dziwolągów. :-P :lol:
kacu666
Posty: 53
Rejestracja: 20 gru 2010, 09:28
Lokalizacja: Głuchołazy
Płeć:

Post autor: kacu666 »

Nie powinno wyśmiewać się z nikogo!!! Każdy ma prawo żyć jak mu się podoba jeśli nie szkodzi innemu człowiekowi!!! Takie jest moje zdanie.
niewazne

Post autor: niewazne »

kacu666 pisze:Nie powinno wyśmiewać się z nikogo!!! Każdy ma prawo żyć jak mu się podoba jeśli nie szkodzi innemu człowiekowi!!! Takie jest moje zdanie.
+1
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

-1

Każdy ma prawo wyśmiewać się z każdego :) Inaczej strasznie nudno i ponuro by na tym padole było :D
karol12221
Posty: 67
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:25
Lokalizacja: Rybnik
Gadu Gadu: 24764099
Płeć:
Kontakt:

Post autor: karol12221 »

-2

Bear jest taki śmieszny, więc dlaczego nie można się z niego naśmiewać. :roll:

Ps
Temat "Fani Beara" zmienił się w "Wrogowie Beara" icon_twisted

Edyta

Oby niedźwiadek się nie zarejestrował na forum, bo nie będzie można się z niego śmiać. :568:
kacu666
Posty: 53
Rejestracja: 20 gru 2010, 09:28
Lokalizacja: Głuchołazy
Płeć:

Post autor: kacu666 »

przeszczep pisze:-1

Każdy ma prawo wyśmiewać się z każdego :) Inaczej strasznie nudno i ponuro by na tym padole było :D


idąc tym tokiem rozumowania każdy ma prawo rozgnieść słabszego bo inaczej nie było by przywódcy.... jak dla mnie trochę głupie masz rozumowanie. Jeżeli dokonasz więcej niż on wtedy będziesz mógł się z niego wyśmiewać na razie to on jest dla mnie większym autorytetem niż TY. Jak nie wiesz czego dokonał odsyłam do bibliografii!
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

kacu666 pisze:Każdy ma prawo żyć jak mu się podoba jeśli nie szkodzi innemu człowiekowi!!!
Dlatego przed każdym odcinkiem z BG jest plansza ostrzegawcza. Tak naprawdę jest to tylko dupochron, aby nikt nie skarżył producentów (lub stacji) jak się połamie "uprawiając surfifal". Niby na papierochach też są ostrzeżenia a ludziska dalej palą. Fani pozostaną fanami.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

kacu666 pisze:
przeszczep pisze:-1

Każdy ma prawo wyśmiewać się z każdego :) Inaczej strasznie nudno i ponuro by na tym padole było :D


idąc tym tokiem rozumowania każdy ma prawo rozgnieść słabszego bo inaczej nie było by przywódcy.... jak dla mnie trochę głupie masz rozumowanie. Jeżeli dokonasz więcej niż on wtedy będziesz mógł się z niego wyśmiewać na razie to on jest dla mnie większym autorytetem niż TY. Jak nie wiesz czego dokonał odsyłam do bibliografii!
Nie wiem z którego toku rozumowania żeś wydumał swoje wnioski, ale chylę czoła pzred wyobraźnią i próbą powiązania dwóch nie związanych ze sobą rzeczy...
Mój tok rozumowania przedstawiłem w jednym zdaniu - jeżeli nie rozumiesz tego zdania i nie pojmujesz jego sensu, to szkoda.
Ponadto nie zamierzam być niczyim autorytetem, a na pewno nie twoim... Skąd ci taki pomysł do głowy przyszedł...?
I jeszcze tak się zapytam - czy wszystkiego uczysz się z telewizji? jak wiele programów ROZRYWKOWYCH wpłynęło na twój światopogląd?

Idź lepiej do lasu zamiast siedzieć przed tv/monitorem ;)
kacu666
Posty: 53
Rejestracja: 20 gru 2010, 09:28
Lokalizacja: Głuchołazy
Płeć:

Post autor: kacu666 »

Mój światopogląd to poszanowanie 2 osoby i wysłuchanie co ma do powiedzenia i wyciągnięcie odpowiednich wniosków przez pryzmat własnych odczuć a nie wpływ jakichś krzykaczy.
Uważam również że nie powinno wyśmiewać się z ludzi którzy zrobili więcej od Ciebie!
Z braku czasu niestety nie mogę iść do lasu nad czym ubolewam obowiązki rodzinne.
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

To jeszcze napisz mi gdzie wyśmiewam "szanownego" Pana Beara Grillsa.
Napisz mi co to znaczy "zrobili więcej ode mnie" w jakiej dziedzinie i co dobrego z tego przyszło?
Może i dokonał kilku "fajnych" rzeczy, natomiast nie będę szanował człowieka, który przez swoje zachowanie i program tv nabija ludzi w butelkę, pokazuje szerokiemu gronu młodych ludzi jak szybko i skutecznie pozbawić się zdrowia i życia.
fajnie, że rozpowszechnia dziedzinę jaką jest szeroko rozumiany temat "przetrwania" w lesie, ale szkoda że robi to w tak bezmyślny sposób.

Poszanowanie drugiego człowieka w moim mniemaniu nie ogranicza się do braku wyśmiewania się z niego. A wyśmiewanie pomaga szerokiej gawiedzi zrozumieć, jak ktoś próbuje wprowadzać innych w błąd swoim zachowaniem i działaniem.
Pośmiać lubię się również z siebie, ale czy to znaczy, że się nie szanuję :P
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Bear, a właściwie to co widać w TV, to nie jest człowiek, to produkt popkultury, coś jak boysbandy w muzyce; produkt zupełnie sztuczny, wyselekcjonowany i obrobiony przez szpeców od wizerunku. Kim on jest w rzeczywistości to chgw, a błaznowaniem na Discovery zwyczajnie zarabia na życie. Mam nadzieję, że kiedyś się nie przekręci udając małpę na drzewie dla leni przed telewizorem tak jak to się stało z tym drugim gościem z ADHD, co tak męczył zwierzaki na Animal Plantet, Jeff Jakiśtam, co go płaszczka ubiła jak ją za ogon ciągnął.

Na temat programów się wiele razy wypowiadałem; są głupawe ale chociaż propagują jakąś formę aktywności i coś można z nich wyciągnąć wartościowego. W porównaniu z innymi rzeczami oferowanym przez tv w stylu gwiazdy śpiewają na lodzie albo gwiazdy siedzą w klatce u wielkiego brata to właściwie jest całkiem niezły program edukacyjny.
ODPOWIEDZ