[śpiwór] puch kontra syntetyk

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Fredi pisze:jedwab jes najwygodniejszy, najmniejszy po spakowaniu, bardzo przyjemny...a ceny to ok. 200zl, chyba ze sie sprowadza z wysp, wtedy wychodzi prawie połowe tego.
Albo wystarczy zajśc do najbliższego Decathlona
http://www.decathlon.com.pl/PL/prze-cie ... -17939211/
A ostatnio nawet była wyprz i zdaje się po 89 PLN były te wkłady.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Doczu pisze: Albo wystarczy zajśc do najbliższego Decathlona

no prosze cie...super okazja....niestety nie zanosi sie abym do decathlona jechal :(
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Najpierw czytaj, później pytaj!

To hasło powinno znaleźć się w jakimś bardzo widocznym miejscu.

A teraz konkretnie:
Pablo666, nikt nie zaprząta sobie głowy zapamiętywaniem wszystkich szczegółów jakie podają producenci. A tych szczegółów jest trochę: rodzaj materiału, kształt, cena, waga, o ile stopni C zwiększa izolację śpiwora, itp. Stąd wzięła się moja sugestia, żebyś najpierw zaznajomił się z tym co oferują producenci a później pytał o to czego producenci nie podali, czyli np. w czym śpi się najprzyjemniej, co najszybciej schnie itp.
Zresztą, jak słusznie zauważyli moi Przedmówcy, część z tych informacji już była wcześniej podana.

Ja przy kupnie jedwabnego wkładu kierowałem się głównie (wg kolejności):
1. Małą wagą (bodajże 0,125 kg)
2. Małymi rozmiarami po zwinięciu.

A później, już w trakcie używania, dodatkowo okazało się, że to coś bardzo cienkiego nieźle izoluje i szybko schnie. Tylko paskudnie wygląda (biały kolor w terenie :shock: ).
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Fredi pisze:no prosze cie...super okazja....niestety nie zanosi sie abym do decathlona jechal
zawsze możesz do kogoś przedzwonić i poprosić o pomoc w zakupie ;) będzie szybciej niż z GB ;)
Ka-likst
Posty: 11
Rejestracja: 27 sty 2010, 10:36
Lokalizacja: pomorskie
Płeć:

Post autor: Ka-likst »

Fredi pisze:najcieplejszy jest fleece, jedwab jes najwygodniejszy, najmniejszy po spakowaniu, bardzo przyjemny...a ceny to ok. 200zl, chyba ze sie sprowadza z wysp, wtedy wychodzi prawie połowe tego.
ja za swoja jedwabną wkladkę snugpaka płaciłem ok. 150 zlotych, może nie jest super tanio, ale to nie dwie stuwy. i jest poprawna czarna :mrgreen: nie orientowałem się ile by wyszło przy ściąganiu z zagranicy. co do reszty to się zgadza, miłe to to, małe i lekkie. zważyłem swoje cudo i mimo, że producent podaje 150 g, wyszło, że mi 129 g a bez pokrowca 117 g. nie jestem maniakiem F&L więc nie ma to dla mnie aż tak dużego znaczenia (głównie rozmiar się liczy, waga mneiej), ale dla kogoś może to stanowić olbrzymią różnicę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ile stopni do komfortu dodaje nie mam pojęcia, bo nie mierzyłem. Ale znacznie poprawia odczuwalne warunki. przy pierwszym tescie spałem bez wkadki i było chłodno, na tyle, ze budziłem się co jakiś czas. w połowie nocy zapakowałem w jedwab i spokojnie przespałem do rana.



nie wyobrażam sobie szyc wkladke z jedwabiu samemu :) nawet gdyby to miało nie wiadomo jak koszty obniżyc. TO JEST SLISKIE, TO NIE CHCE WSPOŁPRACOWAĆ :) ja sam nawet nie szyłem swojej pierwszej prześcieradłowej wkładki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Ka-likst pisze:nie wyobrażam sobie szyc wkladke z jedwabiu samemu :) nawet gdyby to miało nie wiadomo jak koszty obniżyc. TO JEST SLISKIE, TO NIE CHCE WSPOŁPRACOWAĆ :) ja sam nawet nie szyłem swojej pierwszej prześcieradłowej wkładki :mrgreen:
Wystarczy zatem pójść do krawcowej.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
ODPOWIEDZ