Plecak Bundeswehry

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Plecak Bundeswehry

Post autor: Walker95 »

Witam, mam do pochwalenia się plecak BW. Koszt to było 80zł, więc niedużo jak na solidny dobry plecak wojskowy... No, może - jak to wojsko - niekoniecznie wygodny.

Obrazek


Za usztywnienie służy karimata BW, bez niej ciężko nosić, bo praktycznie nie ma żadnych 'wbudowanych' usztywnień, i coś twardego może nam się wbijać w plecy.

Plecak może nie jest szczytem wygody, ale na krótsze wypady jest w sam raz.
Dwie boczne kieszenie, jedna dolna, wysoki komin, dodatkowa kieszonka na dole i dwie na górze. Wszędzie dłuższe troki, niż są potrzebne i (jak na taki plecak) dużo możliwości modyfikacji i doczepienia różnych dziwnych rzeczy.

Istotnym minusem jest to, że pas biodrowy stanowi tylko zwykły pasek (standartowy trok BW) co trochę przeszkadza. Za to jest jeszcze wyższy, i przy zwykłym obciążeniu jest do przeżycia.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2010, 08:04 przez Walker95, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

wrzuć sobie fastexy przy bocznych kieszonkach - będzie wygodniejszy dostęp, zwłaszcza zimą.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Traper
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:29
Lokalizacja: Oborniki

Post autor: Traper »

Widać ,że mocny plecak.Wojskowe rzeczy są najlepsze .Plecak ma plastikowe czy metalowe zapięcia?
dr. peper
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwie 2010, 10:48
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dr. peper »

Używam mniejszej wersji plecaka BW. Zapięcia są plastikowe
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

dr. peper pisze:Używam mniejszej wersji plecaka BW. Zapięcia są plastikowe
w duzej podobnie
Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Post autor: Walker95 »

Niestety... Żeby nie było fajnie, w sklepie metalowe zapięcia były w koszu obok, z tym że gdybym chciał wszysssstko wymienić na metal, wyszłoby za zapięcia jakieś 40 zł w sumie. :roll:

A ani w tym, ani w dłużej używanym mniejszym, plastyk się nie poddaje :-)

Co do fastexów... Myślałem ostatnio o zrobieniu czegoś automatycznego własnoręcznie,
chyba mogę zaryzykować - to tylko kieszonki...
Chick
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2010, 13:14
Lokalizacja: Nidzica.
Gadu Gadu: 8101983
Tytuł użytkownika: Evildead Chick.
Płeć:

Post autor: Chick »

Żeby nie zakładać nowego tematu.

Zastanawiam się nad kupnem tego plecaka, ale nie za bardzo nie przekonuje demobil(http://armyworld.pl/product-pol-38-PLEC ... ODURA.html), zamawiał ktoś z tej strony te plecaki? W jakim doszły stanie?

No i gdzie można nowe kupić o ile można(I karimaty składane w kostkę)?:P
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

Ja zamawiałem tam ten plecor, stan świetny.
Hail To The King Baby
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Z armyworld.pl zamawiam sporo (nawet dzisiaj przyszła przesyłka) i zawsze jestem zadowolony. Wysyłka zawsze w następny dzień roboczy.
A'propos plecaków BW to rok temu kupiłem taki:

Obrazek

http://armyworld.pl/product-pol-510-PLE ... MUNRO.html

I jestem bardzo zadowolony. Plecak jest lekki, mocny i nie ma zbędnych bajerów. Na razie nic nie przemaka. Pojemność jest idealna na moje potrzeby. W razie czego kompresja na tyle, że PET 2.0 l nic się nie przesuwa. W środku stelaż alu ale można go wyjąć i używać karimaty BW. Komfort - jak to w plecakach wojskowych, jak za dużo nie naładujesz to jest okej. Przydał by się pasek piersiowy. Nie ma go ale można coś podłączyć, bo są taśmy naszyte na szelkach. Wygodny (miękki) pas biodrowy. Jedyny mankament to to, że ja za swojego dałem 100 zł a teraz są za 230zł... Chociaż, jak ktoś ma taką kasę i lubi wojskowy szpej to myślę, że warto.
Karimatę można kupić u nich za 24zł. Używana ale moja była jak nówka.
A nową w specshop.pl za 35 złociszy.
Zima weryfikuje.
TmCR
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:09
Lokalizacja: Kielce
Gadu Gadu: 666
Płeć:

Post autor: TmCR »

Jak ja kupowałem ten plecak, najważniejszą rzeczą była firma tego plecaka... Wy piszecie o wszystkim, ale akurat o najważniejszym nic.
Miałem okazje porównać 2 plecaki - jeden był 'renomowanej firmy miltec' ( który to widnieje na alledrogo za 100zł? ), a drugi to kontrakt BW ( nie mam siły już przepisywać metki tu ). Miltec to nic innego jak zwykły tani plecak, który jak dla mnie do niczego się nie nadaje, a wykonanie plecaka oceniam na 3/10... Kontraktowy plecak LHBW, to oczywiście o niebo lepszy kawał materiału niż wyżej wymieniony Miltec.
Co do kolegi wyżej- właśnie wydaje mi się (choć ręki nie dam uciąć), że ty kupiłeś Milteca, a ten z linka to kontraktowy plecak.
Poza tym wykonanie stoi na wysokim poziomie, dość ładowny plecak, lekki, po modyfikacjach całkiem wygodnie się go nosi, mając na barkach te 15kg (tyle wyszło mi przy jednym z wypadów). Jak za tak małą cenę polecam ;)
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Akurat mój jest oryginalny, kontraktowy, prosto z woja. :mrgreen:
Swoją drogą kontraktowy nie znaczy najlepszy a mil - tec nie znaczy kiepski. Firma jak każda inna, robi rzeczy lepsze i gorsze.
I błagam - nie mów mi, że marka jest najważniejsza. :cry:
Zima weryfikuje.
TmCR
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:09
Lokalizacja: Kielce
Gadu Gadu: 666
Płeć:

Post autor: TmCR »

unabomber pisze:Akurat mój jest oryginalny, kontraktowy, prosto z woja. :mrgreen:
Swoją drogą kontraktowy nie znaczy najlepszy a mil - tec nie znaczy kiepski. Firma jak każda inna, robi rzeczy lepsze i gorsze.
I błagam - nie mów mi, że marka jest najważniejsza. :cry:
W przypadku Milteca, nie mogę się zgodzić z tym, że firma nic nie znaczy. Jak będziesz miał okazję, porównaj oba plecaki (i nie tylko) i wtedy dopiero zobaczysz co znaczy firma, która musi robić mocne plecaki, który idzie do BW(LHBW) i firma która PRÓBUJE jak najlepiej skopiować czyjeś dzieło.
Gdybym miał wyruszyć z Miltec'owskim plecakiem, nie wytrzymałbym nerwowo, bo nie lubie mieć czegoś, co w każdej chwili może polec. Kontraktowi ufam i wiem, że mnie nie zawiedzie ;)
BTW; Firma ma znaczenie. Czemu marki typu Nike, Adidas itd. objęły cały Świat? A to dlatego, że idą oni w kierunku wysokiej jakości a nie ilości. A że są mocne, to ludzie to kupują i chwalą, po czym kupują po raz kolejny.Weżmy za przykład buty tych firm; Jeżeli kupię byty którejś z tych marek wiem, że potrzymają mi o wiele dłużej niż np. tenisówki za 20zł, które rozlecą się po tygodniu leżenia w szafce.
"robi rzeczy lepsze i gorsze." - Z tym się zgodzić mogę, bo i największe firmy wyprodukują jakiegoś bubla, zaś te mało znane mogą pozytywnie zaskoczyć.
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Jeżeli Nike, Adidas nie idą w kierunku ilości to kto idzie? :roll:

Nie jest tak źle z tym militekiem. Mam buty, Panamy trzeci rok je używam do najbardziej niszczących rzeczy i nie mają żadnej usterki. Kominiarek również używam ichniejszych i sobie chwalę. Moim zdaniem dobre i tanie rzeczy. A to dlatego, że są dobre i tanie. Nie każdy jest komandosem... :) Przeciętnemu człowiekowi szwendającemu się po górach i lasach nie trzeba hi-tech majtek z Cordury, sznurówek z Paracordu, i back- packa z systemem hydracyjnym. Weźmie gumiaki i butelkę z wodą...;-)
Wiesz o co mi chodzi...
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 15:27 przez unabomber, łącznie zmieniany 2 razy.
Zima weryfikuje.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

TmCR pisze:Czemu marki typu Nike, Adidas itd. objęły cały Świat? A to dlatego, że idą oni w kierunku wysokiej jakości a nie ilości.
Mimo wszystko 'zawładnęły' światem, bo pracowali dla nich naprawdę dobrzy specjaliści od marketingu.
TmCR pisze:Jeżeli kupię byty którejś z tych marek wiem, że potrzymają mi o wiele dłużej niż np. tenisówki za 20zł, które rozlecą się po tygodniu leżenia w szafce.
Nie masz wrażenia że porównywanie produktów pomiędzy którymi jest 10-cio krotna różnica w cenie, jest sporym nadużyciem? Może lepiej by było porównać 'markowe' buty za 200 zł z butami mniej znanej firmy wartymi 150 zł? Przypuszczam że te drugie nie rozpadły by się od tygodniowego leżenia w szafce ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
TmCR
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:09
Lokalizacja: Kielce
Gadu Gadu: 666
Płeć:

Post autor: TmCR »

Tanto pisze:
TmCR pisze:Czemu marki typu Nike, Adidas itd. objęły cały Świat? A to dlatego, że idą oni w kierunku wysokiej jakości a nie ilości.
Mimo wszystko 'zawładnęły' światem, bo pracowali dla nich naprawdę dobrzy specjaliści od marketingu.
TmCR pisze:Jeżeli kupię byty którejś z tych marek wiem, że potrzymają mi o wiele dłużej niż np. tenisówki za 20zł, które rozlecą się po tygodniu leżenia w szafce.
Nie masz wrażenia że porównywanie produktów pomiędzy którymi jest 10-cio krotna różnica w cenie, jest sporym nadużyciem? Może lepiej by było porównać 'markowe' buty za 200 zł z butami mniej znanej firmy wartymi 150 zł? Przypuszczam że te drugie nie rozpadły by się od tygodniowego leżenia w szafce ;-)
No rzeczywiście, tu popełniłem błąd. Każdy wie, że te pare/naście złotych płacimy za znaczek na bucie i metkę ;/
Gdybym był upierdliwy, poszukał bym jakiegoś przykładu, lecz nie chce mi się dalej przeciągać tego OT, gdyż miał to być temat o plecaku BW, a nie sytuacji na rynku. I wybaczcie, że to w sumie ja go zacząłem ;)
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Bez obrażania tenisówek proszę, w swoich pomykam już drugi rok i nie narzekam, a wcale ich nie oszczędzam. W tym tygodniu np. budowałem w nich kładkę wędkarską brodząc po pachy w wodzie i po kostki w mule. Po pół godziny na słońcu buciki były suche (chociaż zapach mułu nie teges ...). Stan cały czas idealny, często łażę w nich do roboty w każual deje gdy musimy udawać luzaków.

Co do sprzętu BW i podróbek milteca to ostatnio za namową Unabombera nabyłem portki i koszulkę z demobilu BW i sprzęcik jest ekstra, nieco spłowiały ale materiał wygląda na mocny i już się sprawdził w robocie. Żeby wyglądać jak prawdziwy Rambo z obrazka dorzuciłem sobie czapeczkę we wzorze flecktarn firmy mil - tec. Jeszcze nie była prana a już kolorystycznie od samego słońca spłowiała tak, że wygląda identycznie jak znoszone ciuszki BW. Miałem ją na głowie z 10 razy i to zazwyczaj wczesnym rankiem albo wieczorem ;(
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Ciek pisze:Co do sprzętu BW i podróbek milteca to ostatnio za namową Unabombera nabyłem portki i koszulkę z demobilu BW i sprzęcik jest ekstra
Używam i ja koszulki i takowej kurtki.
Co do kurtki. Trafiłem felernie na zatrzaski. Już po kilku noszeniach zaczęły odpadać. Na moje wędrówki jest nieco za długa. Ale od czego ma się żonę :mrgreen:
Zapięcia przerobiła na guziki i podcięła kurtkę na wysokości dolnej krawędzi kieszeni. Teraz jestem z niej całkowicie zadowolony. Nie szeleści podczas marszu, ma super kaptur ciężko ją przemoczyć i jest prawie nie przewiewna.
Olewam raczej wygląd bo liczy się wygoda.
Za grosze z lekką przeróbką ( wszystko przerabiam bo lubię dopasować do swoich wymogów ) mam coś co cieszy.
Gwarantuję również, że materiał jest wyjątkowo mocny. Usunięcie reszty zatrzasków przysporzyło mi wiele kłopotu bo materiał ( choć miękki w dotyku ) jest bardzo mocny. Do szycia nowego ściegu trzeba użyć co najmniej igły 120 bo inaczej maszyna sobie nie radzi...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Post autor: Walker95 »

TmCR pisze:Miałem okazje porównać 2 plecaki - jeden był 'renomowanej firmy miltec'[...] wykonanie plecaka oceniam na 3/10...
Chyba przesadziłeś.
Ja nie dałbym więcej niż 1/10

MilTec to szujstwo, zdzierstwo i śmieci.
Nie kupujcie nic z tej firmy, bo się rozkleja jak zamoknie :roll:
(Muszę przyznać że nie kupowałem z tej firmy niczego droższego niż 200zł, więc nie wiem jak się sprawdza ich "droższy" sprzęt. Szkoda mi było kasy.)

Oryginalny sprzęt BW jest tańszy i - nawet ten mocno używany - jest o wiele lepszy.
Jak dla lesistów - w sam raz.
ODPOWIEDZ