Nara chłopaki

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
brogus
Posty: 32
Rejestracja: 09 lut 2008, 21:52
Lokalizacja: Zamość
Płeć:

Nara chłopaki

Post autor: brogus »

W dniu dzisiejszym wykasowałem swoje posty. Nie zrobiłem tego złośliwie.
Ogólnie mówiąc kończę swoją działalność "internetową", na innych forach postapiłem podobnie.

Do zobaczenia na jakiejś górskiej ścieżce.
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

hmmm do admina: kiepsko ze na forum jest taka mozliwosc edycji, zmiany tresci posta po tak dlugim czasie

do zobaczenia..... gdzies TAM
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Właśnie... Co to za zwyczaj że robi się dziury...
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Brogus, do zobaczenia, jak nie w realu, to może kiedyś na forum.


Możliwość edycji, a w tym wypadku usunięcia treści, jest jest prawem każdego użytkownika, i tego nie chciał bym nigdy blokować. Mam nadzieję że Brogus nie będzie miał za złe jeśli w tematach archiwalnych pojawią się jego wypowiedzi. Dobrze chłop gada i szkoda było by wykasowywać to.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

Tanto pisze:Możliwość edycji, a w tym wypadku usunięcia treści, jest jest prawem każdego użytkownika
Nie do końca się z Tobą zgodzę. Słowa wypowiedziane publiczne stają się własnością publiczną (oczywiście przypisane do autora - autorowi nie można kraść wypowiedzi). W świecie realnym nie ma możliwości usunięcia czy wedytowania słów, które się wypowiedziało. W związku z tym albo liczymy się ze słowami, albo wypowiadamy je przewidując konsekwencje jakie spowodują, albo też żyjemy ze świadomością popełnionych błędów.
Jeżeli wzajemnie się szanujemy i traktujemy się poważnie, to nasze wirtualne dyskusje powinny podlegać tym samym regułom. Trzeba brać odpowiedzialność za własne słowa i wystąpienia. Jak się coś się powiedziało - to sie powiedziało! Można to co najwyżej sprostować lub wytłumaczyć inną wypowiedzią - jak w życiu! Zmieniły sie poglądy? Jak w życiu - nie wyprzemy się poprzednich.

W związku z powyższym uważam, że nie powinno być możliwości edytowania (wykasowywania) postów pod którymi pojawiły się odpowiedzi (edytowanie tuż po napisaniu w celu poprawienia literówek dopuszczam, bo sam jestem internetowym flejtuchem ;-).

A zachowanie Brogusa? Dziwne!! Wykasowane posty tworzą dziury w wątkach czyniąc je bezsensownymi. I szkoda, że nie podał powodu swojego "zniknięcia".

Rzeczywiście dobrze i rozsądnie gadał i tym bardziej nie pasuje mi do niego ten "babski foch". Pozostaje liczyć na spotkanie, w górach zapewne, bo przecież Brogus to twardy górołaz.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Decyzje co do zniknięcia z "życia internetowego" należy oczywiście uszanować. A co do edytowania/ usuwania swoich postów to ;jak dużo by nie pisać o prawach do własnych wypowiedzi itd; jest jeden argument:
Regent pisze:
Wykasowane posty tworzą dziury w wątkach czyniąc je bezsensownymi.
który powinien przeważyć i uniemożliwić takową edycję. Można przecież wprowadzić ograniczenie czasowe- np. możliwość edycji przez 30 minut od napisania posta- powinno wystarczyć aby usunąć błędy/ literówki.

Historia jest historią- próbując zmienić coś w swoim życiu należy patrzeć w przyszłość a nie w przeszłość.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Mamy tu niby konflikt interesów. Z jednej strony-autor i jego prawo do decyzji(możno by tu się spierać), z innej stony dobro "społeczności forum", jedno wiem napewno-niepodobają mi się luki w tematach! :evil:
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Byłem świadkiem podobnych zachowań na innych forach. Nic w tym dziwnego.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ja tam tego nie rozumiem ;-)
Ja bym chciał aby został po mnei jakiś ślad, a każdy ślad jest dobry ;-)
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Panowie, nie ma co roztrząsać decyzji Brogusa, jest dorosły i podjął ją świadomie.

Dyskusję o blokowaniu edycji postów itp. proponuję przenieść we właściwe miejsce, czyli do działu "O forum'.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
AdamM
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2007, 19:20
Lokalizacja: z cienia

Post autor: AdamM »

Rozwiązanie jest proste. Trzeba cytować to do czego się odnosimy. ;)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

AdamM, co napisałem w poprzednim poście?
Jak jeszcze ktoś będzie bałaganił w tym temacie, to mu mrówek w gacie nawpuszczam 8-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
AdamM
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2007, 19:20
Lokalizacja: z cienia

Post autor: AdamM »

Chodzi o to że jak uznałeś że temat jest zakończony to, to co zostanie później napisane jest już tylko bałaganem? Skoro z jednego tematu wykiełkował inny to może po prostu go podzielić i przenieść do innego działu. Ja nie jestem moderatorem ale Ty możesz to zrobić kilkoma kliknięciami.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Zgadza się mogę wydzielić posty z tego tematu do innego, ale całe a nie ich fragmenty. I mamy problem bo w części mamy słowa skierowane do Brogusa oraz opinie na temat blokady edycji postów, przenosząc tylko część wpisów stworzył bym potworka któremu brak logiki. Właśnie dla tego napisałem że jeśli ktoś ma pociągnąć dalej dyskusję to powinien założyc nowy temat. Powinienem przy okazji zablokować temat ale wydawało mi się że nie jest to konieczne, zamykam teraz, wszyscy którzy chcieli napisać kilka słów do Brogusa chyba już to zrobili.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Zablokowany