Leśny obóz

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

A nie słyszałeś kolego o fachu druciarza? Wkładasz w otwór nit aluminiowy lub miedziany, bierzesz w łapki dwa młotki, jednym dociskasz łeb nitu od wewnątrz, drugim spęczniasz od zewnątrz i kociołek naprawiony.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
seba121
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2009, 09:48
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 12195635
Płeć:

Post autor: seba121 »

To jest myśl Tanto spawarka tylko dziura jest podłuźna jakby od cięcia....
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

no to robisz grubszy spaw :) a ewentualne niedogodzenia po zespawaniu zeszlifuj szlifierką :) ja tak robiłem jak przebijałem tabliczke znamionową i nic nie było widać :)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
seba121
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2009, 09:48
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 12195635
Płeć:

Post autor: seba121 »

Spawarka załatwiona już leży w garażu dzisiaj wieczorkiem się pokombinuje...a co do tej dziury to chyba się domyślam kto ją zrobił....nie daruje...
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Co do jedzenia to radziłbym zabrać raczej produkty podstawowe niż gotowe potrawy - będzie lżej, ciuekawiej i bardziej survivalowo. Proponuję: makę, suszone mięso, cebulę, przyprawy, trochę oleju, koncentratu pomidorowego i do dzieła! I jedną puchę na czarną godzię.

A obozowisko... Jeden weekendowy nocleg w lesie - raczej was leśniczy nie wyczai. Tydzień w jednym miejscu - znajdzie was. A wtedy możecie dostać za: biwakowanie, rozpalanie ogniska i niszczenie drzew (szałas). To już lepiej dogadać się z dobrym człowiekiem a jeszcze podpowie gdzie można zwierzęta podglądać albo gdzie są gotowe gałęzie po wycince.
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
seba121
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2009, 09:48
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 12195635
Płeć:

Post autor: seba121 »

Tak masz rację do leśniczówki jest jakieś +/- 3 km trzeba będzie jechać tam, jeżeli się nie mylę to mój brat Kuba zna tego leśniczego...zresztą to miły człowiek i na pewno się zgodzi...
Awatar użytkownika
Zombi
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Łęczyca
Gadu Gadu: 2375549
Tytuł użytkownika: Człowiek lasu
Płeć:

Post autor: Zombi »

A tak z ciekawości Seba, gdzie masz zamiar i kiedy jechać? Bo ja własnie się wybieram też na wypad gdzies do lasu, ale nie mam z kim jechać :) a mieszkam 40 km od Łodzi.
Pozdro
"Miej nadzieje na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze."
seba121
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2009, 09:48
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 12195635
Płeć:

Post autor: seba121 »

Mieszkam w Łodzi w Centrum
W parowach koło Brzezin. Ale patrząc na pogodę...hmmm
A i skład się zmienił ja, brat(muszę się go pozbyć) i moja narzeczona :mrgreen:
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

yyy ale pierw ją uprzedź w jakich warunkach będziecie się znajdować...no wiesz powiedz o najważniejszych rzeczach dla dziewczyny czyli: prysznic, wielkie lustro, pełno kosmetyków itd...
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
seba121
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2009, 09:48
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 12195635
Płeć:

Post autor: seba121 »

Ona już wszytko wie dlatego muszę zabrać prysznic turystyczny... :roll:
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

uuu...aa i nie zapomnij powiedzieć o braku suszarki ;p, wszędobylskich robakach itd...kumpel zabrał raz swoją pannę i jej nie powiedział o takich rzeczach i w nocy odprowadzał ją do domu :D
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Kiedyś z kumplem, kilka lat temu, pojechaliśmy na obserwacje przyrodnicze na bagna. Miała jeszcze z nami jechać jedna koleżanka, ale się w ostatniej chwili rozmyśliła. Wyjazd był tylko jednodniowy, no ale było to prawdziwe łażenie po bagnach, na dodatek padał deszcz, a kolega wpadł do rowu melioracyjnego bo troszkę się zamyślił, a rów był zarośnięty wysoką trawą. W każdym razie byliśmy dość zmęczeni, utytłani i mokrzy. Zwłaszcza że zrobiliśmy trasę znacznie dłuższą niż planowana. W pewnym momencie patrzymy na siebie i powstał taki dialog:
- I Kaśka chciała z nami jechać...
- Ona myślała pewnie, że tu będą alejki wysypane żwirkiem...
- I ławeczki co 25 metrów oraz automaty z coca-colą...

Oczywiście była to z naszej strony lekka złośliwość, bo owa Kaśka była dość zaprawiona w przygodach w terenie, no ale z nieukrywaną satysfakcją sobie troszkę powlewaliśmy korzystając ze stereotypów ;-) Tym niemniej stereotypy bywają nieprawdziwe.
Awatar użytkownika
Zombi
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Łęczyca
Gadu Gadu: 2375549
Tytuł użytkownika: Człowiek lasu
Płeć:

Post autor: Zombi »

Ja własnie dlatego takich osób nie zabieram na biwak :]
Seba jak by coś to ja śmigam do lasów Gostynińsko-Włocławskich 7 lipcja wiec jak cos to można śmignąć :]
"Miej nadzieje na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze."
ODPOWIEDZ