Obniżanie Umiejętności

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Tanto pisze:Panowie, sugeruję powstrzymać się od dalszego brnięcia w politykę
OK
" YOU create your own reality "
jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Post autor: jakub_kaczmarek »

Uważam że nie możemy myśleć typu "Ale to w W.Brytanii mnie to nie dotyczy" - chodzi mi tutaj też o inne nieszczęścia jak powódź, pożary itp. - skoro dotknęło to drugą stronę Polski to ja mam to w dupie! - nie oto chodzi.

Co do zakazu, oczywiście że jest bzdurny a uzasadnienie że noże będą przybliżały skautów do lokalnych gangów jeszcze bardziej bzdurne.
Ty mnie ukryj moja ziemio Wielkopolska, nizinny lesie kołysz mnie do snu...
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Rozmawiałem ostatnio z Mer (bardziej militarnie ją znają). W "Army Cadets" nie wolno mieć nawet scyzoryka, bo to "robi z człowieka gangstera".

Przypominam - mówimy o formacji, której członkowie, młodzi ludzie, chodzą na patrole z bronią palną, powtarzalnymi wersjami L-85...
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

To jest właśnie myślenie "brytyjskie". Niestety gdy pojawiłem się na wyspach to scyzoryk trafił do skrzynki z narzędziami (buuuu!!!!). Nie noszę go ze sobą - bo potencjalnie mógł bym zostać uznany za bandytę (dokładniej - polaczka-bandytę). W polsce NIGDY mi to nie przyszło do głowy - scyzoryka używałem z 10 lat jako podręcznego narzędzia. Tytaj - jest uznawane za niebezpieczną broń - podobnie jak każdy inny przedmiot o zbliżonym kształcie. Przykładowo śrubokręt - nim właśnie grupa irlandzkiej młodzieży (bandziorów, bo jak ich nazwać?) zabiła polaka zwracającego im uwagę - tuż przed jego domem. To tak na marginesie....

Moim zdaniem nie fakt posiadania narzędzia jest lub powinien być naganny (lub karalny) a jego posiadanie w celu ATAKU innych osób.
Wiem, że trudno okreslić intencje - ale przecieź jak ktoś chce i potrafi to zabije ołówkiem albo chusteczką do nosa.... Mam dwa postulaty: nie dawajmy z siebie zrobić drugiej UK - ale jednocześnie tych, co napstują (a nie bronią się lub bliskich) karzmy dotkiliwiej.

P.S. Wyspairze mają bezsensowną agresję nieomal "w genach" - w odróżnieniu od tych wschodnio-europejczyków których znam z polski - to z moich obserwacji. Może to tłumaczy w jakimś stopniu ich podejście do narzędzi jak scyzoryk.
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

Robert Jurszo pisze:Ale taka jest cena unijnego etatystycznego socjalizmu, który traktuje ludzi jak dzieci, które trzeba wyręczać nawet w myśleniu.

A propos wyręczania w myśleniu: http://www.zeopoludnie.krakow.pl/pliki/ ... ji_rak.pdf Kiedy zobaczyłem to wywieszone na ścianie kuchni pewnego ośrodka to myślałem, że padnę. ;-)
Hail To The King Baby
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hillwalker, Sprawdz prosze moje miejsce zamieszkania i niepisz NASZEGO kraju :)
A w "socjalizmie" to ja juz sobie zylem....z turystycznego punktu widzenia kiszka...problem z opuszczeniem kraju.
Sorry za politykowanie, Tanto ma RACJE :mrgreen: Zamykam gebe
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2009, 20:17 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Valdi, ja już wytłumaczyłem. Widzicie jak dbam o prawdę? ;-)
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Valdi pisze:Hillwalker, Sprawdz prosze moje miejsce zamieszkania i niepisz NASZEGO kraju
Polska i Litwa kiedyś, parę wieków temu...
Teraz podziały przebiegają trochę inaczej.
Darzę wielką sympatią mądrych Litwinów i mądrych Polaków.

[ Dodano: 2009-09-14, 21:28 ]
Od angielskich skautów i ich nożyków doszliśmy do relacji między dwoma słowiańskimi krajami.
And now, for something completely different...


Poczucie humoru anglosasów mi odpowiada. :lol:
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

bivr pisze:
Robert Jurszo pisze:Ale taka jest cena unijnego etatystycznego socjalizmu, który traktuje ludzi jak dzieci, które trzeba wyręczać nawet w myśleniu.

A propos wyręczania w myśleniu: http://www.zeopoludnie.krakow.pl/pliki/ ... ji_rak.pdf Kiedy zobaczyłem to wywieszone na ścianie kuchni pewnego ośrodka to myślałem, że padnę. ;-)
Taka instrukcja to nic niezwykłego.. znajdziesz ją w każdym miejscu gdzie jest przetwarzana żywność i w punktach krwiodawstwa
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Oczywiście, że nic niezwykłego... w dzisiejszych niezwykłych czasach. Wybacz magistrze za sarkazm, ale od trzech dni nie potrafię się wysrać bez instrukcji. Ktoś wie gdzie moge ją ściągnąć w formacie pdf ?

To chyba powinno wyjaśnić istotę zagadnienia. Chciałbym obudzić się w świecie, w którym samodzielne myślenie jest rzeczą codzienną - jak dotąd wszystko wskazuje na dokładnie odwrotny kierunek E.W.O.L.U.C.J.I. naszego gatunku. Czyżby stopień cefalizacji naszego mózgu był tylko bocznym odskokiem ( wariacją ) od głównego nurtu ? Widocznie Terrence McKenna miał rację tylko lenistwo intelektualne współczesnych niweczy dorobek tysięcy lat filozofii. O tempora, o mores ! czy jak tam to leciało
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Stalker pisze:Wybacz magistrze za sarkazm, ale od trzech dni nie potrafię się wysrać bez instrukcji. Ktoś wie gdzie moge ją ściągnąć w formacie pdf ?
Ooooo, Stalker, zaaplikowałeś mi dwuminutowe skurcze przepony!

Swoją drogą takie fora dają nadzieję, bo czytamy posty ludzi i myślących, i z poczuciem humoru.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Stalker pisze:Oczywiście, że nic niezwykłego... w dzisiejszych niezwykłych czasach. Wybacz magistrze za sarkazm, ale od trzech dni nie potrafię się wysrać bez instrukcji. Ktoś wie gdzie moge ją ściągnąć w formacie pdf ?
proszę bardzo

Obrazek
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Przeczytałem. Czuję, że ta intrukcja odmieni moje życie.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Drobnosteczka
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

mgr_scout pisze:bivr napisał/a:
Robert Jurszo napisał/a:
Ale taka jest cena unijnego etatystycznego socjalizmu, który traktuje ludzi jak dzieci, które trzeba wyręczać nawet w myśleniu.

A propos wyręczania w myśleniu: http://www.zeopoludnie.kr...nfekcji_rak.pdf Kiedy zobaczyłem to wywieszone na ścianie kuchni pewnego ośrodka to myślałem, że padnę. ;-)


Taka instrukcja to nic niezwykłego.. znajdziesz ją w każdym miejscu gdzie jest przetwarzana żywność i w punktach krwiodawstwa
Oczywiście, że instrukcja nie jest niczym niezwykłym, w końcu UE nakazuje ją w takich miejscach wieszać. Ale czy to nie jest idiotyzm żeby PROFESOR zajmował się takimi błahymi sprawami? A na dodatek musiała to zatwierdzać specjalna komisja? Czytając nie mogłem w to uwierzyć. Może ja mam swoją, doskonalszą technikę mycia rąk. Litości!... A co będzie jak nie zmieszczę się w tych 5 sekundach? I będę pocierał środkową częścią dłoni, a nie grzbietową? Pani Dorotka w przedszkolu uczyła mnie inaczej :-(

Edit: Wiem, że wszystko powyżej to truizm, ale musiałem to na głos wypowiedzieć.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2009, 22:38 przez bivr, łącznie zmieniany 2 razy.
Hail To The King Baby
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

TO jest śmieszne, owszem. Istne danse macabre . Oby tylko na tym wolna myśl nie poprzestała, gdyż w głebi duszy to nie jest wcale śmieszne... Dobranoc Zion...
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

bivr pisze: Oczywiście, że instrukcja nie jest niczym niezwykłym, w końcu UE nakazuje ją w takich miejscach wieszać. Ale czy to nie jest idiotyzm żeby PROFESOR zajmował się takimi błahymi sprawami? A na dodatek musiała to zatwierdzać specjalna komisja? Czytając nie mogłem w to uwierzyć. Może ja mam swoją, doskonalszą technikę mycia rąk. Litości!... A co będzie jak nie zmieszczę się w tych 5 sekundach? I będę pocierał środkową częścią dłoni, a nie grzbietową? Pani Dorotka w przedszkolu uczyła mnie inaczej :-(
Bo ta instrukcja nie jest ot tak sobie. Taki system mycia gwarantuje faktycznie czyste ręce i musisz zmiescic się w tych 5 sek. Jakoś lekarze przed operacją nie marudzą na ten system, ani żaden krwiodawca
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

A co z nadgarstkami?? Przecież one też mogą mieć kontakt z ciałem operowanego. ;-) Pani Dorotka zawsze mówiła: Myjcie nadgarstki, dzieci!
Ale tak poważniej: może i masz rację co do lekarza, operacji itd. To poważna sprawa, choć lekarz też sam powinien wiedzieć jak umyć ręce, żeby były czyste. A szczególnie kucharzowi specjalna instrukcja nie jest potrzebna.
Po namyśle dodałem: Jakoś ludzie potrafili myć ręce jeszcze zanim pan profesor się urodził i świat się nie walił. Operacje się powodziły, ludzie się nie truli jedzeniem.
Takie instrukcje budzą u mnie (i nie tylko u mnie) śmiech, ale jak powiedział Stalker kiedy się nad tym zastanowić, to to wcale nie jest zabawne...
Hail To The King Baby
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

bivr pisze: A szczególnie kucharzowi specjalna instrukcja nie jest potrzebna.
I tu sie mylisz
bivr pisze: Po namyśle dodałem: Jakoś ludzie potrafili myć ręce jeszcze zanim pan profesor się urodził i świat się nie walił. Operacje się powodziły, ludzie się nie truli jedzeniem.
I tu też się mylisz.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

mgr_scout, a jakie badania dowodzą że się myli?
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

mgr_scout pisze:bivr napisał/a:

Po namyśle dodałem: Jakoś ludzie potrafili myć ręce jeszcze zanim pan profesor się urodził i świat się nie walił. Operacje się powodziły, ludzie się nie truli jedzeniem.


I tu też się mylisz.


Czyli uważasz, że te parę lat temu, zanim pan Ayliffe opracował swoją technikę, która nie polega na niczym innym jak pięciokrotnym potarciu każdego punktu na dłoni, zanim UE nie wyłożyła całkiem sporej kasy na jego "badania", każda operacja brała w łeb, przez brudne ręce lekarzy? Bo nie mieli instrukcji? No błagam.
O ile dobrze wiem, każdy myślący lekarz mył przed operacją ręce dokładnie, często przez 20 minut, a na dodatek dezynfekował spirytusem. I nie prowadzono go za rączkę pokazując co i jak. Sam potrafił umyć sobie ręce. I to dobrze.
Każdy człowiek ma trochę wyobraźni i większość potrafi z niej korzystać.
Hail To The King Baby
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

bivr pisze:Każdy człowiek ma trochę wyobraźni i większość potrafi z niej korzystać.
Z roku na rok ta większość staje się coraz bardziej mniejszością. I w tym tkwi sedno tej rozmowy...
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
MaciekK84
Posty: 119
Rejestracja: 07 lut 2008, 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: MaciekK84 »

Jeśli chodzi o kamery w lasach, to ktoś wykrakał. Na dniach widziałem w Teleexpresie bodajże, że jakieś nadleśnictwo miało problem na leśnych parkingach z wandalami, śmieciami itd, więc założyli zamaskowaną w ptasiej budce kamerę.
Wracając do noży... absurd jakich mało. Ale to samo jest np. z bronią. Większość społeczeństwa jest za tym, by dostęp jeszcze do niej ograniczyć. A to, że bandziory i tak ją zdobędą mając paragrafy gdzieś, nie dociera.
Pozdrawiam!
Maciek

Obrazek
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Niech to szlag! To ja wykrakałem.
Powinni jeszcze zainstalować w tej budce głośnik, coby ptasi świergot wesoło dobiegał uszu przechodzących piechurów. Tak dla niepoznaki.

Jednak to parking leśny, nie las. Jakaś różnica jest. :-P
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
pepin666
Posty: 59
Rejestracja: 06 maja 2009, 20:29
Lokalizacja: pabiance
Płeć:

Post autor: pepin666 »

bivr pisze:
Robert Jurszo pisze:Ale taka jest cena unijnego etatystycznego socjalizmu, który traktuje ludzi jak dzieci, które trzeba wyręczać nawet w myśleniu.

A propos wyręczania w myśleniu: http://www.zeopoludnie.krakow.pl/pliki/ ... ji_rak.pdf Kiedy zobaczyłem to wywieszone na ścianie kuchni pewnego ośrodka to myślałem, że padnę. ;-)
To to akurat bhp takie wymogi są że ad każdym urządzeniem musi być instrukcja :P
ODPOWIEDZ