Zimowa Kapiel....

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Zimowa Kapiel....

Post autor: Pablo666 »

Dałem się namówić i przyznaję, że było to bardzo fajne uczucie. Wytrzymałem ok 70sekund.
Jak ktoś ma okazję, możliwość to polecam.

http://picasaweb.google.com/los.pablos13/Kapiel28022010#
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Gratulacje! "Mors potęgą jest i basta!" jak mawia jeden mój kolega który uprawia ten sport.
Sam się nie potrafię przełamać i spróbowac, więc tym bardziej: respekt!
Jeszcze wrócą wiosny przypływy i zaświecą zorze rankami
Wilki przecież polują stadami i dopadną kiedyś myśliwych
(Otton Żupancić)
Awatar użytkownika
earthtraveler
Posty: 79
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:35
Lokalizacja: Kozłowo
Gadu Gadu: 6793090
Tytuł użytkownika: Lubię sobie połazić
Płeć:

Post autor: earthtraveler »

http://img175.imageshack.us/img175/2972/dscf0872u.jpg

a tu troche mojego morsowaniia z początku tego roku(czarna czapa)
Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Post autor: Walker95 »

Pablo, jesteś hardcorem. Weszłeś :-P

Earthtraveler, przyjemnie to wygląda :lol:
Awatar użytkownika
earthtraveler
Posty: 79
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:35
Lokalizacja: Kozłowo
Gadu Gadu: 6793090
Tytuł użytkownika: Lubię sobie połazić
Płeć:

Post autor: earthtraveler »

A tym czasem w dziale galeria cisza jak makiem zasiał :mrgreen: no panowie może jakieś fotki z niecodziennych eskapad lub jak kto woli ... wydarzeń
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Gratulacje

Ja mam chęć się zacząć w to "bawić" ale na początek wolał bym z kimś kto wie co i jak. Ale nikogo takiego w pobliżu nie znam.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
earthtraveler
Posty: 79
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:35
Lokalizacja: Kozłowo
Gadu Gadu: 6793090
Tytuł użytkownika: Lubię sobie połazić
Płeć:

Post autor: earthtraveler »

By zacząć na początek potrzebna jest ocena własnego zdrowia chodzi o to czy nasze serce wytrzyma skok nagłego cisnienia jakie towarzyszy po wejściu do wody,kolejna sprawa to uświadomnienie sobie co jeszcze dzieje sie z nami po wejściu do tak zimnej wody,następnie wybranie odpowiedniego miejsca(bezpieczenstwo) i zapewnienie towarzystwa(w razie gdyby coś..)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

na początek to proponuję zacząć od sauny. Każda dobra sauna powinna mieć basen na zewnątrz. Oprócz tego personel czuwa nad bezpieczeństwem i nie robi się tego gdzies tak na dziko w lesie.
A zapewniam że nie ma nic przyjemniejszego jak wskoczenie po seansie w saunie, do takiego zimnego "przerębla" :)
W zeszłym roku uskuteczniałem to zajęcie nagminnie, ale niestety w tym roku obcięli mi pakiet i juz nie obejmuje on tej sauny :(
Mother
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2009, 21:56
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 8087578
Płeć:

Post autor: Mother »

:) Olsztyńska plaża miejska. Maxymalnie zimna woda w jakiej się kąpałem to koniec listopada, w tedy strasznie ściska nogi podczas pływania, jak w imadle:) Wyobrażam sobie ci się dzieje w środku zimy:)
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

Dokładnie na miejskiej ;)
Plan jest na tą niedzielę, ok 13tej (po morsach bo oni gonią nie klubowiczów :lol: )
W grudniu już też byłem, zachodziło słońce więc trochę lodu już się pojawiło i "bolało" na klacie ;) Dało radę trochę dłużej, choć wątpię by ponad 2 minuty miało sens: przestaje się czuć stopy ;)
Awatar użytkownika
wilk
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2010, 23:37
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: wilk »

Samego morsowania jeszcze nie próbowałem, ale ostatnio miałem przyjemność przejścia z sauny (około 60C) na zewnątrz budynku (około -8C) - super sprawa, gorąco polecam :-D Spodziewałem się, że nagle uczucie zimna będzie okropne a wcale tak nie było. Bez problemu tarzałem się w śniegu, robiłem przewroty, dopiero po 2-3 minutach zaczynałem czuć mrozik i wracałem do sauny.

Earthtraveler, po roślinach na zdjęciu wnioskuję, że to przerębel "na dziko" - możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Chodzi mi dokładnie o to co robicie już po wyjściu z wody, czy wycieracie, ubieracie się szybko i do samochodu czy jak?
Awatar użytkownika
earthtraveler
Posty: 79
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:35
Lokalizacja: Kozłowo
Gadu Gadu: 6793090
Tytuł użytkownika: Lubię sobie połazić
Płeć:

Post autor: earthtraveler »

Przerębel jest na dziko , wczesniej mała rozgrzewka (300m truchtem,wymachy rąk i takie tam) w wodzie spędzamy jakieś 5 min a po wyjściu najlepiej jak ktoś zarzuci ci ręcznik na plecy i zacznie energicznie rozcierać nery,chwile po tym szybko w ubranie i dobrze jeśli masz jakaś gorącą herbate do wypicia..
Awatar użytkownika
wilk
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2010, 23:37
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: wilk »

Ok, dzięki Ci bardzo. Muszę kiedyś spróbować;)
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Doczu pisze:na początek to proponuję zacząć od sauny. Każda dobra sauna powinna mieć basen na zewnątrz. Oprócz tego personel czuwa nad bezpieczeństwem i nie robi się tego gdzies tak na dziko w lesie.
A zapewniam że nie ma nic przyjemniejszego jak wskoczenie po seansie w saunie, do takiego zimnego "przerębla" :)
W zeszłym roku uskuteczniałem to zajęcie nagminnie, ale niestety w tym roku obcięli mi pakiet i juz nie obejmuje on tej sauny :(
W Dąbrowskim aquaparku jest przyzwoita sauna, jedna jest na zewnątrz w drewnianej chatce, po wyjściu można się śniegiem natrzeć. Względnie pod dachem gdzie są inne sauny jest grota z lodowatą wodą i maszynka do robienia lodu którym też można się natrzeć, mają też malutki jednoosobowy basenik taki "saunowy" z zimną wodą.
Nie mam pojęcia jaka temperatura wody w grocie czy tym basenie jest ale po wyjściu z sauny jak tam wskoczyłem to za długo nie wysiedziałem :-)
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

:)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Offtime pisze:W Dąbrowskim aquaparku jest przyzwoita sauna, jedna jest na zewnątrz w drewnianej chatce, po wyjściu można się śniegiem natrzeć. Względnie pod dachem gdzie są inne sauny jest grota z lodowatą wodą i maszynka do robienia lodu którym też można się natrzeć, mają też malutki jednoosobowy basenik taki "saunowy" z zimną wodą.
No ja właśnie piszę o tej saunie. Chyba najlepsza sauna w regionie.
Nie byłem jeszcze tylko w czeladzkich Termach Rzymskich, ale takiej bogatej oferty saun i zaplecza jak w Nemo na razie nie spotkałem. Niestety odkąd wyeliminowali mi z karnetu saunę, jestem tam rzadkim gościem :cry:
Reszta saun w regionie to jakies popierdółki z jedną czy dwoma, ciasnymi kabinami, bez porządnego zaplecza.
Swoją drogą, to jak nie byłeś, to polecam się przejść na seans parowy do domku alpejskiego. Rewelacja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”