Rozbieżności między Google Earth a GPS

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

prus
Posty: 31
Rejestracja: 07 lis 2009, 23:12
Lokalizacja: prusy wschodnie
Płeć:

Rozbieżności między Google Earth a GPS

Post autor: prus »

Czołem
Jakiś czas temu skorzystałem z GE do oznaczenia kilku punktów w terenie,zapisałem współrzędne i....okazało się że różnica pomiędzy odczytem GE, a wskazaniem GPS w terenie jest duża, nawet do 200m. Czy próbowaliście robić podobne rzeczy i jakie jest wasze doświadczenie .No i ważne dla mnie gdzie tkwił błąd lub czego nie wziąłem pod uwagę.
GPS to Garmina Etrex
Tęskno mi do tego kraju gdzie mają tak za tak ,a nie za nie(C.K.Norwid)
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

A korzystasz z tych samych standardów współrzędnych?
Google Earth instaluje się z domyślnym ustawieniem stopnie.minuty.sekundy. A o ile się nie mylę to w większości urządzeń GPS standardem jest zapis stopnie.minuty_w_formacie_dziesiętnym. W GE ustawia się to w Narzędzia | Opcje zakładka "Widok 3D" pole "Współrzędne geograficzne".
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
mcbren
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:32
Lokalizacja: Wejherowo
Płeć:

Post autor: mcbren »

Ja też spisałem współrzędne z google i zamiast baterii artylerii nabrzeżnej znalazłem plastikowe ogrodowe krzesło na górce w lesie.
Za to jak wrzuciłem track z GPSa na googleearth to wszystko było zgodne w 100%.
Czyli coś nie tak z systemem współrzędnych, zresztą jest kilka ich układów. Radzę posprawdzać na forach GPS co i jak.
prus
Posty: 31
Rejestracja: 07 lis 2009, 23:12
Lokalizacja: prusy wschodnie
Płeć:

Post autor: prus »

Wolfshadow -zmieniłem ustawienia jak radziłeś ..i ok, wcześniej dokonałem zmiany na "stopnie w formacie dziesiętnym" i była kicha,ale potem porównałem sobie namiary z GPS i pozmieniałem ustawienia w GE i wszystko gra- dzięki za podpowiedź(rzadko siedzę w programach komputerowych-wolę las) :mrgreen:
Tęskno mi do tego kraju gdzie mają tak za tak ,a nie za nie(C.K.Norwid)
ODPOWIEDZ