Kurtka M65 w kolorze czarnym ładnie się starzejąca?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Kurtka M65 w kolorze czarnym ładnie się starzejąca?

Post autor: Tanto »

Zaczynam dorastać do wymiany swojej kurtki na nowszy model, bo ta którą mam po kilku latach zaczyna wyglądać nieciekawie - miejsca w których najbardziej się wyciera zalatują rdzawym odcieniem. Efekt jest taki że wygląda bardziej na brudną niż starą :-(
Poszukiwana jest kurtka która zestarzeje się z klasą i nawet w strzępach będzie dobrze wyglądać. Oczywiście nie musi to być 'kontrakt' czy inny high-end cenowo-jakościowy.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Skromnie zacznę. Używam Helikona, jakieś ze 3 lata. Jestem generalnie zadowolony. Cena kontra jakośc mi odpowiada. Może to nie jest owiana legendą, jak Alpha, ale mi pasuje. Zadnych przebarwień, innych gniotów.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2009, 00:05 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

M65 helikona, mam swoją już 3 albo 4 lata i się z nią nie cackam. Suwaki działają, napy działają, nic nie odpada, rzepów póki co nie trzeba wymieniać bo trzymają, guzików nigdy nie musiałem przyszywać, z podpinki ulatuje trochę wypełnienie, ale w kontraktowych podpinkach leci nawet bardziej. Jedyna oznaka starości to to że kolor blaknie, ale tak to już jest jeżeli nie nosi się przy sobie butli perwollu black magic :-) O i kosztuje dwa razy mniej niż alpha.
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

Moja czarnulka została zrobiona przez Golden Manufacturing, ma już ponad 10 lat. Używana bardzo różnie, przez pierwsze parę lat bardzo intensywnie, później parę lat prze wisiała w szafie, teraz znowu jej używam. Z kolorem nie ma problemu, nadal jest czarna, choć parę razy prana. Jedyny problem to zatrzaski, niestety cześć "żeńska" lubi wyskoczyć z materiału, jeden zatrzask straciłem.
Prawdę mówiąc to jest na mnie trochę za duża L-R i bym chciał M-R w oliwce przygarnąć ale cóż ;)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Nad Heliconem się zastanawiałem, ma ktoś ich M65 w rozmiarze L? Chciałbym ją dokładnie pomierzyć, bo niestety nie znalazłem u siebie nikogo kto miałby je w ofercie :-/ i pozostaje zamawianie przez internet.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tanto, Ja mam, przyjedź, to se pomierzysz :)
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Ja mam taką... Czarną. Sprawuje się super i tak jak kolega wcześniej nie oszczędzam jej. Jak coś zapraszam. Mam naprawdę dużo rzeczy z helikona. I to w rozmiarze L. :D
Ostatnio zmieniony 11 sty 2010, 10:44 przez wilk4561, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Robię przymiarkę do kupna jakieś kurtki na przejściowy okres wiosenny. Potrzebuję czegos w miarę lekkiego ale cieplejszego niż polar, właśnie na teraz.

Myślę nad Helikonem (bo 1. jest tego dużo, 2. mam już spodnie m65 i jestem zadowolony). Kliknąłem w guglach. Jeden z pierwszych wyników to:
http://www.demobil.pl/sklep/index.php?sk=15
Widze tam 2 modele: OG i coat. Czym one się różnią? Czy OG to jest skrót od koloru oliwkowo - zielony? A co to jest "coat"?

Podpinka w helikonach jest odpinana, tak?

Mam około 186 cm wzrostu i chyba 120 cm w klacie, ktoś z was ma podobne gabaryty i dysponuje taką kurteczką? Rozmiar L-L?

Macie jakieś inne sugestie?
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

''Widze tam 2 modele: OG i coat. Czym one się różnią? Czy OG to jest skrót od koloru oliwkowo - zielony? A co to jest "coat"? ''

Niczym się nie różnią, sprzedawca walnął babola. Ciekawostka jest taka, że tą kurtkę ''coat'' możesz kupić w dwóch kolorach: OG i Woodland.
Ewentualnie sprzedawca może tak zaznaczać, że ''Coat'' to wersja z podpinką, a ta druga bez. C... wie, co mieli na myśli :roll:

OG to skrót od ''Olive Green'', czyli odcienia koloru oliwkowego. Jest jeszcze ''Olive Drab'', ''Olive Mint'' i ''Olive Ranger''.

''Coat'' to po polsku ''kurtka'' :lol:
W przypadku M65 trzeba to zaznaczyć, bo mamy M65 Coat, czyli kurtka o którą ci chodzi i M65 Parka, czyli parka, którą zakładasz na kurtkę(choć możesz bezpośrednio na bluzę mundurową, jak kto woli). Jest obszerniejsza i ma arktyczny kaptur, który po odpięciu można przypiąć do... kurtki ;)
Mam około 186 cm wzrostu i chyba 120 cm w klacie, ktoś z was ma podobne gabaryty i dysponuje taką kurteczką? Rozmiar L-L?
Cóż, w przypadku kontraktu(swoją drogą polecam właśnie kontrakt zamiast podróbki) pasowałoby na ciebie właśnie L-L, ale Helikon ma dziwną rozmiarówkę, więc proponuję wcześniejszą przymiarkę w sklepie. Tutaj nawet M-R może być odpowiednia ;)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Pierwsze M65 Helikona miały tendencje do odbarwiania się na żółto. Obecnie nic takiego nie zaobserwowałem. Oryginałki zużywają i wycierają się świetnie, kopie różnie. Najmniej efektowniej zużywa się czarna, chociaż syn twierdzi, iż w moim piętnastoletnim woodlandzie, wyglądam jak żul, więc coś jest na rzeczy.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Kupiłem taką kurteczkę i nie jest źle, nie wyglądam może jak Sylwester w Rambo 1 ale całkiem ok. Moja rada: nie kupować przez sieć. Mierzyłem 4 sztuki rozmiar XL Helikona i każda była inna. Ostatecznie zdecydowałem się na wersję węższą w klacie ale, niestety, rękawy w każdej XL były na mnie przykrótkie. Tak na oko różnica w obwodzie na klacie była z 10 cm dla modeli z metką XL.
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

Tak jak mówiłem, Helikon ma ciekawą rozmiarówkę ;) A ich metka z ''Bluzą roboczą'' mnie kładzie za każdym razem, jak na nią spojrzę :lol:
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Ciek, jeśli mierzyłeś ją z podpinką to możliwe, że rękawy są przykrótkie. Wypiąłem podpinkę i wyregulowałem ściągacze (oczywiście od siebie dołożyłem do nich stopery). Leży świetnie. I nie mam żadnych problemów z rękawami. Różnica pomiędzy tą kurtką z podpinką a bez niej jest dość spora. Zwłaszcza widać to po długości rękawów.
Kup se Morę
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Problem w tym, że mierzyłem kilka kurtek i przynajmniej jedna była wyraźnie inna niż pozostałe a na metce miała ten sam rozmiar. Ogólnie nie mogłem znaleźć dobrej dla siebie rozmiarówki i zdecydowałem się na model z lekko krótszymi rękawami ale lepszą klatą. Ciężko powiedzieć czy to był dobry plan bo brzuch ma tendencję wzrostową a ręce raczej zostają jakie były ;)
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Ciek pisze:Ciężko powiedzieć czy to był dobry plan bo brzuch ma tendencję wzrostową a ręce raczej zostają jakie były ;)
No racja. :D

Dziś odkryłem kolejną zaletę kurtki M65. Było dość zimno i musiałem zarzucić coś na garnitur, żeby nie zmarznąć przed maturą. Założyłem emkę. Szokująco dobrze komponowała się z garniturem. Byłem w ciężkim szoku.
Kup se Morę
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

Kurtka M65(zresztą bluzy acu i bdu również ;) ) pasują w zasadzie do wszystkiego. Noszę je na co dzień i jeszcze nie miałem w szafie ubrania, które nie pasowałoby do wojskowych bluz ;)
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Kurtka M65(zresztą bluzy acu i bdu również ;) ) pasują w zasadzie do wszystkiego. Noszę je na co dzień i jeszcze nie miałem w szafie ubrania, które nie pasowałoby do wojskowych bluz ;)


Często po mieście pomykam w ACU. Kilka razy nawet uratowało mi tyłek. Powiem jedno. Maskuje się na szarej ścianie w 100 %. :D Testowane w dość ostrej sytuacji. :D
Kup se Morę
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

A no wiesz, jest taki dowcip, że UCP(bo ACU to krój jak BDU czy m65) to rzeczywiście uniwersalny kamuflaż - gdzie byś się nie znalazł to możesz udawać kamień :lol:

W rzeczywistości UCP jest świetne pod względem lansu jednak wartości kamuflujące są znikome ;)
Pod względem camo to tęsknie za starym poczciwym Woodlandem, Tri-colorem i Six-colorem...
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Wiesz co. Powiem tak. Jak mnie gonili i stanąłem na tle ściany minęli mnie o włos. Co więcej testowałem ze znajomymi na podobnej ścianie ACU w konfrontacji z noktowizorem. Dopóki kolega nie rozpiął kurtki, pod którą miał czarną koszulkę to nie było go widać. Do tego kamuflażu mam duży szacunek. Do pustynnej już mniejszy bo to tylko lans. Leśnego nie cierpię.
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

No nie do końca. Testowałeś UCP(Universal Camuflage Pattern), bo ACU to tylko krój. Poza tym w mieście to faktycznie te camo spisuje się najlepiej.

Jeżeli pod pojęciem ''leśna'' i ''pustynna'' masz na myśli MARPAT desert i woodland to biją one na głowę UCP w warunkach na jakie zostały zaprojektowane. Poza tym MCCUU ma lepszy krój od ACU, ale nie o tym jest ten temat, więc zakończmy ten offtop i jakby co to zapraszam na PW ;)
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Dobra dobra. sorki za offtopic ale nie mogłem się oprzeć.

W kurtce M65 jest na końcu rękawa element, nad którego przeznaczeniem się zastanawiam. Mianowicie na końcu rękawa jest taki trójkątny kawałek materiału, który można zapiąć pod rękawem lub tak jakby "osłonić" tym dłoń. Zna ktoś dokładne przeznaczenie tego elementu?
Kup se Morę
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Pewnie ma chronić przed przemarznięciem dłoni.
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Akurat na to za bardzo nie wpływa wg mnie. Prędzej zabezpiecza przestrzeń między rękawiczką a kurtką. Czyli nadgarstek i okolice.
Kup se Morę
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

Ten element to ''wiatrochron'' dla dłoni ;)
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

No tak też myślałem. :D dzięki. Macie może jeszcze jakieś ciekawe spostrzeżenia co do tej kurtki?
Kup se Morę
ODPOWIEDZ