Kanadyjka?; o

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Chick
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2010, 13:14
Lokalizacja: Nidzica.
Gadu Gadu: 8101983
Tytuł użytkownika: Evildead Chick.
Płeć:

Kanadyjka?; o

Post autor: Chick »

Czy ktoś w ogóle spał na kanadyjce? Ja po kilku nocach na obozie harcerskim byłem zadowolony. Dużo wygodniejsza niż karimata, ale czy warta uwagi? Czy warta swojej wagi? Karimata nie waży nawet 0.5kg ,a kanadyjka z 5kg. Czy warto? Zastanawiam się czy kupić sobie http://allegro.pl/d5-lozko-polowe-sklad ... 79785.html ,ale nie wiem jak z jakością tego produktu? Może Wy mi doradzicie. ;D
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

do auta da radę, ale na plecy...?

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Chick pisze:Czy ktoś w ogóle spał na kanadyjce? Ja po kilku nocach na obozie harcerskim byłem zadowolony. Dużo wygodniejsza niż karimata, ale czy warta uwagi?
A spałeś na samej ceracie czy też miałeś materac jeszcze na nią rzucony?
Ja sypiałem na drewnianych kanadyjkach i tak prawdę powiedziawszy były ciężkie. Na plecy by nie zabrał ale może do canoe?
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

To się nie nadaje do spania w towarzystwie! Ostatnio, jak na takim zasnąłem w namiocie, to obudziłem się na betonowym stole ping-pongowym z blatem obsypanym szyszkami. Koledzy w nocy wynieśli dla żartu. Nic nie poczułem. :lol:
Kamilx
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2009, 20:23
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków
Płeć:

Post autor: Kamilx »

Aluminiowe kanadyjki są beznadziejne jak stoją na nierównym terenie wystarczy że dwie osoby niej nich usiądą i już się wyginają :-/
Drewniane są znacznie lepsze tylko że strasznie ciężkie (jakieś 10 kg) więc noszenie ich w teren raczej odpada...
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

Kandayjka to niemal zwykłe wyrko, nawet dwie osoby się zmieszczą :mrgreen:
Ale i tak najlepsze są rozpórki.... urgh..... icon_twisted
Wszystko zalezy do czego potrzebujesz? Do spania w domku czy namiocie- czy się zmieści i czy nogi kandayjki nie zniszczą podłogi??? to taki typowy sprzęt na stały obóz, cieżarówka przywozi, rozstawiasz w 10os namiocie i ma stać 2 tygodnie.
Generalnie nie ma porównania z karimata.... ja to można najwyżej na taką kandayjkę położyć zeby mieć izolację od spodu. Tylko że się trochę pognie ;)
Jak masz to zamiar tachać na plecach to nawet nie wpadaj na takie pomysły, jak masz transport samochodowy to może być spoko.
Choć za taką kasę to już można szukać maty samopompującej.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Nadaje się... żeby niespodziewanych gości w domu było gdzie położyć, i żeby szybko się wynieśli... słabe zastosowanie w lesie widzę.
W 5 kilogramach to zmieści się karimata, hamak, śpiwór i Ci jeszcze na litr wody Ci zostanie.

...Ewentualnie do turystyki kempingowej.
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ