CFP-90

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

baranek1978
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:22
Lokalizacja: tarnow

CFP-90

Post autor: baranek1978 »

witam wszystkich

od jakiegos czasu użytkuje plecak jannysport grot 75, z którego niestety nie jestem do końca zadowolony z racji tego że plecak ma płaskie plecy,liche szelki i taki sam pas biodrowy ,który obtarł mnie po ostatnim wypadzie w beskidy,dlatego chciałbym zamienic go na cfp-90 firmy sds.z tego co wiem to jest to kopia turystycznego plecaka firmy lowa model vector ,w porównaniu do janysa ma lepszy przepływ powietrza od strony pleców i pojemnosc ktora pozwoli wsadzic spiwor modularny,niestety samego plecaka nie mialem w rękach bazuje wyłacznie na tym co znalazłem w sieci,dlatego prosze o jakies info jak się ten plecak nosi ,czy szelki i pas biodrowy są wygodne?,jak to sie ma do janysa?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

W porównaniu do nowszych konstrukcji dostępnych na rynku nie warto, bo jakby nie patrzeć CFP-90 ma już ponad 20 lat i porównując ów plecak z nowszymi konstrukcjami, używanymi aktualnie przez hamburgerów można zobaczyć jak technika poszła mocno naprzód.

Ogólnie CFP90 jest mało stabilny (głównie za sprawą pasa biodrowego, który trzyma się plecaka w dwóch pubnktach) i ma tak przekombinowany system dostosowania plecaka do wzrostu użytkownika, że ho ho! Szelki są miękkie, ale brakuje im odpowiedniego wyprofilowania i jakiejś siatki dystansowej od strony przylegającej do ciała. No i wytrzymałość, przez którą nie przypadł użytkownikom do gustu (podobno nie dotyczy to plecaków na ostatnich kontraktach SeDeSu).

Krótko i zwięźle:
Potrzebujesz dużego plecaka, do którego zmieści się śpiwór modułowy i będzie super wypas pro USomgitsD3Lt4kommandoUCPSEAL to lepiej zainwestować w coś nowszego np. któryś z produktów Mystery Ranch, Recon ILBE, ewentualnie plecak z systemu SPEAR. A jak jesteś w stanie żyć bez hamburgerskiego sprzętu to może warto się zastanowić nad Wolverinem Arizzona?
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

jezeli "75" ma płaskie plecy, to tobie nawet kręgarz już nie pomoże :D
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
baranek1978
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:22
Lokalizacja: tarnow

Post autor: baranek1978 »

dzieki za odpowiedz niestety wiekszosc z tych plecaków ktore wymieniles kosztuje więcej od janysa i cfp ,a ja szukam czegos do 400zl
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Rzez pisze:Wisport Reindeer
O tak polecam w 100 %. Mam i jestem [...] zadowolony. Tylko sprawdź czy są nowe modele bo ja jak kupowałem w jednym sklepie to sprzedawca mnie oświecił że dostali patent na nowe materiały w różnych kamuflażach, i te nowsze są jakby czymś mocniejszym podklejone od wewnątrz niż takim klasycznym poliuretanem, a cena jest chyba o 20zł większa. Jedyną wadą jest waga tego plecaka ale za to jest mega pancerny. Pakowałem do niego więcej niż sam mogłem dźwignąć na plecach i spokojnie daje radę.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
baranek1978
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:22
Lokalizacja: tarnow

Post autor: baranek1978 »

no tak przeoczyłem ten model kosztuje tyle ile zaplacilem za janysa
a wracajac do cfp-90 to znalezłem też zupełnie inne opinie na temat tego plecaka ,dla zainteresowanych
http://www.campingsurvivalgearreviews.com/?p=108

http://frtl.home.pl/?page_id=96

ale podobnie było w przypadku janysa ,a ten plecak mnie rozczarował
dzieki wszystkim za odpowiedzi
ODPOWIEDZ