Buty BW - model 2000 vs model 2005 haix

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Firma z nowego targu (Której część linii produkcyjnej, albo i cała należy aktualnie do Demaru) produkowała buty dla BW, może demar po prostu to wykorzystał. Zresztą w katalogu sami się przyznają, że jest wzorowany na bucie BW.
Awatar użytkownika
SzacH
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2010, 09:56
Lokalizacja: W-wa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SzacH »

Jeśli jest wzorowany to już kopia ;) nie znaczy oczywiście, że gorsza ( buty Demaru w odróżnieniu od Haixów mają membranę Out Dry - podobno całkiem niezłą)

Mówiąc szczerze, bardziej jestem ciekawy innych nowych produktów Demaru: butów Alpy i modeli M-6 i M-7 testowanych przez nasze wojsko w Afganistanie. Zbierają już pochlebne recenzje, choć informacji jak na lekarstwo.
Generalnie temat na inny watek ;)
Sorki za OT.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 16:09 przez SzacH, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

SzacH pisze:Jeśli jest wzorowany to już kopia nie znaczy oczywiście, że gorszą ( buty Demaru w odróżnieniu od Haixów mają membranę Out Dry - podobno całkiem niezłą)
niewiem co dokładnie chciałeś powiedzieć - bo napisane to jest nie po polskiemu....

Ale... "wzorowany" to nie jest "kopia"
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
SzacH
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2010, 09:56
Lokalizacja: W-wa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SzacH »

Nie bawmy się w semantykę, wiadomo o co chodzi.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

no właśnie nie wiadomo, więc bawmy się w semantykę i wszystko inne, aby tekst był lepiej zrozumiały!
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Bojownik
Posty: 46
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:37
Lokalizacja: Olesno
Tytuł użytkownika: Bojownik
Płeć:

Post autor: Bojownik »

Witam.
Ostatnio jestem zainteresowany kupnem butów. Myślałem właśnie nad BW 2005 te z army world. Mam tylko jedno pytanie, jak się w nich biega?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Jak w większości wojskowych trepów (choć tych wyższej klasy), szkoda kolan. Jak chcesz coś do biegania do odwiedź sklep sportowy, a jak już musisz koniecznie mieć coś wojskowego to polukaj za adidaskami firmy UK gear, albo serii butów do biegania New Balance przeznaczonych dla woja. A jak nie pasują typowe adidaski to jakieś buty o przeznaczeniu do DA typu lowa zephyr, albo oakley assault.
Bojownik
Posty: 46
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:37
Lokalizacja: Olesno
Tytuł użytkownika: Bojownik
Płeć:

Post autor: Bojownik »

Będę ich używał na codzień ale założe się że na nie jednym obozie będzie trzeba pobiegać na podchodach albo na nocnych manewrach . Więc chodzi mi o to czy da radę pobiegać w nich na krótkie dystansy. A może wybrać magnumy one są lżejsze. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Magnumy się szybko rozlecą, w przeciwieństwie do butów BW. Jak na krótkie dystanse i do używania na co dzień to w sumie możesz brać.
Bojownik
Posty: 46
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:37
Lokalizacja: Olesno
Tytuł użytkownika: Bojownik
Płeć:

Post autor: Bojownik »

Ok, dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
egzor
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:54
Lokalizacja: Olsztyn Jurajski
Tytuł użytkownika: naszlaku.eu
Płeć:
Kontakt:

Post autor: egzor »

Co do butów Demar to raczej nie polecam. Tak wyglądały moje nowo zakupione buciory po jednym zimowym wyjeździe.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2010, 15:50 przez egzor, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Czołgałeś się w nich po betonie?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

To jeszcze buty z tej starszej serii, ten problem niekoniecznie musi to dotyczyć modeli aktualnie oferowanych przez demar.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Ciek pisze:Czołgałeś się w nich po betonie?
Takie efekty powstaja jak sie chodzi po sniegu ktory wierzchnia warstwe ma mocno zmrozona.
Moje czarne Karrimory KSB300 zrobily sie niebieskie na czubach ;]
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

O kurde, to masakra. Przeczytajcie, chłopaki, jeszcze raz topika o gumofilcach jak nie lubicie takich sensacji.
Awatar użytkownika
egzor
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:54
Lokalizacja: Olsztyn Jurajski
Tytuł użytkownika: naszlaku.eu
Płeć:
Kontakt:

Post autor: egzor »

aciepk pisze:To jeszcze buty z tej starszej serii, ten problem niekoniecznie musi to dotyczyć modeli aktualnie oferowanych przez demar.
Kupiłem je w siedzibie Demar'u we Mstowie pod Częstochową niespełna rok temu. Nie radziłbym kupować bez oglądania bo maja buciory w trzech gatunkach ale takiej samej cenie. Mi próbowali wmawiać że KJ3 to numer pakowaczki choć buty miały przetarcia skóry w miejscach łączenia z podeszwą.
aciepk pisze:Takie efekty powstaja jak sie chodzi po sniegu ktory wierzchnia warstwe ma mocno zmrozona.
Faktycznie tak było ale z siedmiu osób które były na tej wyprawie dwie miały buty Demaru i to one najbardziej ucierpiały [ Film z tej wycieczki ]
A te wynalazki typu ALPY GTX, EXTREME itp to raczej przed zakupem internetowym pomacać gdzieś w sklepie bo można się rozczarować.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2010, 09:08 przez egzor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Egzorze, masz wyłączony odbiór wiadomości prywatnych, a chciałbym spytać skąd pochodzisz. Widziałem na Twoim kanale w dużej mierze filmy z Jury, pisałeś także, że buty kupiłeś w Mstowie.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
Shark
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2010, 10:41
Lokalizacja: Knurów/tychy
Gadu Gadu: 3049885
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Shark »

Ja używam od 4 lat BW (tych samych) grałem w nich w Paintball, chodziłem po górach teraz używam do ASG (MILSIM) w 80% w terenie górzystym (beskid żywiecki) często w nich biegam na krótkich dystansach (200m) bywam w nich bez ściągania na akcjach 24h i więcej. Uważam je za najlepsze buty w tej cenie, ich nieprzemakalność jest nie do przebicia, czy to woda czy śnieg nie ma opcji by przemokły, nawet nie czyszczone, pastowane i impregnowane przez 3-5 miesięcy nie przemokną nie ma opcji !!
Jeśli mamy więcej kasy do 400PLN to zdecydowanie polecam Kupczaki (ale te oryginalne nie Wojasy czy Demar)
Ale BW z czystym sumieniem polecam..
8 Kompania Piechoty Górskiej - Grupa paramilitarna
Awatar użytkownika
egzor
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:54
Lokalizacja: Olsztyn Jurajski
Tytuł użytkownika: naszlaku.eu
Płeć:
Kontakt:

Post autor: egzor »

Preano pisze:Egzorze, masz wyłączony odbiór wiadomości prywatnych, a chciałbym spytać skąd pochodzisz. Widziałem na Twoim kanale w dużej mierze filmy z Jury, pisałeś także, że buty kupiłeś w Mstowie.
Pochodzę z Częstochowy więc jesteśmy sąsiadami :mrgreen:
dr. peper
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwie 2010, 10:48
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dr. peper »

Moim zdaniem najlepsze są StarForce. Używam ich od paru lat i dobrze się trzymają.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

A miałeś jakiekolwiek inne buty? BW haixa? Jungle? Kupczaki? Meindle? Lowy? Bo wiesz rzucanie takiego hasła zwłaszcza w przypadku butów tej samej klasy co magnumy to trochę prowokacja...
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu butów BW i sam już nie wiem gdzie najlepiej (najpewniej i najtaniej) zakupię coś co mi będzie służyć przez lata.
Po przejrzeniu forum zauważyłem że ludzie chwalą nie tylko nowe, ale i używki. Wydawało mi się, że z butami nie ma sensu bawić się w demobil.

Przejdę do rzeczy. Czy warto:

http://armyworld.pl/product-pol-541-Buty-HAIX-Model-2005-Kontrakt-dla-wojska-taktyczne-BW-Stan-Idealny.html

Oczywiście liczy się dla mnie cena. Jasne, że wolałbym kupić sobie nówki, ale z funduszami nie jest łatwo. Ktoś kupował te HAIX'y w stanie "idealnym"? Ciekaw jestem ile w tym prawdy, bo cena kusząca.

[ Dodano: 2011-06-07, 12:06 ]
Nikt się nie odezwie? Kupował ktoś w armyworld?
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 37
Rejestracja: 29 lis 2011, 19:08
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: ufoman »

Odkopuję, może wrzesientomek jeszcze się nie zdecydował ;)

Od półtora roku jestem posiadaczem HAIX'ów właśnie z armyworld. W opisie produktu było, że są w stanie idealnym i... muszę przyznać, że rzeczywiście takie do mnie trafiły.

Jednakże nie wiem czy mógłbym polecić ten sklep, osobiście nie miałem z nim problemu(tylko raz robiłem zakupy), ale parę osób z oddziału przejechało się na nim(szczegółów nie pamiętam).
http:/www.fia.com.pl/
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Już się zdecydowałem. Również kupiłem na armyworld i faktycznie HAIX'y są w stanie idealnym, tylko że mam z nimi problem. Puszczają mi wodę haczykami. Pisałem do sklepu, a oni zaproponowali żebym sobie je czymś zaimpregnował. Próbowałem różnych sposobów i nic.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
ODPOWIEDZ