urban survival & preparedness

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

pastyl
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:16
Lokalizacja: stad

Post autor: pastyl »

Armat pisze:
pastyl pisze: po trzecie pompa jest na prad ;)
Odwrocona osmoza bez pradu nie pojdzie bo pompa wymaga energii.
Istnieje energia bez prądu. Pompy bez pradu sa od lat. A post dotyczyl domku i wody. Domku odcietego od swiata i zasypanego sniegiem.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

pastyl pisze:Po pierwsze allegro to nie jest profesjonalizm po drugie to akwarystyka, po trzecie pompa jest na prad
No fajną masz wyobraźnię.

Po pierwsze, jak sprzedawca z Allegro podaje dane:
F.H.U. FILTRWOD
NIP: 888-138-99-69
Regon: 910968935
Siedziba firmy:
ul. Gen. Dąbrowskiego 13
87-800 Włocławek

... to dla mnie jest pełnoprawnym sklepem.

Po drugie to nie bardzo rozumiem w czym wadzi akwarystyczne przeznaczenie filtra. Dlaczego dla ludzi miałby być zły?

Po trzecie - jak ktoś mieszkając w rejonie zagrożonym takimi wydarzeniami nie ma na stanie generatora prądu i zapasu paliwa, to może:
a) kupić zwykły przenośny filtr turystyczny z ręczną pompką (np. MSR)
b) przerobić/dorobić awaryjną ręczną/nożną/rowerową/parową pompkę do systemu filtra odwróconej osmozy lub kupić filtr który któreś rozwiązanie awaryjne już posiada
c) używać innych filtrów - wspomniana przeze mnie wcześniej Brita
d) podczas samego ogrzewania domu i gotowania wody - można ją destylować

A tak przede wszystkim, to Mój Drogi Pastylu, nie wspomniałem ani słowem o tym, że zaproponowane przeze mnie rozwiązanie, ma spełniać wysunięte przez Ciebie po długim czasie założenia.
pastyl pisze:Nie spelnia zadnego zalozenia o ktore pytalem. Wkurzajacy sa tacy ludzie, ktorzy przechwalaja sie, a potem nie chce im sie nawet linka podac.
A mnie bawią ludzie, którzy wbijają się taranem w wątek, w którym nie brali udziału i skarżą się, że jest do nich niedopasowany. :lol:

Już w przedszkolu dzieciaki wiedzą, że najpierw zadaje się pytanie, aby następnie otrzymać odpowiedź. :mrgreen:

Pozdrawiam.
pastyl
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2011, 08:16
Lokalizacja: stad

Post autor: pastyl »

thrackan pisze:
pastyl pisze:Po pierwsze allegro to nie jest profesjonalizm po drugie to akwarystyka, po trzecie pompa jest na prad
No fajną masz wyobraźnię.

Po pierwsze, jak sprzedawca z Allegro podaje dane
... to dla mnie jest pełnoprawnym sklepem.
Nie chodzi o jakikolwiek sklep ale o sklep ktory mozna komus polecic. Dla mnie moze byc to osoba pan zdzisio byle byl z 5 lat na rynku.
thrackan pisze: Po drugie to nie bardzo rozumiem w czym wadzi akwarystyczne przeznaczenie filtra. Dlaczego dla ludzi miałby być zły?
Wydajnosc, zanieczyszczenie. Reszta opakowanie itp. nie musi spelniac norm zywieniowych. I jeszcze pewnie ze 100 powodów
thrackan pisze: Po trzecie - jak ktoś mieszkając w rejonie zagrożonym takimi wydarzeniami nie ma na stanie generatora prądu i zapasu paliwa, to może:
a) kupić zwykły przenośny filtr turystyczny z ręczną pompką (np. MSR)
Moze. tylko nie jest to rozwiazanie o ktorym dyskutujemy i nie kosztuje 180zl. Ja sie nie kloce ale szukam rozwiazan. Sam chetnie kupie taki filtr osmozowy dlatego pytam a nie dywaguje teoretycznie.
thrackan pisze: b) przerobić/dorobić awaryjną ręczną/nożną/rowerową/parową pompkę do systemu filtra odwróconej osmozy lub kupić filtr który któreś rozwiązanie awaryjne już posiada
Zbudowac prom kosmiczny tez se moze. ale nie jest to gotowe rozwiazanie jak sugerowano i nie kosztuje 180zl.
thrackan pisze: c) używać innych filtrów - wspomniana przeze mnie wcześniej Brita
d) podczas samego ogrzewania domu i gotowania wody - można ją destylować
Reszta rowiazan wzieta z czapki. drogo, dlugo i potrzebny sprzet.
thrackan pisze: A tak przede wszystkim, to Mój Drogi Pastylu, nie wspomniałem ani słowem o tym, że zaproponowane przeze mnie rozwiązanie, ma spełniać wysunięte przez Ciebie po długim czasie założenia.
Badz szczery i zobacz ze WSZYSTKIE zalozenia byly w pierwszym poscie o zasadnosci wody w zimowym domku.
Jeśli tego nie przyznasz, to faktycznie nie ma sensu dyskusja.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Pastyl, wybacz, ale weryfikację historii sklepów i ich referencji każdy sam sobie powinien robić. Mam dzwonić do każdego sklepu, do którego wrzucam link i pytać o historię firmy? Może jeszcze prosić o księgi rachunkowe, zaświadczenie o niekaralności właściciela, książeczkę sanepidu i świadectwo szczepień pracowników przeciw wściekliźnie?
pastyl pisze:Wydajnosc, zanieczyszczenie. Reszta opakowanie itp. nie musi spelniac norm zywieniowych. I jeszcze pewnie ze 100 powodów
Ok, może nie spełnia norm żywieniowych. Zgoda. Mi by wystarczyła woda o czystości przeciętnej kranówki i tak idąca do przegotowania. Ale jeżeli filtr ma dopisek, że po dokupieniu dodatkowych akcesoriów może być filtrem kuchennym, to raczej nie jest jakiś strasznie szkodliwy. Zwłaszcza, że rybki często wymagają też bardzo czystej wody. A co do wydajności, to nie wiem, czemu to wymieniasz jako czynnik działający na niekorzyść. Ponad trzysta litrów wody na dobę to mało?
pastyl pisze:Badz szczery i zobacz ze WSZYSTKIE zalozenia byly w pierwszym poscie o zasadnosci wody w zimowym domku.
Jeśli tego nie przyznasz, to faktycznie nie ma sensu dyskusja.
Dyskusja nie ma sensu odkąd ją zacząłeś, bo nie czytałeś ze zrozumieniem. Odniosłem się TYLKO do posta Okrucha ( viewtopic.php?p=39479#39479 i następnego), a nie do żadnego innego. Tam są podane linki do bloga, którego swoją drogą polecam. Niestety teraz tamta strona wywala mi jakieś błędy ładowania, więc nie mogę Ci zacytować o co chodzi.
pastyl pisze:Moze. tylko nie jest to rozwiazanie o ktorym dyskutujemy i nie kosztuje 180zl. Ja sie nie kloce ale szukam rozwiazan. Sam chetnie kupie taki filtr osmozowy dlatego pytam a nie dywaguje teoretycznie.
Pisałem tylko o FILTRZE, jako jednym z ELEMENTÓW SYSTEMU pozyskiwania wody. Jak chcesz być taki drobiazgowy, to dolicz koszt zakupu podwórza/dachu, z którego będziesz zgarniał śnieg, naczyń, w których go będziesz topił, palnika/pieca i paliwa do nich, łyżki, którą będziesz w garnku mieszał i szklanki z której będziesz tę wodę pił, nie wspominając już o butelce, w której będziesz nadmiar przechowywał. :roll:

Nigdzie nie pisałem, że jest to rozwiązanie kompletne. Tak naprawdę, żeby być pewnym sprzętu na godzinę W, to prawie wszystko trzeba samodzielnie poudoskonalać, posprawdzać. Przejrzyj bardziej to forum. Większość sprzętu ludzie przerabiają pod własne potrzeby i wymagania, bo większość jest produkowana z myślą o czasach spokoju i dostatku. Od noży po domy.

W czasie, gdy pisałem tamtego posta, widziałem oferty promocyjne na filtry domowe za 190zł, ale to nie była stała oferta, więc wrzuciłem akwarystyczne. Dziś najtańsze domowe w promocji widzę za 252,02zł ( http://filtrydowody.eu/osmoza-ro4-p-427.html ) o cenie katalogowej 292,38zł. Wybacz, ale sklepu nie będę sprawdzał.
ODPOWIEDZ