RECENZJE KSIĄŻEK

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Maga
Posty: 17
Rejestracja: 26 sie 2013, 17:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Maga »

"Dzika kuchnia" jest na pewno godna polecenia (nie wiem, jak reszta wymienionych książek tego autora). Po pierwsze - doskonały zielnik (mnóstwo zdjęć, rysunków i opisów - występowanie, jak rozpoznać, użytkowanie). Po drugie - co jest cenne (przynajmniej dla mnie) - autor wyjaśnia, jak odróżnić rośliny jadalne od podobnych trujących. A po trzecie - fajna książka kucharska. Spędziłam przy niej niejeden wieczór - wykorzystanie w terenie w planach ;)
Awatar użytkownika
Konrad Busza
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2014, 13:27
Lokalizacja: poznań
Tytuł użytkownika: Buszmen
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Konrad Busza »

Ostatnio czytałem Pieszo do Chin-Konstanty Rengarten i muszę przyznać,że to świetna książka. Trochę o survivalu ale przede wszystkim o pięknej dzikiej przyrodzie Syberii i Mongolii.
Na moim blogu można przeczytać nieco więcej o niej :)
http://bushcraftczlowiekzbuszu.blogspot ... arten.html
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Ja z kolei odbiegnę nieco od tematu bushcraft/survival i zaproponuję coś o wojnie.
Taki survival w realiach sowieckich.
Nikołaj Nikulin "Sołdat"
Książka w formie pamiętnika, opowiada o życiu codziennym autora jako żołnierza Armii Czerwonej, służącego w artylerii ciężkiej, a w zasadzie w łączności tejże, dzięki czemu udało mu się przeżyć koszmar wojny.
Autor opisuje jak "rodzili" się Bohaterowie Związku Radzieckiego, jak ginęli prości żołnierze pierwszej linii, i jak radził sobie z przeżyciem w warunkach srogiej rosyjskiej zimy.
Książkę czyta się jednym tchem.

Przy okazji jesli ktoś lubi się obkupić w książki, to polecam internetowy dyskont książkowy www.aros.pl. Generalnie książki, które tam się znajdują można kupić w podobnych cenach na Allegro, ale tam za przesyłkę płaci się tylko raz i jeśli korzystam z paczkomatu, to wynosi to tylko 4.99 PLN. A wybór jest naprawdę imponujący.
Awatar użytkownika
Konrad Busza
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2014, 13:27
Lokalizacja: poznań
Tytuł użytkownika: Buszmen
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Konrad Busza »

Bear Grylls -Wilczy Szlak. Fajna przygodowa i survivalowa książka napisana przez najpopularniejszego Miśka na świecie:) Co ważne książka nie kłuje zbędnym ryzykowaniem jak to zazwyczaj bywało w jego programach.
Nieco więcej o Wilczym Szlaku na moim blogu:
http://bushcraftczlowiekzbuszu.blogspot ... szlak.html
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Kaktus mnie tu wyrośnie jeśli Bear Grylls napisał tam chociaż linijkę tekstu. Tak samo powstają książki nijakiej Cichopek czy żon dwu naszych ostatnich prezydentów... Grylls daje nazwisko a resztę robią ludzie w tym biegli...
Awatar użytkownika
Konrad Busza
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2014, 13:27
Lokalizacja: poznań
Tytuł użytkownika: Buszmen
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Konrad Busza »

Nie wiem czy to on czy nie ale tak czy inaczej książeczka godna polecenia:)
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Konrad Busza, z recenzji na twoim blogu dowiedziałem się, że jak przeczytam tą książkę (Bear Grylls -Wilczy Szlak) to m.in dowiem się : .. jak odeprzeć atak niedźwiedzia...

Wklej proszę opis tego fragmentu tej książki.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Ja się BG nie czepiam. Ma ikrę, pomysł, wiedzę, jest szołmenem, zarabia pieniądze, wchodził, skakał, łamał, leczył, znowu łamał ...
Ale książek to on raczej nie pisuje:

http://www.jomonroe.com/

Natomiast Konrad Busza, następnym razem, ładniej by było, jeśli napisałbyś po prostu reckę, lub nawet ją przekopiował do posta, a nie od razu kierował na swojego bloga.
Pozdrawiam

PS-Edyta: żeby nie było.. Fajnego masz tego bloga. Mi się podoba. Chodziło mi o zasadę...
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Konrad Busza
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2014, 13:27
Lokalizacja: poznań
Tytuł użytkownika: Buszmen
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Konrad Busza »

Następnym razem wrzucę całą recke na forum. A co do fragmentu z niedźwiedziem to jak uda mi się go znaleźć to wkleję:)
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Konrad Busza pisze:Następnym razem wrzucę całą recke na forum. A co do fragmentu z niedźwiedziem to jak uda mi się go znaleźć to wkleję:)
Może to jak w tej bajce było, że niedźwiedź litewski padliny nie rusza czyli udawaj trupa ;]
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

W Lublinie widziałem to jakieś 3 dni temu w Media Markt. Też mi wpadło w oko ale było zafoliowane i nie chciałem rozrywać. Ale jeśli u siebie byś na to trafił i powiedział, że myślisz o zakupie to sądzę, że pozwoliliby Ci otworzyć i pomacać.
Kazdastronaswiata.blogspot.com
kolor
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2013, 19:17
Lokalizacja: kraków
Płeć:

Post autor: kolor »

Przewodniki prawdziwych tropicieli: Wiosna. Lato. Jesień. Zima super sprawa dla dzieci - i nie tylko ;-)
Napisane z jajem, mnóstwo naprawdę ciekawych informacji . Moje dzieci je uwielbiają. Przeczytaliśmy wszystkie i po ich lekturze od razu powstał plan żeby odwiedzić wszystkie opisane w nich miejsca. :mrgreen:

Szczerze polecam , chociaż teoretycznie napisane dla chyba trochę starszych dzieci.

Ps jest jeszcze "Kuna za kaloryferem" i "To zwierzę mnie bierze" Wajraka jakby co :D :D :D

Edycja: usunięto podwojoną treść posta. Thrackan.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 13:59 przez kolor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Kupiłem ten zestaw 4 książek - zobaczymy co jest wewnątrz
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
Konrad Busza
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2014, 13:27
Lokalizacja: poznań
Tytuł użytkownika: Buszmen
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Konrad Busza »

Z książek A.Wajraka mogę polecić To zwierzę mnie bierze.
Książka ta to zbiór artykułów publikowanych na łamach Gazety Wyborczej.
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Edward Nickens - "Outdoor. Ekstremalny survival".
Po około 15 miesiącach oczekiwania wreszcie doczekałem się tej książki. Jest ładnie wydana, piękna grafika, 375 zwięzłych porad. Nie żałowałbym tych prawie sześćdziesięciu złotych, gdyby treść miała rzeczywiście mocny związek z ekstremalnym survivalem. Do mojej biblioteczki nie zawita.

[ Dodano: 2014-07-04, 17:56 ]
Podczas dzisiejszego ‘skanowania’ książek w salonie prasowym natknąłem się na „Drugi Brzeg” - kontynuację cyklu „Stalker” - Michała Gołkowskiego. Po pobieżnym przejrzeniu doszedłem do wniosku, że może to być dobra wakacyjna lektura. Chcę mieć jednak pewność wartości tego, za co zapłacę. W związku z tym mam pytanie: Czytał ktoś pierwszą część cyklu, tj. „Ołowiany Świt”? Jaka jest Wasza opinia o tej książce. Ja po raz pierwszy stykam się z tym cyklem.
SyriuszTravel
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2014, 00:42
Lokalizacja: Zakopane
Tytuł użytkownika: SyriuszTravel pl
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SyriuszTravel »

Przeglądam forum, widzę, że parę rzeczy, co już kiedyś napisałem, spokojnie można tu zamieścić. Recenzje paru książek survivalowych, oraz to co ja o nich myślę:

http://syriusztravel.blogspot.co.uk/201 ... enzje.html
Żyj tak, aby gdy będziesz umierać, z czystym sumieniem powiesz - TO BYŁO DOBRE ŻYCIE.

Zobacz coś więcej: http://syriusztravel.blogspot.co.uk/
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Od ostatniego wpisu zakupiłem: "Survival. Jak przeżyć w każdych warunkach?" Chrisa McNaba oraz "Survival dla każdego" Colina Towella - warto (np. jak wyznaczyć kierunek południowy na podstawie Księżyca w kwadrze). Jest tam wiedza przydatna osobnikom chcącym sprawdzić siebie, a także tym, którym w przyszłości może się zdarzyć coś nieoczekiwanego (Brytyjski mąż stanu Winston Churchill(...) Komentując niektóre z trapiących go wtedy zmartwień, napisał: „Kiedy spoglądam wstecz na tamte obawy, przychodzi mi na myśl historia pewnego starego człowieka. Na łożu śmierci powiedział on, że przez całe życie lękał się różnych problemów, z których większość nigdy jednak nie zaistniała).

Obecnie zacząłem czytać czwartą powieść Ericha Marii Remarque'a (jeszcze tylko 12). Czasy wielkiego kryzysu, panowanie nazizmu, przystosowanie się do życia na obczyźnie, w środowisku ludzi nieprzyjaznym obcym, przedstawicielom obcej kultury. EMR - ciekawa literatura, z pasjonującą tematyką, pasjonującym językiem, poetycką prozą. Powtórkę "Na Zachodzie bez zmian" pozostawiam na deser.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

steppenwolf pisze:"Survival dla każdego"[/b] Colina Towella - warto.
Mam, kupiłam za 9,90zł. Za tą kasę warto, drożej nie ma sensu. Nic odkrywczego, ot książka jakich wielu...
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Apo: Kolejny raz trafia się Ci coś za grosze :-/ . Ja do tej książki podchodziłem dobre pół roku, jak nie lepiej. I w księgarni i w empiku cena ta sama, co oznaczało wykartkowanie czterech i pół dychy. Kiedy już coś staje się kolekcjonerstwem, to niekiedy tak bywa :-?

[ Dodano: 2014-12-09, 11:53 ]
Kilka lat temu kupiłem książkę Jacka Pałkiewicza „Syberia. Wyprawa na biegun zimna”. Wygląda na to, że znowu trzeba będzie sięgnąć do kieszeni w celu kolejnego zakupu. Póki co, wypożyczyłem ją z biblioteki. Co wypożyczyłem? „Syberię”, wydaną w styczniu br.. Jest to rozszerzenie poprzedniej książki, wzbogacone o nowe treści, fotografie.
Na forum jest osoba szczerze zainteresowana książkami o Syberii. W „Syberii” jest cały wykaz takich książek, głównie w języku polskim. Okładka sztywna.
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Pytanie:
ktos miał/ma/czytał/poleca?

Ślady i tropy zwierząt

Autor: G. Ohnesorge, B. Scheiba, K. Uhlenhaut
Format: 11,9 x 20 cm
Stron: 352
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7073-741-2
Typ publikacji: poradnik
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Ja mam i polecam. Tym bardziej, że jest tańsza niż dwa lata temu. Przewinęła się już na forum ta książka, ze zdjęciami, Dąb wspominał.
Awatar użytkownika
robert
Posty: 87
Rejestracja: 26 sty 2009, 19:04
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: robert »

Ja też mam i polecam. :mrgreen:
dominoonek
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:38
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Tytuł użytkownika: dominoonek
Płeć:

recenzja

Post autor: dominoonek »

Witam.Posiadam również tę książkę, jednak nie zrobiła
na mnie takiego wrażenia o jakim pisali w poprzednich
postach forumowicze. Od siebie polecilbym książkę
Klausa Richarza Tropy i ślady zwierząt oraz "Sztuka
tropienia zwierząt" Włodzimierza Jędrzejewskiego
i Wadzima Sidarowicza.
Awatar użytkownika
DOM
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:14
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Płeć:
Kontakt:

Post autor: DOM »

Ja od siebie też mogę polecić "Ślady i tropy zwierząt" G. Ohnesorge, B. Scheiba, K. Uhlenhaut. Jest dobrze zilustrowana i napisana.
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

A ja od siebie, w nawiązaniu do tematu wątku, polecam definicję słowa 'recenzja':

http://pl.wikipedia.org/wiki/Recenzja

Love & peace wszystkim, ale jak 'mam i polecam' to można się wysilić i chociaż uzasadnić. Po to jest temat. Jeden o siekierze napisze dwie strony takiej recki, że aż chce się kupić (nie wiem po co, ale chce) a drugi o książce 'fajna, polecam' :/
zlotykon.pl
ODPOWIEDZ