Pochewka na Laplandera

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Pochewka na Laplandera

Post autor: puchalsw »

Ponieważ choróbsko mnie zmogło, i cały tydzień przesiedziałem w domu, nuda mnie wręcz zabijała.
Najpierw siedziałem na Reconnie i uprzykrzałem życie niektórym z Forumowiczów. Później nadrobiłem zaległości w kinematografii.
W ostatnim rzucie, zrobiłem pochewkę na mojego Laplanderka od Tresure Huntera.
Jak bym posiedział dłużej w domu, to pewnie przeprowadził bym fuzję termojądrową na zimno, w warunkach domowych... może to i dobrze że wróciłem dziś do pracy.
Parę słów o robótce.
Skóra z wieprza 3mm. Boczki ze skóry 0.5mm niskogatunkowej
Po szyciu dodatkowo garbowana olejem słonecznikowym :-) Wciąż zapominam kupić lnianego
Zapięcie z rogu koziołka
Szycie dratwą woskowaną, najprostszym szwem.
Z tyłu znajduje się szlufka na pasek, ale w zamyśle pochewka ma być troczona do mojego 40litrowego Maxpedition.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Szyszka
Posty: 26
Rejestracja: 25 gru 2009, 16:25
Lokalizacja: Łukawiec
Płeć:

Post autor: Szyszka »

Ciekawe urządzenie ten Laplanderek. Opłaca się coś takiego kupić? Bo mi się spodobało. Aha i koziołek to ma parostki ;-)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

O piłach składanych jest trochę na tym forum (może ktoś zrobi reckę piły składanej?). Głos zwolenników znajdziesz w tym wątku:
viewtopic.php?p=37059#37059
Jest też trochę na temat tańszego zamiennika, piły składanej z Lidla. Miałem ją w ręku, piłowałem i zachwalam.
Generalnie mój Laplanderek jest fajną alternatywą do toporka. Pozwala precyzyjnie i szybko ciąć grubsze bierwiona, ale ma też braki względem toporka. Więcej znajdziesz w ww wątku.
Szyszka pisze:Aha i koziołek to ma parostki
OK na następny raz będę wiedział, że koziołki mają parostatki :mrgreen:
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ładne. Tyle powiem! Jak już przyjdzie mroźna zima, polezę do piwnicy i popracuje nad własnym nożem i pochewką...może :)
ODPOWIEDZ