Golok armi brytyjskiej

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Golok armi brytyjskiej

Post autor: Dąb »

http://www.allegro.pl/item360546827_mac ... _oliv.html
Miał ktoś z nim do czynienia, jak trzyma ostrość, co to za stal itp?
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Łep tex czyli nic dobrego...
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Też tak uważam. vest.pl często sprzedaje (poza demobilem) sprzętr wątpliwej jakości (mil-tec czy ww. Web-tex).
Sądzę że lepszym rozwiązaniem będzie jakaś maczeta cold steela albo jakieś kukri
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Czy poszukiwania przez Ciebie Dąb meczety ma coś wspólnego z dzikiem o którym pisales w innym temacie? :-P Czyżbyś chciał skosztować dziczyzny? ;-)

A na poważnie, są gdzieś jeszcze do kupienia "allegrowe" kukri cold steela? Bo podobno za swoją cenę były bardzo dobre.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Na knivesach się popytaj. Tam ci powiedzą napewno.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

A a nie zapominajmy że vest sprowadza też sprzęt produkcji BCB który jest bardzo dobry jakościowo. Ale te ceny u nich...
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Czy poszukiwania przez Ciebie Dąb meczety ma coś wspólnego z dzikiem o którym pisales w innym temacie? :-P Czyżbyś chciał skosztować dziczyzny? ;-)
Nie do tego mam Rambo knife ;-)
Jeżeli webtex robi lipę, to nie ma sensu kupować.
Wedrowycz89 pisze:A na poważnie, są gdzieś jeszcze do kupienia "allegrowe" kukri cold steela? Bo podobno za swoją cenę były bardzo dobre.
Mam allegrowe, jednak trawił mi się egzemplarz, który jest zrobiony z plasteliny chyba, tępi się od samego patrzenia, drugi raz w lotka nie będę grał
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Ja bym zaryzykował, podobne to do maczety, którą miał Vietnam na Zlocie. Wchodziłem na stronę Web tex i Thatchreed, wygląda na produkt brytyjski, być może robiony w Chinach, ale różne markowe noże też tam robią i normy zostają zachowane.
Awatar użytkownika
brt
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 3104815
Płeć:

Post autor: brt »

Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Wydaje mi się ze nawet W.Cejrowski miał taką w dżungli w którymś odcinku.
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

Wedrowycz89 pisze:Wydaje mi się ze nawet W.Cejrowski miał taką w dżungli w którymś odcinku.
Nie ufałbym facetowi, który nosi jedwabne koszule ;-)
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Widze że kolega w niedzielę też oglądał ;-)

A właśnie kiedyś widziałem filmiki pokazujące możliwości maczet cold steela, tych oryginalnych, nawet nieźle to wyglądało, ale nie wiem które to oryginalne a które to podróbki.
http://www.specshop.pl/product_info.php ... cts_id=417 - czy coś takiego to oryginał?

[ Dodano: 2008-05-26, 16:35 ]
to chyba te kukri za 99 zł ze specshopu, to chyba jednak oryginał bo na stronie cold steela ceny sa podobne.
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Wątpie żeby w specu kiedykoliwek sprzedali jakiekolwiek podróbki więc na 85% oryginał.
Szczerze mówiąc to sam się do niej przymierzam od jakiegoś czasu, chociaż boję się trochę jej nieporęczności. Ale kiedy (/jeśli :P ) dostanę zwrot podatku to pojadę do speca pomacam i kupię jeśli nie będzie niespodzianek
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Yoggi w specshopie asortyment cold steela to PODJEBY !!!!!

NIGY NIE KUPISZ COLD STEELA ZA GROSZE
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Ale ceny na specshopie mniej więcej zgadzają się z tymi na http://www.coldsteel.com/ .
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

jest tania linia maczet CS, ale jakość ich jest niezawspaniała .. najlepiej CS kupić u dystrybutora w Polsce czyli przez Kolter .. nie nie, nie pracuję tam ;)
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Tresor- akurat te 2 maczety (heavy i light) spotykałem na wielu pl stronach w podobnych cenach. Taką ocenę wystawiłem specowi ponieważ kupują tam często sprzęt i amunicję do asg. Ale napisałem że osobiście sprawdzę jakośc

Wedrowycz89- tylko niestety to jest strona us a tam prawie każdy sprzęt tej branży jest 2, 3 razy tańszy :/ kiedyś nawet chciałem sprowadzic sobie kilka noży z jednej stronki, ale wydatki mi na to nie pozwoliły

mgr_scout- dzięki za ostrzeżenie, przyda się :)
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Te Martindale wydają się całkiem przyjemne, brytole sobie chwalą chociaż mówią że dość miękka stal, ale za tą cenę nie ma co się spodziewać cudów, o tych webtexa też nikt nie pisał że to bubel.
http://www.cutleryscience.com/reviews/m ... hetes.html
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
brt
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 3104815
Płeć:

Post autor: brt »

Nie używałem nigdy meczety, ale wydaje mi się że w ich wypadku miękka stal to prawie zaleta.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

koles kupil w specshopie maczete niby cold steela,porowanalismy orginalna maczeta kupiona w UK,okazalo sie ze specshop wciska podjeby,napisalismy maila z reklamacja maczety i rzadaniem zwrotu pieniazkow,oczywiscie odp nie przyszla,nastepnie dzwonilismy,specshop poprostu rozlanczal rozmowe,wiec udalismy sie do rzecznika konsumenta,on interweniowal i koles otrzymal zwrot pieniedzy,od tego momentu uznalem ten sklep za zwykle scierwo,a sprzedawcow bym oklepal :)
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

brt pisze:Nie używałem nigdy meczety, ale wydaje mi się że w ich wypadku miękka stal to prawie zaleta.
ideą maczety jest to że jest sprężysta to nie RTAK :) maczeta ma być lekka, zwrotna, ciąć tylko drobne gałązki/łodygi
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Tak, ale to nie u nas. Tylko w dżungli.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

U nas raczej lepsza siekierka.
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

U nas raczej lepsza siekierka.
mówisz?
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Z drógiej strony to drzewko jest już nadrąbane. Zresztą na zlocie możemy zrobić testa. Fiskars vs to wasze wspaniałe khukri. Ja jestem za fiskarsem.
ODPOWIEDZ