Nowy program "Alone in the wild"

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Nowy program "Alone in the wild"

Post autor: Treasure Hunter »

Zwiastun:


Koncepcja nieco podobna do Survivormana. Jeden koleś ma spędzić 3 miesiące w kanadyjskiej głuszy. Ma sporo sprzętu itp. 1 odcinek nie najgorszy - zobaczymy co będzie dalej.
Do znalezienia w sieci.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Ciekawa alternatywa do tego typu programów, gdzie zazwyczaj czas potrzebny na przetrwanie wynosi tydzień.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Będziemy oglądali, będziemy oceniali.

[ Dodano: 2009-09-16, 17:08 ]
Trzy miesiące to dużo. Ciekawe, czy facet się zmieni przez ten czas. Kiedyś pewien dziennikarz chciał pobić rekord w ilości godzin bez snu, udało mu się, ale jednocześnie stał się zupełnie innym człowiekiem, potem stracił pracę, żonę, przyjaciół... W przypadku trzymiesięcznego bytowania to nie grozi, na szczęście. Sam chciałbym tak chociaż na tydzień odizolować się od świata. Na razie to jednak niemożliwe.

Formuła programu ciekawa.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Dość ciekawy program. Będę go śledził z uwagą.
Ten koleś jest dobrze wyposażony. Ciekawe jak sobie da radę w wypadku poważnej kontuzji.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Kaziu
Posty: 11
Rejestracja: 07 sie 2009, 13:01
Lokalizacja: Zduńska Wola
Płeć:

Post autor: Kaziu »

Obejrzałem to co jest na youtube i też będę śledził. Faktycznie ma wyposażenie dobre - ale zobaczymy czy będzie umiał je wykorzystać odpowiednio i jak sobie poradzi.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Pierwsze uwagi. Troszkę bohater marudzi, że nadal jest głodny, nie widział nawet wiewiórki, stracił tłuszczyk i musi zaciskać pasa, że sobie odlicza dni do końca pobytu... Zastanawiałem się, jakby zachowywał się Les Stroud i myślę, że mielibyśmy więcej akcji. Nagrywałby sceny, kiedy coś robi, tymczasem tutaj facet mówi co czuje a w tle wisi sobie kociołek na spokojnym ogniu.

Piszę o fragmentach z pierwszych dwóch tygodni.

Na razie jestem lekko zawiedziony.
" YOU create your own reality "
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Ja myślę, że właśnie o to w tym chodzi. W survivalu czy też bytowaniu nie ma nic z Hollywood. Proza życia- wszystko kręci się wokół zdobywania pożywienia. Nie będzie to serial akcji a raczej studium psychiki człowieka pozostawionego samemu sobie w dziczy.

W każdym razie takie mam wrażenia po 1 odcinku - zobaczymy co będzie dalej.
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Treasure Hunter pisze:Ja myślę, że właśnie o to w tym chodzi. W survivalu czy też bytowaniu nie ma nic z Hollywood. Proza życia- wszystko kręci się wokół zdobywania pożywienia. Nie będzie to serial akcji a raczej studium psychiki człowieka pozostawionego samemu sobie w dziczy.

W każdym razie takie mam wrażenia po 1 odcinku - zobaczymy co będzie dalej.
Zgadzam się. Jest w tym ten realizm. Tak naprawdę każdy z nas, który był choćby kilka dni samemu w terenie wie ,że tak naprawdę na ogół nie dzieje się nic ekscytującego. Bywały przygody :), ale większość czasu szuka się jedzenia lub robi prace obozowe by czas płyną. Niestety lub "stety" nie miewam tak często chwil podnoszących adrenalinę jak nasz ulubiony Misiu ;)
Potrzebuję tylko wolności
faridrox
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2009, 14:15
Lokalizacja: poz

Post autor: faridrox »

Ktos sie orientuje w jakich butach chodzi Ed?

edit dla ułatwienia :)
Obrazek
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Wychodzi na to, że znów mamy do czynienia z telewizyjną manipulacją.

http://www.bushcraftuk.com/forum/showth ... 501&page=5

Sytuacja do końca jednoznaczna nie jest.

P.S

A te buty to może Altberg'i jakieś.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Treasure Hunter pisze:Wychodzi na to, że znów mamy do czynienia z telewizyjną manipulacją.

http://www.bushcraftuk.com/forum/showth ... 501&page=5

Sytuacja do końca jednoznaczna nie jest.
Ciekawe, że obecność osady w pobliżu nie została wspomniana w czołówce. Chyba, że ściągnąłem niepełną wersję - fakt. Cheesemonster w swoim poście, z drugiej strony, ma rację. Trudno również przyczepić się do technik filmowych, aczkolwiek w kilku miejscach prawdopodobnie można zarejestrować dodatkowy rejestrator dźwięku zapisujący jego głos ( aczkolwiek nie jestem na 100% pewien - dam się ponieść klasycznej paranoi i sprawdzę czy nie ma tzw. postsynchronów ).

Nie zmienia to faktu, że program ma klimat i ciekawą koncepcję. Zdecydowanie lepszy b*ll*h*t niż te teledyski z Bear'em. Czasem w jego oczach widzę to samo spojrzenie jak nasłuchuję otoczenie w lesie, w nocy...
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Właśnie się zastanawiam, czy fakt, że nie wspomnieli o tej osadzie w programie ma jakiekolwiek znaczenie dla Ed'a. W sumie chyba nie. W końcu bohater i tak miał kontakt ze światem i możliwość wezwania pomocy. Dla niego to chyba nie miało większego znaczenia.

Natomiast ogromne znaczenie ma to dla odbiorcy. Inaczej ogląda się program gdy się słyszy, że koleś jest sam i w odległości iluś set kilometrów nie ma żywej duszy a inaczej gdy wiemy, że 10 km "za rogiem" jest osada.

Ja w każdym razie po 2 odcinkach wrażenia mam wciąż pozytywne.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Treasure Hunter pisze:Ja w każdym razie po 2 odcinkach wrażenia mam wciąż pozytywne.
Moje wrażenia są podobne. Mam nadzieję, że w końcu dojdzie do konfrontacji z misiem. Hehe. Tak czy siak materiał jest spokojny i bez zagrywek godnych MTV. Szkoda, że nie zajęła się tym prywatna osoba bez wsparcia komercyjnej telewizji i bez udziału ubezpeczyciela ( bo taki z pewnością nałożył pewne ograniczenia w trakcie realizacji ).
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Mam pytania: Ile trwa jeden odcinek i czy tutaj są całe odcinki, bo wierzyć mi się nie chce, by odcinek trwał 3-4 min.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Odcinki są po 48-49 min czyli standard. To co Ty podałeś to tylko teaser'y.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Aha, na YouTube już znalazłem, podzielone na 4 części. A jeszcze zapytam się z ciekawości: ten program jest emitowany na jakimś polski kanale?
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Nie- to jest nowość na Channel 4 i nawet jeśli ktoś w Polsce to kupi to pewnie najwcześniej w następnym sezonie.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Są do ściągnięcia oczywiście pirackie wersje, ale bez polskiej wersji językowej ( Dzięki Treasure Hunter za pomoc w obejrzeniu drugiej części ). Można byc pewnym, że to kwestia czasu aż pojawi się na którejś ze stacji z konglomeratu Discovery, NGC, Animal Planet ( chociaż trudno powiedzieć komu CH4 sprzeda tą produkcję, może TVN, może Polsat ? ). Może to jednak potrwać. Z tego co wiem na Animal Planet emitują właśnie pierwszy sezon serii WHALE WARS, podczas gdy w obiegu P2P już dawno obecny jest drugi sezon, dawno emitowany na anglojęzycznych stacjach. Dlatego cierpliwości.
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
ODPOWIEDZ