"Bear Grylls w miejskiej dzungli"

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

blackram
Posty: 72
Rejestracja: 15 paź 2010, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Tytuł użytkownika: greenhorn
Płeć:

"Bear Grylls w miejskiej dzungli"

Post autor: blackram »

Co sądzicie o nowym serialu z Bearem Gryllsem w roli głównej na Discovery ? Pomysł wydaje się całkiem ciekawy, do tej pory tematem na serio zajmował się chyba tylko Jacek Pałkiewicz :idea:
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Jest już o tym temat i ogólnie jest o Gryllsie gdzie była dyskusja na ten temat.
Awatar użytkownika
Góral
Posty: 75
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Wadowice
Płeć:

Post autor: Góral »

Tamten temat, o ile się nie mylę, dotyczy " Ultimate Survival" i nie ma tam wzmianki o programie z tematu.

Sam program.. Utrzymany w klasycznym dla Gryllsa klimacie: pokaz nieprzeciętnych umiejętności kaskaderskich, " za chwilę coś się stanie, mam tylko kilka sekund", iiitd..
Ale uważam, że można wiele wynieść z jego " lekcji", tym bardziej, że temat jest nam bliższy, codziennie ludzie znajdują się w niebezpieczeństwie i nie musi to byś wcale dżungla, czy pustynia.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwie 2009, 22:13
Lokalizacja: Chojnice
Tytuł użytkownika: Thorgal
Płeć:

Post autor: Thorgal »

Wątpię, czy coś można "wynieść" z tego. Jak sam napisałeś: pokaz nieprzeciętych umiejętności kaskaderskich.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Nie wiem czy będziesz chodził na wysokości 20m na belce o długości 80m i o szerokości 15 cm... Też wątpię abyś wysadzał drzwi w powietrze. Nawet jest oddzielny temat o tej miejskiej dżungli a szkoła przetrwania z Bear gryllsem a Ultimate survival to samo ;)
Awatar użytkownika
emilw641
Posty: 81
Rejestracja: 24 sie 2009, 21:32
Lokalizacja: woj. Lubelskie
Płeć:

Post autor: emilw641 »

Kobra pisze:Nie wiem czy będziesz chodził na wysokości 20m na belce o długości 80m i o szerokości 15 cm... Też wątpię abyś wysadzał drzwi w powietrze. Nawet jest oddzielny temat o tej miejskiej dżungli a szkoła przetrwania z Bear gryllsem a Ultimate survival to samo ;)
Tamten temat jest o szkole przetrwania (ultimate surwival) i jej odcinku specjalnym pod tytułem ''miejska dżungla'' a ten temat o nowym programie Bear Gryls w miejskiej dżungli (Worst Case Scenario). Po twojej wypowiedzi widzę że mylisz se sobą oba programy.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No masz rację, coś mi się pomyliło. To już jest jakiś Worst Case Scenario? To zwracam honor ;) Ostatnio telewizji nie oglądam.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2010, 15:18
Lokalizacja: Socho
Płeć:

Post autor: Adrian »

Po obejrzeniu wszystkich dwunastu odcinków Worst Case Scenario uważam, że jest to program ciekawie i pomysłowo zrobiony. Wiele scenariuszów przedstawionych w tych odcinkach może przytrafić się w życiu codziennym np.: wypadek na drodze, utrata hamulców na drodze, wypadek na rowerze, czy zapalenie osoby w czasie przyjęcia. W tym samym czasie kiedy ta seria filmów została opublikowana, przeczytałem książkę Jacka Pałkiewicza ,,Jak żyć bezpiecznie w dżungli miasta" i muszę przyznać, że porady Beara są jak najbardziej zgodne z poradami pana Jacka Pałkiewicza. Porównując dwa programy Beara: Szkoła przetrwania czy w miejska dżungla(Worst Case Scenario) uważam, że ten drugi program jest lepszy ponieważ pokazuje sentencje porad, najważniejsze rzeczy jakie należy zrobić w czasie wypadku czy katastrofy. Polecam wszystkim zobaczyć ten serial i wypowiedzieć swoje zdanie na ten temat. Pozdrawiam
spodziewaj się niespodziewanego
Awatar użytkownika
Góral
Posty: 75
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Wadowice
Płeć:

Post autor: Góral »

Dokładnie o tym mówiłem, a w szczególności miałem na myśli wspomniany wypadek drogowy.
Co do umiejętności kaskaderskich, to może trochę przesadziłem, choć w odcinkach nadal ma miejsce "akcja" i wyczynowe rozwiązania. W żadnym stopniu nie przeszkadza to zapamiętać prostych wskazówek dotyczących postępowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu czy życiu.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Ja nie mam na tv discovery więc mam problem... Można to na necie oglądnąć? Co do tematu to ciekawie zrobiony widziałem jeden odcinek z autem i psami ;)
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

soohy pisze:Można to na necie oglądnąć?
"Worst case scenario"?
Tak, można. YT.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

thrackan pisze:
soohy pisze:Można to na necie oglądnąć?
"Worst case scenario"?
Tak, można. YT.
Taaa, jasne. To mi linka podaj, bo są jakieś inne filmiki a nie ma Bera
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Taaa, jasne. To mi linka podaj, bo są jakieś inne filmiki a nie ma Bera
Ekhm.

Wiesz co? Wszedłem na YouTube.com, wpisałem w wyszukiwarce "Worst case scenario" i wyskoczyło to:
Odcinek 1:
Odcinek 2:
Odcinek 3:
Odcinek 4:
Odcinek 5:

Nie mam pojęcia, jak mogło Ci się nie udać, jeżeli faktycznie próbowałeś.

Po prawej stronie masz pasek z propozycjami kolejnych filmów. Zwróć na nie uwagę.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2010, 18:52 przez thrackan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No obejrzałem kawałek i robi dobre wrażenie. Nie długo obejrzę kilka odcinków.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Zauważyłeś, że to po angielsku?
Awatar użytkownika
Góral
Posty: 75
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Wadowice
Płeć:

Post autor: Góral »

soohy, trochę własnej inicjatywy! Dostałeś 5 linków z pocałowaniem ręki, a potrafisz kręcić nosem.

Proszę, pierwszy odcinek z lektorem, a gdybyś nie wiedział, to dalszych części musisz szukać w propozycjach z boku.

Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Wystarczy wpisać nazwę tego serialu i masz. Jak nie to dopisz z lektorem i na pewno już znajdziesz.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Les Stroud - Surviving urban disasters
w jednym odcinku jest więcej przydatnych informacji niż w całej serii "Niedziowiedzia Grill'a"
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Badziu
Posty: 14
Rejestracja: 12 gru 2010, 13:22
Lokalizacja: Lipsko (Mazowsze)
Gadu Gadu: 11599105
Tytuł użytkownika: Birdwatcher
Płeć:

Post autor: Badziu »

Qasz, gdzie oglądałeś ten odcinek? Bo jakoś nie mogę znaleźć go po polsku.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Juz zamieszczałem swoją recenzję nowych przygód Misiaka ale skoro pojawił się nowy temat to mogę ją przekleić:
Ciek pisze:Oglądałem wczoraj program z nowego cyklu Misiaczka.

Jeśli chodzi o ogólne wrażenie, to program wydaje mi się połączeniem Matrixa i Karate Kida, choć momentami kojarzy się też z telewizyjnymi reklamami z Turbodymomanem w roli głównej.

Neokarateturbodymobear biega, skacze, kopie, rozbija się autem po górskich drogach, ratuje lasencje z opresji przeprowadzając im doraźną deratyzację w chałupach i robi pewnie wiele innych cudów - niewidów, których nigdy nie zobaczę. W ciągu 30 minut przerywanych reklamami nauczymy się prowadzić auto, poznamy podstawy krav magi, wyrwiemy blond laseczkę i żeby było jeszcze fajniej to na końcu zobaczymy powtórkę tego samego programu byśmy sobie lepiej utrwalili "wiedzę".

Wszystkie te rewelacje oczywiście okraszone są życiowymi mądrościami Wujka Dobra Rada (np. "Gdy na górskiej drodze zepsują się wam hamulce, zadzwońcie po policję") a także pretendującymi do Nagrody Darwina historiami z życia Misiaka ("Jechałem autostradą i chciałem wyciągnąć coś ze schowka ale był zamknięty więc wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki, kierownica się zablokowała i prawie zginąłem").

Aha, program nie jest raczej przeznaczony dla epileptyków, dla wzmocnienia napięcia kamera miejscami strasznie się kołysze i może głowa boleć.

Przyznam się szczerze, że nieco się rozczarowałem. Zabrzmi to pewnie kontrowersyjnie ale mi się "szkoła przetrwania" nawet podobała bo pokazane były ciekawe miejsca, a co do zawartych tam mądrości to mogę powiedzieć tylko, że gdybym był uczulony na głupotę to już dawno w ciągu tych 30 przeżytych wiosen by mi uszy zwiędły albo włosy wyrosły między palcami i to nawet bez Misiaka. W tym nowym cyklu nie ma natomiast nic, brakuje nawet aspektu humorystycznego w postaci wysysania kupy słonia czy tam jeszcze czegoś. Normalnie dno :(
W niedzielę znów widziałem Miśka w akcji. Materiał dobry na grę komputerową (przydałby się jednak karabin w ręce i kilku terrorystów) ale na program telewizyjny nie teges. Poraża głupotą i powinien być emitowany po 22 żeby dzieciaki nie oglądały bo sobie jeszcze krzywdę zrobią.
Awatar użytkownika
Alexandra
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:58
Lokalizacja: MMZ

Post autor: Alexandra »

Mnie się podoba, ale on ma taki dziwny akcęt, przedłuza wyrazy i czasem robi z siebie lalusia :-/
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Oj tam, zabujałaś się i tyle ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
JakubJ152
Posty: 43
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:49
Lokalizacja: 45 km. od Torunia.
Gadu Gadu: 337337
Tytuł użytkownika: Początkujący
Płeć:

Post autor: JakubJ152 »

Ciek pisze:Materiał dobry na grę komputerową
Jest ale na konsole. :D Na forum nawet widziałem. :)
Więc póki w nas ten serca czas niech szumi nam zielony las.
Zielone myśli w głowie miej, marzenia rozśpiewane.
Żyj tak jak chcesz i umiesz żyć, pozwól swej duszy dalej śnić
i do przodu śmiało idź, sam jest sobie panem"
Awatar użytkownika
daniel999
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2010, 17:22
Lokalizacja: Lubartów
Gadu Gadu: 7341690
Płeć:

Post autor: daniel999 »

Alexandra pisze: ale on ma taki dziwny akcęt
nie akcęt tylko akcent
...ktoś odkrył w końcu prawdę
najprostszą z wszystkich prawd
że tylko jeden sposób
jest niezawodny tak

sztyl od kilofa w rece gornika...
KSU
ODPOWIEDZ