Hi-Tec V-Lite 25 l

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

KuKu
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:29
Lokalizacja: Kluczbork
Gadu Gadu: 2181302
Tytuł użytkownika: Uczę się :)
Płeć:

Hi-Tec V-Lite 25 l

Post autor: KuKu »

Witam!
Potrzebuję plecaka nie na tyle co w teren ale bardziej do szkoły. Może czasami do jakiejś wycieczki z menażką, kurtką/bluzą, butelką wody i jakimś żarełkiem.

Wymagania
-twarde plecy, mam 3 km do szkoły, a za rok możliwe, że zacznę nauke w innym mieście,
-25l,
-czarny lub czarno-siwy,
-minimalistyka napisów, ponieważ i tak naszyje naszywki,

Idealnie prasuje mi ten http://allegro.pl/item864406935_profesj ... olory.html
tylko nie wiem jak z jego jakością

Pozdrawiam
KuKu
Awatar użytkownika
Franek
Posty: 61
Rejestracja: 07 lis 2008, 17:12
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 5106892
Płeć:

Post autor: Franek »

Nie wiem jak to z jakością tego modelu. Kumpel miał Hi-Tec'a i rozwalił się po 3 latach.
Ale jest napisane, że zrobiony jest z poliestru. Na twoim miejscu poszukałbym czegoś z cordury, na pewno będzie mocniejszy.
KuKu
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:29
Lokalizacja: Kluczbork
Gadu Gadu: 2181302
Tytuł użytkownika: Uczę się :)
Płeć:

Post autor: KuKu »

Franek mam kurtkę motocyklową z tego samego materiału i zaliczyłem w niej glebe dosyć poważną (na szczęście nie na motorze) na kurtce, ani śladu nic.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

KuKu, masz kurtkę motocyklową z samego poliestru?
Myślałem, że tam tylko skóra i cordura jest. Przy czym była ta gleba?

(Kumpel roztrzaskał na krajowej ósemce TDM850 na wyjeżdżającym bez zatrzymania z podporządkowanej VW Transporterze. Miał na sobie pełny kombinezon z Cordury, oddzielną zbroję wraz z żółwiem pod nim, wysokie skórzane buty, wzmocnione rękawice i kask Shoeia. Tylko dzięki temu, że w strój władował równowartość motocykla - jeszcze żyje. Do tej pory jednak nie może chodzić :-/ )
KuKu
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:29
Lokalizacja: Kluczbork
Gadu Gadu: 2181302
Tytuł użytkownika: Uczę się :)
Płeć:

Post autor: KuKu »

Poliestrem ona jest tylko zewnątrz obszyta dla walorów estetycznych. MA ochraniacz na plery, łokcie barki wszystko z certyfikatami dodatkowo w miejscach najbardziej narażonymi na ścieranie podwójna warstwa. thrackan, kupując ubranie motocyklowe masz dwie opcje albo skóra i się gotujesz ale masz zaje... ochronę przed przetarciem albo teksty nie gotujesz się ale tekst szybciej się ściera.
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

jest i 3cia opcja, tekstylne z wstawkami ze skóry w newralgicznych punktach
KuKu
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:29
Lokalizacja: Kluczbork
Gadu Gadu: 2181302
Tytuł użytkownika: Uczę się :)
Płeć:

Post autor: KuKu »

Kupiłem zobaczyłem i jestem zadowolony.
Plecak ma twarde plecy i dobrze mi się go nosi. Ma wiele dodatkowych zapięć na pewno przydadzą mi się gdy będę się spuszczał w schrony przeciwlotnicze na linie. na jedną dużą kieszeń, a w niej przegrodę na jakieś pierdoły. ma również mały schowek w sam raz na pieniądze, telefon i inne małe rzeczy. Ma system aqua coś tam nie wiem po co mi to ale niech ma :D na przodze ma jeszcze jedna kieszeń jest dość spora. Sprawia solidne wrażenie zamki chodzą świetnie dodatkowo ma pokrowiec przeciw deszczowy. Mnie się podoba ;) Polecam w 100%
mcbren
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:32
Lokalizacja: Wejherowo
Płeć:

Post autor: mcbren »

Polecam w 100%
Ile kilometrów z nim przeszedłeś, jakie ładunki w nim nosiłeś (obciążenie) i ile czasu go użytkowałeś, że w 100% go polecasz?

Macałem plecaki tej firmy i wiszące obok Wolfgangi, jakoś taśm i materiału w przypadku Wolfgangów o jakieś 50% lepiej.
KuKu
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:29
Lokalizacja: Kluczbork
Gadu Gadu: 2181302
Tytuł użytkownika: Uczę się :)
Płeć:

Post autor: KuKu »

Nie wiem ile przeszedłem mam go tydzień nosiłem w ładunki od 10-20 kg skakałem z nim po drzewach zakopywałem się z nim w śniegu i nic się nie działo inne już dawno by pękły z tych co miałem :)
mcbren
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:32
Lokalizacja: Wejherowo
Płeć:

Post autor: mcbren »

Nie wiem ile przeszedłem mam go tydzień nosiłem w ładunki od 10-20 kg skakałem z nim po drzewach zakopywałem się z nim w śniegu i nic się nie działo inne już dawno by pękły z tych co miałem
25l - 20kg, co Ty tam nosiłeś? Kamienie?
Człowieku, jak będziesz skakał z plecakiem z 20kg na grzbiecie, to za chwile będziesz miał stawy kolanowe do wymiany. Ja staram się w dużym wyprawowym plecaku nie przekraczać zalecanej granicy 20% swojej masy ciała. Czyli jeżeli mam 80kg, to plecak nie powinien ważyć więcej niż 20kg 9a sam plecak tez waży).
Chyba, że tak jak ja nie masz samochodu i robisz zakupy w hipermarkecie z plecakiem. Tylko, że jak osiągam 20kg z 75l K2 Alpinusa, a nie 25l plecakiem.
KuKu
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:29
Lokalizacja: Kluczbork
Gadu Gadu: 2181302
Tytuł użytkownika: Uczę się :)
Płeć:

Post autor: KuKu »

mcbren, nie kamienie musiałem korund przynieść ;) Jak idę skakać to wiesz co biore tak scyzoryk telefon(rzadko), kase, bandaż, wiązke sznurka do snopowiązałki, oraz jakąś line. Plecak używam do takiego skakania tylko zimą, ponieważ nie upakuje po kieszeniach 2 par rękawic, 2 bluz..
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

KuKu pisze: Plecak używam do takiego skakania tylko zimą, ponieważ nie upakuje po kieszeniach 2 par rękawic, 2 bluz..
Więc nie wiem jak te 20 kg zebrałeś. Ale to nie moja sprawa. Co do samego plecaka to tak jak pisze mcbren, najpierw poużywaj go z rok czasu, porównaj z innymi plecakami i wówczas polecaj. Po tygodniu używania niewiele możesz stwierdzić.

Obyś ciągle był z niego tak zadowolony ;-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

I jak koledze KuKu sprawuje się ten plecak? Bo się nad nim zastanawiam. Prosił bym o jakieś zdjęcie jak wygląda na plecach, jeśli nie jest to kłopotem. Może być na priv.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
ODPOWIEDZ