Pomysł na węzeł

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Pomysł na węzeł

Post autor: Grigor »

Wczoraj po powrocie z zasłużonej pizzy (jak to brzmi :-P) do domu, po rypnięciu się na łóżko z powodu niemożności zaśnięcia zacząłem się bawić linką (6 mm rdzeniowa, z marketu budowlanego), poćwiczyłem w całkowitej ciemności (za daleko ręką do lampki sięgać, a przy tym fajna zabawa) wiązanie węzłów mi już znanych, i później oprócz linki wpadła mi do rąk piłka od tenisa :mrgreen: . Zapaliłem już wtedy światło, i próbowałem obwiązać ją tak, aby nie wyśliznęła się podczas ruchu obrotowego linki nad głową. Zawiązać mi się tak nie udało, ale na szczęście nic nie strąciłem :-D. Szperałem teraz na necie, ale odpowiedzi na ten temat nie znalazłem, może ma któryś z kolegów pomysł jak to zrealizować. Wiem że to tak z głupoty i nudy, ale jako że wyznaję hasło "co się nie da, wszystko się da" :-P także jakiś sposób być na to musi ;-)
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

A próbowałeś obwiązać na tej piłce gałkę bosmańską? Mam wrażenie, że może się udać.
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

sam węzeł nie zacisnął się tj powinien, ale działa :mrgreen: Muszę poćwiczyć, to może coś z tego będzie :-P W sumie to znam tylko kilka najbardziej podstawowych ale zawsze coś 8-) Jak mnie najdzie to co jakiś czas powiększam pulę tych znanych :-> piwko do przodu
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
ODPOWIEDZ