Zasobnik Piechoty Górskiej - pytanie

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Zasobnik Piechoty Górskiej - pytanie

Post autor: Kłobuch »

Pod klapą jest rozpinana fastexem taśma, od tej taśmy odchodzi sznurek który chowa się gdzieś w klapie. Do czego to służy? (zasobnik mam z Paso)
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

100% pewnosci nie mam, ale na moje oko służyło to ( bo już go nie mam) do tego że po odłączeniu klapy od plecaka i wyciągnięci całego paska można spiąc "lewą" i "prawą" częśc fastexa i wychodzi taka torba na ramie, po wszytskim za pomocą sznurka wciąga się spowrotem ten pasek i klapę przypina do plecaka.

A tu zdjęcie:

Obrazek
Łukasz
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:29
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Łukasz »

Można odświeżyć temat :) Jak kupywałem plecak dostałem do niego dwie taśmy z karabińczykiem i fastexem doczepiane do plastików na ramionach plecaka? Do czego owe troki służą ? Koledzy pracujący na codzień z tymi plecakami mają dwa patenty.

Jedni wyżucili je do śmieci, inni podczepiają pod to broń mówiąc że nadaje się jako pas bowiem nie obciąża karku tylko dociążą szelki z przodu. Testowałem przy ASG nawet nie jest takei złe ale raczej producent nie do tego to stworzył.

Pozatym w przypadku zrzutu plecaka jeżeli nie wypniemy karabinka to nas udusi.
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Nie jestem pewien, ale wlaśnie do tego to służy.

chociaż na zdjęciach na starym reconie był żołnierz WP co broń miał przyczepioną do boku a sam trzymał za to rękami, pewnie żeby lżej było :)

[ Dodano: 2009-02-10, 16:55 ]
Obrazek

O to mi chodziło, prawdę mówiąc, właśnie dzięki wyszukaniu tego zdjęcia w googlach trafiłem na to forum (jeszcze niebieskie tło było- łezka się w oku kręci :D)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Osobiście w te paseczki z przodu wpinałem czasami wykrywkę, karimatę i dociążałem się tym sposobem od przodu. Obecnie zrezygnowałem z tego plecaka, gdyż jest wielki i ciężki oraz prowokuje do zabierania różnego zbędnego badziewia. Z górnego kołpaka można rzeczywiście zrobić torbę na ramię lub taką"cinkciarską" przy pasie. Tylko dlaczego to czynić, skoro posiadamy mały plecak. :-(
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Łukasz
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:29
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Łukasz »

Testowałem, próbowałem, ciągle bardziej przeszkadza niż się do czegoś przydaje.

Co do górnej części-klapy słyszałem o wykożystaniu jej jako torby medycznej.
bez mocowania troków w razie potrzeby zrzut plecaka odpinamy torbe i biegniemy z pomocą... aczkolwiek to też dziwne zastosowanie...

A co powiecie o stelarzu a raczej poduszeczce pleców wykożystywanej na postojach jako poddupnik? Sam tak robie - sprawdza się aczkolwiek niewiem czy jest to celowe czy to tylko wymysł użytkowników.

Jak możecie pochwalcie się producentem i wykonaniem swojego plecaka

Spotkałem jak narazie 3 wersje:
Alpinusa - cudeńko - szwy wszystkie elegencko, materiały 1 klasa, wszystko zszyte pożądnie i estetycznie.
Konfekcjonera - niejest źle ale mogło być lepiej, pare braków w szyciu nie tylko w moim plecaku, pozatym ok.
PASSO (chyba tak się to pisało) - olaboga ;/ poprostu się rozpadał ;/
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

Pajak też szył, sam widziałem produkcję ;)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Mam plecak Konfekcjonera: szycie dobre, gorzej z materiałami, ale też bez tragedii. Do firm szyjących ZPG dołożyłbym jeszcze Modusa.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

Parthagas pisze:Mam plecak Konfekcjonera: szycie dobre, gorzej z materiałami, ...
BArdzo fajne stwierdzenie , to tak jakbys powiedział że pracownicy Trabanta robia dobrze swoja robotę, no gorzej z podzespołami które dostaja do wmontowania.

W/g mnie i jakość szycia i użyte materiały i projekt , razem satnowią o tym że produkt jest OK lub do dupy.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Drugi raz bym się na niego nie skusił. Jeśli biorę go w teren, działam w ten sposób, iż w bólach docieram do miejsca obozowania, zakopuję go lub wieszam gdzieś wysoko na drzewie i popylam tylko z małym plecaczkiem. Na wędrówki latem - nie polecam. Jakościowo, tak jak wtącił Makato, bardzo "przeciętny", jest dużo lepszych.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Łukasz
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:29
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Łukasz »

Może wina leży w pakowaniu plecaka i odpowiedniej regulacji. Ja aż tak nie narzekam ale faktycznie materiały mołyby być lepsze.

A co powiecie na patrolówki do zasobników ? Ciekawy system z tymi suwakami choć mi brakuje z tłu paneli na plecaku no i troków po bokach do podczepienia czegoś w razie potrzeby.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Najczęściej używam patrolowego na wycieczki po zakupy jak mnie mama wysyła po ziemniaki, albo po piwko idę :) Ale używam tego zasobnika i jak dotąd narzekam tylko na brak kieszeni bocznych ( z drugiej strony do tego może służyć patrolowy ale wszystko w nim "chlebocze")
ODPOWIEDZ