Gorce jesienią, mały wypadzik

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

xGh0st
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 7180225
Płeć:

Gorce jesienią, mały wypadzik

Post autor: xGh0st »

Miałem napisać krótką foto-relację ale jakoś weny nie mam :) Spacerek miał miejsce przed wczoraj, i muszę stwierdzić że październikowy wtorek idealnie nadaję się na takie wyjście. Potrzebowałem chwili odcięcia po ostatnich burzliwych tygodniach, i na Gorcach się nie zawiodłem. Traska Łopuszna - Kiczora - Schr. pod Turbaczem - Bukowina Waksmundzka - Łopuszna. Cisza dźwięcząca w uszach i spokój. Do tego jesienne kolory bukowego lasu spowitego mgła. Magia:) Jedynych turystów mijałem koło samego Turbacza, reszta trasy w zupełnej samotności mimo że tym razem trzymałem się szlaku praktycznie w 100%. Jedyny zgrzyt, to zgrzyt mojego kolana, po "złym" stanięciu. Będę musiał pokisić się ze dwa tyg. w betonowej dźungli :(

Fotki:
http://picasaweb.google.pl/xgh0st666/Go ... directlink
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Rudego tropiłeś ???

klik

fajny album ;)
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
xGh0st
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 7180225
Płeć:

Post autor: xGh0st »

Mówisz że to rudy? Ja znów miałem nadzieje na szarego:) Wszystko mi tu na niego wskazywało. Wydłużony trop, wielkość, Wyraźny "X" pomiędzy opuszkami, no i układ samego tropu. Na zdjęciu słabo widać, ale obok jest ślad tylnej łapy, częściowo wchodzi na ślad przedniej. Taki sznurek się ciągnął - przednia łapa, obok tylna, lekko zachodziły na siebie.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

yaktra, a widziałeś tak dużego rudego? Zapałki są odniesieniem. Stawiał bym na szarego ;-)
Fajne okolice, ładne zdjęcia.
Obrazek
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Re: Gorce jesienią, mały wypadzik

Post autor: wrzesientomek »

xGh0st pisze:w zupełnej samotności
Większość ludzi nie przepada za taką pogodą, a ja z kolei od 3 tyg. nie mogę trafić na mgłę o poranku.
Tzn trafia się czasami, ale jak akurat jadę pociągiem na uczelnię:)

Gratuluję udanego wypadu:)
Lechu333
Posty: 54
Rejestracja: 13 lip 2010, 15:30
Lokalizacja: Stepnica
Gadu Gadu: 9493122

Post autor: Lechu333 »

Świetny wypadzik, zazdroszczę terenów do spacerowania :-)
Awatar użytkownika
emilw641
Posty: 81
Rejestracja: 24 sie 2009, 21:32
Lokalizacja: woj. Lubelskie
Płeć:

Post autor: emilw641 »

Fajny wypad. Mgła dodaje fajnego klimatu zdjęciom.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Michal N pisze:yaktra, a widziałeś tak dużego rudego? Zapałki są odniesieniem. Stawiał bym na szarego
Nie, nie widziałem. Dla mnie zmyłką dla wielkości tropu jest błoto przez jakie przeszedł drapieżnik. Błoto jak i topniejący śnieg zwiększa objętość tropu. Wejdź stopą w błoto a zobaczysz jak wielką masz stopę :shock:
Zdjęcie które zaznaczyłem jako "tropiłeś rudego" powstało w miejscu gdzie dłuższy czas stała woda np. dzicze babrzysko. To nie jest taka sobie kałuża po deszczu. Miejsce na jakim powstał trop to teren mocno podtopiony - mój osąd. Obawiam się również, ;-) że się nie mylę.
Lis Szary - u nas ??? cholera wie, możliwe. Słyszałem i ja o dwóch podgatunkach Lisa Pospolitego. Długonogie to niby lisy żyjące w terenie suchym leśnym, typu sosna.
Natomiast inny o krótszych stawkach ma trop szerszy dostosowany niby do terenów podmokłych czyli łęgowych. Ile w tym prawdy ??? trudno powiedzieć...
Może niech xGh0st podpowie w jakim ternie znalazł trop.
Kałuża po deszczu :mrgreen: czy teren podmokły na jaki stawiam.
Ruszenie tematu to taka moja "szajba" bo on drapieżnik przecie - moja miłość...
:oops:
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
xGh0st
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 7180225
Płeć:

Post autor: xGh0st »

Trop znalazłem na błotnistej leśnej drodze, o lekkim nachyleniu, woda się tam raczej nie zbiera, ale cieknie tą drogą.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

yaktra, chłopakom chodzi chyba o wilka, przynajmniej wnioskuję tak z tego opisu:
xGh0st pisze:Wydłużony trop, wielkość, Wyraźny "X" pomiędzy opuszkami, no i układ samego tropu. Na zdjęciu słabo widać, ale obok jest ślad tylnej łapy, częściowo wchodzi na ślad przedniej. Taki sznurek się ciągnął - przednia łapa, obok tylna, lekko zachodziły na siebie.
Moim zdaniem nadal za duże na lisa. Ja obstawiam wilka :)
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Sotol
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:06
Lokalizacja: Gąbin
Płeć:

Post autor: Sotol »

Kurde ale tereny.Ale nasuwa mi się pytanie-ile tam rośnie łysiczki
lancetowatej??Bo jak patrze na tereny to chyba duuużo. ;-)
Dąb,buk,jesion,kasztanowiec-na ognisko to surowiec!
xGh0st
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 7180225
Płeć:

Post autor: xGh0st »

Całkiem możliwe. Z tego co czytam na wiki o terenie występowania to wszystko pasuje. Niezłe jazdy widzę ten grzyb powoduje, ale to nie dla mnie :)
Sotol
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:06
Lokalizacja: Gąbin
Płeć:

Post autor: Sotol »

No właśnie-górzyste łąki, dość mokro, na łąkach pasą się owce,zapewne ranna mgiełka-to idealne miejsce :-D
Dąb,buk,jesion,kasztanowiec-na ognisko to surowiec!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”