Plecak typu wojskowego - bytowanie w lesie

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Na tym holendrze na dobrą sprawę śpię też w domu bo nie mam łóżka i raczej nie zauważyłem żeby powietrze uciekało. Raz na tydzień dmuchnę 2 razy, ale chyba tylko dla komfortu psychicznego. Materiał jest naprawdę dość gruby i nigdy nie czułem zagrożenia przed przebiciem jej w normalnych leśnych warunkach. Wiadomo, że teren trzeba uprzątnąć z szyszek czy wystających patyków. Kupiliśmy sobie takie maty razem ze slaqiem. Z tego co widziałem on jakoś swoją załatwił i ma przyklejona łatkę, chyba nawet przy ognisku, ale dalej z nią śmiga i działa jak najbardziej. Dlatego uważam, że ten kilogram to naprawdę nie jest minus bo chyba dzięki niemu mata zyskała na pancerności.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

no tak ale jak są karimaty których termikę porównuje się do 2-3 cm samopomp a ważą prawie 4 razy mniej to jednak wole chyba karimatę :)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Jak tam uważasz. Jest jeszcze jeden plus z samopompy. Można się rozłożyć na totalnie nierównym terenie i jest komfort. Do momentu kiedy chodziłem ze zwykła karimatą zawsze musiałem znaleźć sobie idealnie równe miejsce. Wyprawa do Puszczy Rominckiej tylko potwierdziła moją teze bo tam było strasznie nierówno na śniegu. Z resztą nie wydaje mi się żeby w podobnej cenie były karimaty które mają podobne właściowści izolacyjne co warstwa powietrza w samopompie. Poza tym wydaje mi się, że ta jak się napompuje to ma z 5cm.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Ano przepaliłem swoją i dziursko powstało. Wstałem do wędki, bo sum brał w noc ciemną. Tymczasem od ogniska coś strzeliło i kawołek żaru wpadł i wypalił. Działa, zaklejona - wygodna i tania. Szał na UL teraz widzę :mrgreen:
Inne argumenty nie docierają zupełnie 8-)
Nawet na mrozie nie zamarza jakoś szczególnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

ok,
Jak tylko będzie ta samopompa gdzieś dostępna to idzie zamówienie :D
| 4HEAT | Sadowski Knives |
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

mam i ja (2 szt.), jestem zadowolony
jest na allegro: http://allegro.pl/mata-samopompujaca-ho ... 96527.html
tylko trochę drożej

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Jaca pisze:Z resztą nie wydaje mi się żeby w podobnej cenie były karimaty które mają podobne właściowści izolacyjne co warstwa powietrza w samopompie.
lego packlon albo Therm-a-rest z-lite. Przynajmniej tak twierdzą użytkownicy :) Ja jeszcze nie mogę się zdecydować którą wybrać
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

Post w dziale Recenzje :P
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 19:29 przez Kosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Wracając do tematu plecaków, szukam czegoś dla siebie, oglądałem Wolveriny na zdjęciach z każdej możliwej strony, do tego zmacałem plecaczki Janysport z serii Grot i, szczerze mówiąc, jestem lekko rozczarowany. Pewnie nie przysporzy mi to znajomych na Naszej Klasie, a poziom mojej taktyczności spadnie o kilka punktów ale plecaki te wydały mi się bardzo mało funkcjonalne. Nie odmawiam im bajeranckiego militarnego wyglądu, solidnego wykonania itp. ale one są zbytnio „ramboidalne”. Nie wiem czego dokładnie potrzebujecie w swoich plecakach, ale ja w obecnym mam 3 rzeczy, których nie ma ani Wolverine ani Janysport. Pierwszą jest tylna siatkowana kieszeń „szybkiego dostępu” pokrywająca praktycznie połowę tylnej części plecaka z dostępem w formie takiego jakby … odbytu (???) zaciąganego na gumkę. Można tam wrzucić rzeczy, do których potrzebny jest łatwy i szybki dostęp. Ja tam trzymam min. nieco sprzętu wędkarskiego takiego jak obcążki do wypinania ryby i chwytak na szczupaki, który mam potrzebę wydobywania jedną ręką na wypadek W (Wielka ryba) albo różne drobiazgi, do których chce mieć dostęp bez otwierania komory (jak paliłem to fajki ;) ). Drugą rzeczą są boczne/dolne zewnętrzne siatkowane kieszenie na mokre ciuchy albo inny syf, którego żal wrzucić do głównej komory ze względy na wodę, brud itp. Trzecią rzeczą jest robiony z rzepa uchwyt na czekan. Czekana nigdy nawet w ręku jeszcze nie miałem i pewnie mieć nie będę ale wędka leży w takim uchwycie idealnie i nie majta się na boki tak jak w przypadku przypięcia jej zwykłą taśmą z zatrzaskiem. Zwłaszcza jeśli dół wędki wciśniemy w siatkowaną kieszeń.

Oglądając Janysporta i zdjęcia Wolva kombinowałem jakby na nich zamontować zestaw wędka + mokre skarpety i nie wymyśliłem nic sensownego. Reasumując, nie zawsze to co jest dobre, jest dobre dla mnie. Nie zawsze sprzęt funkcjonalny militarnie jest funkcjonalny w warunkach turystycznych.
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

To od tego są pasy Alice/Molle :D
Dopinasz odpowiednią ładownicę i wio, albo do nich przywiązujesz.
| 4HEAT | Sadowski Knives |
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

No wiem ale nieco łyso, że plecak za ileś tam stówek nie ma podstawowych dla mnie rzeczy w zestawie. Wolę kupić w wersji zintegrowanej :/

Poza tym o funkcjonalną ładownicę nie jest wcale łatwo, oglądałem dostępne modele w sklepie. Apteczka, jakieś dziwne pojemniki itp. z wersj siatkowanej był tylko wynalazek mil teka w takiej formie:
http://azteko.pl/ladownica-molle-pocket ... p-366.html który moim zdaniem nie bardzo się nadaje do czegokolwiek ze względu na wielkość (a właściwie małość).

Systemy paskowe to jest wynalazek wojskowych, pasujące do nich ładownice też. Pewnie dlatego łatwiej znaleźć coś odpowiedniego do noszenia granatów albo maski pgaz niż do wędki i śmierdzących skarpetek.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 14:22 przez Ciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Ciek, z tym sprzętem na wypadek wielkiej ryby to Ty serio? Nie znam się na łowieniu, ale to brzmi, jakbyś w biegu te ryby łapał. Trochę jak "trzymam deskę do krojenia pod ręką, na wypadek, jakbym dojrzał nagle tymianek do posiekania" ;-)
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

thrackan pisze:Ciek, z tym sprzętem na wypadek wielkiej ryby to Ty serio? Nie znam się na łowieniu, ale to brzmi, jakbyś w biegu te ryby łapał. Trochę jak "trzymam deskę do krojenia pod ręką, na wypadek, jakbym dojrzał nagle tymianek do posiekania" ;-)
Zupełnie serio i nie ma w tym żadnego wydziwiania. 2 wymienione przeze mnie sprzęty to:

1. Obcążki do wypinania przynęty z ryby – jedną ręką trzymam rybę a drugą szukam cażek. Mógłbym rybę rzucić na ziemię jak to robi spora część wędkarzy ale to rybie szkodzi, zwłaszcza w przypadku kamienistego podłoża.
2. Chwytak (coś w stylu tego http://allegro.pl/chwytak-na-szczupaka- ... 75557.html chwytak na szczupaki jaxon). Bardzo fajne urządzenie do podbierania większej rybki. Niby można to zrobić ręką ale większej ryby nie chwycisz za grzbiet, a majstrując przy skrzelach nie dość, że łatwo skrzela uszkodzić i skazać rybkę na konanie w męczarniach to jeszcze można sobie łatwo rękę pochlastać, a takie ranki przemyte jeszcze na starcie krystaliczną wodą z pięknych polskich rzek to się potrafią goić dłuuuuuuugo. Poza tym od razu masz podaną wagę ryby. Kiedyś wydawało mi się to głupotą ale jak sobie miesiąc posiedziałem z ropiejącą ręką po średnim szczupaczku to z uśmiechem na ustach rzuciłem 4 dyszki i uważam, że to była znakomita inwestycja.

A co do łapania w biegu, to faktycznie tak jest. To właśnie urok spinningu :D
mnowi
Posty: 19
Rejestracja: 07 cze 2009, 10:48
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mnowi »

Kosa pisze:OK, przeprowadziłem mały teścik:

Jak dla mnie wygrał COLEMAN 550B, ze względu na koszty eksploatacyjne które są najważniejsze i jeszcze ważniejszą kwestię. Dostępność Paliwa.
Nie uwzględniłeś wagi.
A co dostępności paliwa w lesie to w obu przypadkach jest cienko.
Nie uwzględniłeś także rozmiaru poszczególnych zestawów.

m

PS zamiast colemana wolałbym ruską kostkę ...
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Ciek, Wolverine (przynajmniej 32) posiada boczne kieszenie, może nie siateczkowe ani zapinane, ale posiada. Zazwyczaj trzymam w niej manierkę hamerykańską. Jest bardzo przydatna przy transporcie wędki ale teleskopowej. W każdym innym przypadku taka radiostacja uniemożliwia marsz po krzaczorach. Koniec wędki do kieszeni i ściągamy dodatkowo dwoma taśmami (ja dodatkowo dociskam karimatą i nic nie lata) http://picasaweb.google.com/11201010079 ... 7252346354
Obrazek
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Kosa pisze:250g - 20-30zł ( zależy od miejsca zakupu)
http://www.technika.krakow.pl/index.php ... butan-190g

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Ciek - pomyśl o jakiejś dodatkowej kieszeni do Grota. Wbrew pozorom można sobie całkiem fajnego coś dobrać. Kamizelkę sobie kup i wieszaj tam cążki 8-)
Problemów chyba na siłę szukasz :mrgreen:
Polecam kawałek sznurka i cążki w kieszeń od bojówek 8-)

Machasz spinem z plecakiem ?
Mnie krępuje ruchy, więc zawsze na glebie leży :mrgreen:
Często też można uszkodzić hmm ..kręgosłup rybie ..takim wynalazkiem jaki ukazałeś - pod wpływem ciężaru ryby. To nie jest normalna pozycja dla ryby - wisieć za ryj :mrgreen:
Ja wiem, że fajnie wygląda ;-)
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

O tych kartuszach pisałem :]

http://8a.pl/page,produkt,id,3580,cv-270.html
| 4HEAT | Sadowski Knives |
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Ktoś byłby tak miły by podlinkować jakieś dodatkowe kieszenie, które możnaby podczepić do plecaka Arizzon Wolverine 32l i pasowałyby kolorystycznie? Coś użytkowego z nastawieniem na turystów, a nie "na 2 magazynki do MP5". Nie mam jeszcze MP5 :oops:
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Zobacz Wisporta powinny pasować: http://www.wisport.com.pl/kieszenie%20i ... ,shop.html
No i oczywiście kieszeń dedykowana od Arizzona.
Obrazek
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Tasmanian Tiger?

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ciek, Przecież do tego plecaka pasuja kieszenie oryginalne od Makato, po co kombinowac?
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Pewnie rozchodzi się o cenę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

O tym nie pomyślałem...
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Cena jak dla mnie jest wyjątkowo zniechęcająca. Poza tym szukam raczej mniejszych kieszeni. W zasadzie to może wystarczyłoby mi nawet takie cudeńko przypinane do szelki na mały aparat telefoniczny / komórę :)

Co mnie zastanawia to dziwny kolor plecaka, jakiś taki szary. Napisałem maila z pytaniem czy można go dostać w bardziej soczystym odcieniu zieleni.
ODPOWIEDZ