SOG Desert Dagger

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Arkenith
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2008, 16:42
Lokalizacja: Ze świata 4 stron

SOG Desert Dagger

Post autor: Arkenith »

http://www.sharg.pl/index.php?lang=pl&p ... &c=T001495

Jako że dużo osób tu wie w czym rzecz itd. to chce zapytać co myślicie o powyższym nożu. Zaznaczam że nie bawię sie w survival a nóż kupiłem po części bo mi sie podobał, po części bo może mi sie przydać.
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Jak na te stal to drogi:P

Ładny jest fakt,a do czego ma on ci sie przydać? zamierzasz ludzi dźgać? Takie ten nóż ma zapewne przeznaczenie.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Typowy nóż do zabijania, co widać po kształcie i typie stali (se taka). Moim zdaniem to byłby ostatni nóż na Ziemi, na który bym się zdecydował, zwłaszcza za takie pieniądze. 62 pln - to optymalna cena. Swoją drogą nie lubię takich noży. :619:
Awatar użytkownika
wojtekzerek
Posty: 45
Rejestracja: 24 mar 2008, 14:55
Lokalizacja: Starachowice
Gadu Gadu: 4865584
Płeć:

Post autor: wojtekzerek »

Arkenith pisze:może mi sie przydać
Parthagas pisze:Typowy nóż do zabijania
Właśnie miałem pytać, do czego on może Ci się przydać... :D
Carry less by knowing more.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Miałem go w ręku....nie specjalnie umiałbym go zastosować. Kup sobie lepiej GOV-TAC, jak już musisz mieć kawał bydlaka :) od SOGa
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Własnie ja o to spytalem jako pierwszy miszczowie.

Poczekajmy aż kolega wyjaśni co miał na myśli piszać 'może mi się przydać'
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Nóż, jak zauważyli Koledzy, nadaje sie do zabijania, można nim efektownie pokroić tort na przyjęciu, dodaje +10 do "L.A.N.S. factor", wywoła zazdrość kumpli na podwórku.

Dać 620 zł za nóż do niczego... Szkoda, że nie zastanowiłeś się - lub nie spytałeś - wcześniej. W tej cenie masz dwa SRK i zostaje na foldera do miasta.
Arkenith
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2008, 16:42
Lokalizacja: Ze świata 4 stron

Post autor: Arkenith »

jak już napisałem kupiłem go głownie dlatego że mi sie podobał, nie mam zamiaru nim zabijać, a chce jedynie żebyście ocenili jego przydatność do rzeczy jak survival czy turystyka z czym ze względu na zainteresowania mam troszkę (w bardzo małym stopniu) do czynienia
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

do turystyki to wystarczy dobry scyzoryk.
Do survivalu - scyzoryk z blokowanym ostrzem, albo jakikolwiek nóż, którego będziesz umiał użyć!
oczywiscie takim sztyletem też się da wiele rzeczy zrobic, tylko....trzeba bardzo uważać bo ani to wygodne, ani bezpieczne.
Sprobuj dla przykładu przygotować nim sobie w domu kanapki, albo przygotuj obiad - od razu będziesz wiedział do czego może się przydać i czy wygodnie będzie ci go używać.

Ale jeżeli ma to być "półkownik" to spoko.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Nie jestem 'onanistą sprzętowym' dla tego nie wnikam w stal, producenta itp.
Ten nóż ma jedną poważną wadę - dwustronne ostrze, ciężko było by go zastosować do łupania drewna, a nawet przy różnych prezyzyjniejszych pracach trzeba czasami docisnąć ostrze od góry palcem lub całą dłonią. Jeśli będzie naostrzony to skończy się to dość boleśnie. Nie zdziwie się jeśli postanowisz stępić jedno ostrze.
Poza tym, będzie robił to samo co większość noży, mniej lub bardziej komfortowo, pokroi pomidora, posmaruje kanapkę, wystruga 'śledzia' do namiotu itp.
Cena... nie ma znaczenia bo jak sam napisałeś podoba ci się. Czasami mamy odchyły w jedną, a czasami w drugą stronę, np. mój ostatni nabytek to nóż kuchenny z marketu za 15 zł :roll:
W praniu wyjdą jego złe i dobre strony.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Fajnie ze ci sie podoba.Ale do turystyki itp. lepiej zakup sobie vicka jakiegoś, a ten niech robi wrazenie na znajomych:)
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Po co od razu mówić ze do niczego poza zabijaniem się nie nada?
Jak dla mnie to ma tylko 2 wady, chociaz może niekoniecznie wady, poprostu wolałbnym trochę inny nóż, tak jak napisał tanto, jedno ostrze, drugie conajwyżej przy czubku, coby penetracja lepsza, no i jak na mój gust jest z 4-5 cm za długi.

Przecież spodnie BDU też są do tego by wietnamcy nas nie widzieli, a żebyśmy do nich podeszli i ich zabili, a w kieszeniach nosi się dodatkową amunicję, i co- też nie da się ich zastosować w cywilu?
Nóż jak nóż, nie na mój portfel, ale jakby ktoś mi go podarował to napewno by u mnie nie zardzewiał :-P
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Po prostu są do takich zastosowań duzo lepsze noze,w tym przedziale cenowym to juz za******e noże mozna zakupić.

BDU to dziwacznyprzykład-przydaja sie chocby dlatego ze sa z dobrych materiałów,maja pojemne kieszenie,mocne,wygodne itp.itd. nie pasuje mi tu jakos porownanie spodni do noza:)
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

No fakt za tą cenę to można kupić lepsze
qawsed pisze: do takich zastosowań
ale kolega napisał
Arkenith pisze:Zaznaczam że nie bawię sie w survival a nóż kupiłem po części bo mi sie podobał, po części bo może mi sie przydać.
Więc nigdzie nie jest napisane ze kupił go do takich zastosowań :-P
Może trochę droższy, ale to dalej nóż jak każdy inny, a spodnie pozostaną spodniami i czy są przeznaczone na wojne, czy do lasu dalej będze można uzywać je tu i tu.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Trzeba pamiętać że Arkenith już go kupił więc odpada kwestia wyboru odpowiedniego noża (do czego przyzwyczailiśmy się na forum) a pozostaje ocena jego przydatności.
Za jakiś czas albo nauczy się żyć ze specyfiką tego ostrza, albo bardziej świadomie zacznie rozglądać się za czymś innym i jestem na 100% przekonany, że wtedy również jednym z głównych kryteriów wyboru będzie to czy nóż mu się podoba. Bo po diabła kupować coś na co patrzeć nie możemy? :-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Wedrowycz89 pisze:Więc nigdzie nie jest napisane ze kupił go do takich zastosowań :-P
Arkenith pisze:chce jedynie żebyście ocenili jego przydatność do rzeczy jak survival czy turystyka z czym ze względu na zainteresowania mam troszkę (w bardzo małym stopniu) do czynienia
wydaje mi sie ze poimyslał o tych zastosowaniach,moze w niewielkim stopniu ale jednak:)
Tanto pisze:Bo po diabła kupować coś na co patrzeć nie możemy? :-)
Bo jest to cos do używania a nie patrzenia?










...no dobra ja tez nie kupie czegos co mnie odrzuca :-P
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

qawsed pisze:wydaje mi sie ze poimyslał o tych zastosowaniach,moze w niewielkim stopniu ale jednak:)
No ba, trzeba wszystko brać pod uwagę ;-) Ale czasami kupuje się noże tylko dla ich wyglądu a w mniejszym stopniu ze względu na zastosowanie, np. wszystkie cudeńka o kształcie pazura. Jak dla mnie ich przeznaczenie jest ewidentnie jednoznaczne, bo chleba tym nie posmarujesz, patyków na opał nie narąbiesz, a za to jakie krasawice z niektórych są, aż ręka sama się do nich klei :roll:

A zastosowania bojowe? zawsze można potrenować walkę z cieniem ;-)
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Ale jaki lans jak masz pazura na szyi :mrgreen:
ODPOWIEDZ