Nowy dział - 'Zwierzaki...'

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Nowy dział - 'Zwierzaki...'

Post autor: Tanto »

Dodałem dział 'Zwierzęta...." odrobinę jako kontrapunkt do tematu w którym pojawiły się krwiożercze wiewiórki :-)
Spotkania ze zwierzętami są praktycznie codziennością każdego miłośnika włóczenia się po lasach, bagnach i polach ...a nawet ci którzy schodzą do podziemia spotykają miłe zwierzątka sypiające do góry nogami ;-) W związku z tym zachęcam do dzielenia się opisami przygód oraz wiedzą która może przydać się innym.
Dobrze by było gdyby powstał tu temat dotyczący tego czego absolutnie robić nie wolno, coś o zwyczajach zwierząt, o tropieniu i przygotowaniu miejsc do obserwacji.

Zdaję sobie sprawę z tego że to wszystko (a przynajmniej większość) jest już napisane w książkach i internecie, jednak nie wszyscy mają czas i samozaparcie żeby czytać np. strony łowieckie.

Zima jest świetnym okresem do obserwowania ptaków, pisząc o tym jacy egzotyczni goście pojawili się przy karmniku można klawiaturę zajechać ;-) Mam nadzieję, że nikt nie zapomniał o tym żeby pomagać ptakom w tym ciężkim dla nich okresie :584:

Tak więc Panie i Panowie - do roboty, bo trzeba ten dział wypełnić interesującą treścią :-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

O!
To mi przypomniało o czymś, co miałem zrobić tydzień temu.

Na forum fotograficznym, które czytuję, członkini grona moderatorskiego zamieściła ogłoszenie o zapotrzebowaniu na dosyć specyficzne zdjęcia przyrodnicze. Wszystkich "zaparatyzowanych" i potencjalnie posiadających zdjęcia zwierząt lub ich tropów zapraszam do rzucenia okiem na http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=28550 . Wygląda na to, że jest możliwość dorobienia paru groszy, a jeżeli ktoś i tak ma materiał na dysku, który się kurzy i światła dziennego nie ogląda... Poza tym, będzie to używane w dydaktyce, więc w sumie zgodnie z duchem Reconu.

(jeżeli to zbytni OT w tym miejscu, to proszę o przeniesienie)
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Ja za oknem w robocie codziennie widzę Kwiczoły w akcji - ptaszki takie. Przylatują i ograbiają drzewko z jarzębiny 8-) Na ostatniej wyprawie zawisiłem na drzewie spory kawał słoniny jako, że nas Sikorki odwiedziły ciekawskie. No i dziś wywieszka słoniny na balkonie już uprzednio odłożonej 8-)
No i karmnik :-P naznosiłem drewienek , kołeczków, drągów do domu i miałem w inżyniera się bawić ale zapomniałem.
Ale dobrze teraz z dzieciem więcej będę w domu to będziem klecić :-D
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes foruma! :-)

A tak poważnie, to bardzo dobry pomysł. Świetnie, że powstał taki dział i mam nadzieję, że się będzie rozwijał. Dla mnie właśnie możliwość zobaczenia różnych istot żywych w naturalnym środowisku to główny impuls do wyjść w teren. W 2010 na razie słabe wyniki - pierwszy weekend stycznia przeleżałem chory, a w drugim musiałem być w pracy. Ale ostrzę sobie zęby na najbliższy weekend (plany - Puszcza Zielonka). Mam nadzieję że po nim coś będę mógł dopisać :-)
Awatar użytkownika
LeElectro
Posty: 66
Rejestracja: 10 paź 2009, 14:05
Lokalizacja: Lubanowo
Gadu Gadu: 604208
Płeć:

Post autor: LeElectro »

Może by tak pozwolić każdemu swoją galerię zrobić ? Bo nie każdy tutaj to zapalony fotograf, więc aby nie mieszać wątków pozwolić każdemu na swoje "trzy grosze" ?
Obrazek
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Obecnie każdy może założyć sobie galerię internetową, np. na Picasie. Można tam też komentować zdjęcia. A tu można podawać linki do swoich galerii.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Dokładnie tak jak mówi Nordwest, Picassa przyjmie wszystko, a w przypadku Forum obawiam się zalewu masą przeciętnych zdjęć i kilkoma zagubionymi pomiędzy nimi perełkami. Nie ma zakazu tworzenia tematów w których były by odnośniki do Waszych galerii i kilka zdjęć na zachętę.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Tanto - jeżeli każdy na forum będzie miał własny wątek autorski (poza wątkami tematycznymi, załóżmy) to będzie nieco ułatwiony odsiew - jak ktoś będzie wrzucał gnioty albo całe zrzuty z karty bez selekcji, to najwyżej nikt tam nie będzie wchodził po zerknięciu na autora. A skoro zdjęcia byłyby na zewnętrznych serwerach, to chyba nie obciążałoby zbytnio samego Reconu. Dodatkowo - byłoby wiadomo, kiedy coś dochodzi do wątku, a kiedy nie. Nie trzeba by było otwierać kilkunastu zakładek więcej.

Nie wiem, jak inni, ale ja np. bardzo nie lubię przeglądać galerii na picasie i kilku innych serwisach ze względu na ich interfejs. Zdjęcia wrzucone w wątek, najlepiej o ustalonej maksymalnej długości (700, 800) na dłuższym boku, naprawdę dobrze się ogląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzęta - tropienie, obserwacja, fotografowanie”