Beskid Śląski 14-16 Maj

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Młody
Posty: 895
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Beskid Śląski 14-16 Maj

Post autor: Młody »

Trasa:
Węgierska Góra - Magurka Wiślańska - Malinowska Skała - Biały Krzyż - Grabowa - Kotarz - Klimczok - Szyndzielnia - Bielsko Biała (Tak trasa wygląda w przybliżeniu, dokładniej można sobie sprawdzić na tej stronie.

Dojazd PKP Pociągiem Katowice- Węgierska Górka o godz 15:32 dojazd do Węgierskiej Górki o godz 17:08 Stacje na których zatrzymuje się pociąg to Katowice -Katowice Ligota -Tychy -Pszczyna-Czechowice Dziedzice -Bielsko Biała Główna -Bielsko Biała Lipnik -Wilkowice Bystra -Łodygowice -Żywiec -Cięcina -Węgierska Górka Tak więc jest możliwość dołączenia do pociągu na odpowiedniej stacji która Wam Pasuje. (My z Driverem akurat w Tychach)

Po dojeździe Do Węgierskiej Górki ruszamy na szlak i odbijamy nieco do Lasu Przybędzy żeby spędzić nocleg. Rano gdy się pozbieramy ruszamy. Wszystko na SPOKOJNIE I BEZ POŚPIECHU. Zero stresu. Niema po co się śpieszyć, Idziemy na łono natury a nie na wyścigi.

Jeśli ktoś ma ochotę się przyłączyć nie mamy nic przeciwko temu. Pozdrawiamy ;-)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

hmm brzmi kusząco, mógłbyś podać jaieś szczegóły np. idziecie z namiotami, czy szałasy?
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Jeśli dobrze pamiętam, początkowy odcinek waszej trasy jest (był) wyjątkowo kiepsko oznakowany, ścięto wiele drzew, także te z czerwonymi znakami. Schodziłem wtedy z Baraniej Góry do WG. Przygotujcie się w każdym razie na to, że jest tam nieco mniej lasu, niż wynikałoby z mapy.

A trasa ładna, długa; powodzenia i dobrej pogody, bez niej będzie błotko. :)
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 895
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

My idziemy bez namiotów, Na 99% kimanie pod poczciwą płachtą z której idzie zrobić fajne schronienie, ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zabrał namiot.

Hillwalker dzięki, będziemy pamiętali że las który jest na mapie prawdopodobnie jest w tartaku :D
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

W czasie wakacji chętnie bym się wybrał z wami(moja dziewczyna pewnie też ;) ), ale termin mi akurat nie odpowiada :/
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Młody pisze:My idziemy bez namiotów, Na 99% kimanie pod poczciwą płachtą z której idzie zrobić fajne schronienie, ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zabrał namiot.
ależ ja właśnie wolę bez 8-)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2010, 11:27 przez sylwester2091, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Mam nadzieję ze pogoda się wyklaruje :-/ :-/ bo na razie nie zachęca do jakiegokolwiek wędrowania
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Czy gdyby pogoda się nie wyklarowała, a na razie wszystko na to wskazuje wyprawa doszłaby do skutku?

Z chęcią bym pojechał, ale niestety jeszcze nie wiem jak będzie ze szkołą.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 895
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

właśnie w tym sęk, jeśli będzie taka pogoda jak jest to raczej nie ma sensu się pchać bo będzie strasznie dużo błota, a o widokach to nawet nie ma co wspominać. Jeżeli coś się zmieni [(pogoda) wystarczy że nie będzie lał deszcz) to wyjazd się będzie.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Młody pipa, boi się błota i deszczu :-D :mrgreen:
Pozdro.
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Na razie prognoza pogody to deszcz od środy aż do poniedziałku. Ale jak to będzie w rzeczywistości to się zobaczy.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 895
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

slaq, błotna bestia :D
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Młody pisze:slaq, błotna bestia :D
Tak a'propo błotnej bestii: D.I.Y. - Bagienne Ghillie

Śmigajcie chłopaki w te góry. Ja bez względu na pogodę wybieram się na raczki pręgowane.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Rozprierdzielił mnie ten koleś :mrgreen: :mrgreen: jaka rykawa nie mam pytań, a ten jego uśmiech i jak ściąga ten płaszcz z pleców. wolfshadow, rządzisz chłopie :mrgreen: :mrgreen:

A co do pogody na wypad dobrze jak by było słońce i trochę przesuszyło ziemię,
po mojej ostatniej awarii z korzonkami :cry: nie chciał bym nawrotu. Jak będzie lać to siedzę w domu :-/
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 895
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Wypad odwołany. tzn Ja mogę iść ale samemu mi się nie uśmiecha. Jeśli ktoś się zdecyduje iść ze mną proszę o kontakt na PW lub GG dzisiaj do godziny 20:59 (potem od 23 do 24 ) w celu ustalenia szczegółów.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Pogoda nie zapowiada się na lepszą :-/ a nie uśmiecha mi się spać jak na mokrej gąbce.
Jak pogoda się poprawi wypad na pewno się odbędzie .
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Ściskać poślady i w teren. Nikt nie mówił, że będzie lekko...

W sytuacji skranej/na dłuższym wyjeździe gdy będzie trzeba napierać tez powiecie ,,Lipna pogoda, nie idziemy''?:) Temperatura na plusie, deszczyk orzeźwi, zawsze będziecie mogli powiedzieć, że bywają gorsze sytuacje i banan na gębie od razu.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 895
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Powiedz to Temu nad Tobą. :-/
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Nie szkoda wam weekendu? Idźcie z opcją zapasową - noclegiem w schronisku. Zedrzeć nie zedrą a łachy można spokojnie podsuszyć.
Na wiosennym wypadzie w Pieniny 4x nam się opcje zmieniły:
1. Choroba honorowego członka śląsko-dąbrowskiego reconnet team'u (pozdro Puchalsw) ;-) i konieczny pierwszy nocleg w schronisku.
2. Zmiana planu przejścia całego Pasma Radziejowej na dojście do i powrót do schronu (musieliśmy zostawić sobie zapas czasu na powrót).
3. Zmiana planu ze względu na głęboki śnieg (północne stoki, brak rakiet) - idziemy w małe Pieniny.
4. Już w trasie rezygnujemy z podejścia pod Wysoką - głęboki śnieg.

Wszystko na luzie bez parcia na siłę i z głową. Nagadaliśmy się z Hillwalkerem do woli. I pomimo braku realizacji wstępnych założeń wypad się udał.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 895
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Szkoda, tym bardziej że od 2 tygodni było wszystko ugadane a teraz nagle...ehh szkoda gadać.
wolfshadow, dzięki za słowa "umocnienia"

[ Dodano: 2010-06-04, 10:09 ]
Na myśl mi nie przyszło żeby uaktualnić ten temat...oj gapa ze mnie...ruszamy dzisiaj, nic się nie zmieniło(nawet pociąg którym jedziemy) jeśli jest jakiś hardcor który chce się przyczepić to zapraszamy 8-)


Wróciliśmy, żyjemy, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i o widoki których nie zapomnimy do końca życia.

Ok 17:30 dojechaliśmy do Węgierskiej Górki...wysiadamy z pociągu... pierwsze słowa brzmiały mniej więcej tak: " o ku**a co to za wieś zabita dechami, mieszka tu ktoś?" pierwsza myśl jednak uległa zmianie gdy wyszliśmy na 2 stronę dworca gdzie była już cywilizacja. Szybkie spojrzenie na mapę gdzie dokładnie znajduje się wejście na szlak i ruszamy.

Droga w miarę prosta i niezbyt wyboista więc szło się bardzo przyjemnie ale po wejściu do zalesionej i górzystej części lasu czuć było panującą wilgoć i ślizgające się błoto wraz z kamieniami. Praktycznie od początku towarzyszyły nam piękne widoki na całą okolicę ale gdy doszliśmy do pierwszego punktu widokowego na Glinnym żal było odchodzić bo widok był cudowny, no ale cóż...młoda godzina była jeszcze więc ruszyliśmy dalej przed siebie. Ok godz 20 dotarliśmy w okolicę Polany Cebulowej i tam właśnie spędziliśmy piękną i ciepłą noc z cudnym widokiem na Sołę i oświetlone domki w Węgierskiej Górce.

Pobudka ok godziny 7:30 połączona z podziwianiem widoczków przy pięknej słonecznej pogodzie. Następnie poskładaliśmy nasze manatki zjedliśmy śniadanko i ruszyliśmy dalej przed siebie w poszukiwaniu widoków. Po dojściu na Magurkę Radziechowską rozległ się przed nami widok na prawie cały beskid śląski i żywiecki. Dalszym celem naszej wędrówki była Magurka Wiślańska i tam właśnie podążaliśmy napotykając różne przeszkody na szlaku (połamane drzewa). Z Magurki Wiślańskiej udaliśmy się na Malinową Skałę na której zaczeliśmy obserwować człowieka latającego na skrzydle, którego potem spotkaliśmy po zejściu niżej...

Musiał awaryjnie lądować na choinkach ale na szczęście nic mu się nie stało i pomogliśmy mu przy ściąganiu skrzydła i linek z choinki. Człowiek ten okazał się być miłym facetem który z ogromną frajdą opowiadał nam o swoim hobby. Po pewnym czasie zauważyliśmy że jego kolega jest wysoko nad nami i pewnie daleko sobie poleci...Nasz nowy znajomy jednak powiedział że to o niczym nie świadczy i może być tak że za 10 min kolega z góry również wyląduje na choinkach...no i wylądował kilkanaście km od nas.Oczywiście nasz nowy znajomy próbował się skontaktować z znajomym który właśnie sobie gdzieś nam prawdopodobnie macha nogami w powietrzu. Kolega nie odbierał dość długo telefonu więc sensownym wyjściem było powiadomienie GOPR-u o zaistniałej sytuacji. Jednak po pewnym czasie kolega tego lotnika którego poznaliśmy oddzwonił i powiedział że wszystko jest ok. Akcja GOPR została odwołana a My udaliśmy się na Skrzyczne.

Po dojściu do Schroniska zjedliśmy obiady i uzupełniliśmy płyny w organizmach. Po krótkiej naradzie stwierdziliśmy, że jednak tutaj zakończymy naszą podróż. Wyprawa i widoki w pełni nas zadowoliły więc zjechaliśmy kolejką krzesełkową do Szczyrku a z tamtego miejsca busem do Bielska Białej no i pkp do domu.


Kilka moich zdjęć
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Tu jest uzupełnienie z paroma filmikami szkoda że bez głosu ale ograniczenia sprzętowe
powinny działać pierwszy raz wrzucałem filmy.
Miłego oglądania http://picasaweb.google.pl/Driver197882/Skrzyczne#
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 895
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Pozwolę sobie odgrzać tego kotleta.

Prawdopodobnie w majówkę robimy ponownie tę trasę. Start prawdopodobnie w niedzielę(1maja)

Znajdzie się jakiś ochotnik do wędrówki z 2 sympatycznymi młodymi pełnymi energii facetami ?
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
makaron
Posty: 141
Rejestracja: 05 kwie 2011, 20:19
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Być jak Tarahumaras
Kontakt:

Post autor: makaron »

w ten weekend rodzina a szkoda, połaziłbym
może następny ?
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 895
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Chcesz to idź :mrgreen: My idziemy w ten.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

a do kiedy tam siedzicie? ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”