Co do PP25?

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Frytas
Posty: 48
Rejestracja: 29 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: Ostrołęka
Gadu Gadu: 12972890
Płeć:

Co do PP25?

Post autor: Frytas »

Ech.. Jak miło wrócić na forum :-D
Kupiłem niedawno od kumpla plecak jak w temacie ale chciałbym się dowiedzieć co najlepiej do niego dokupić i gdzie (mnie interesuje np. pokrowiec na linę janysta)
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Re: Co do PP25?

Post autor: Kłobuch »

Zależy co chcesz na nim nosić.
Obadaj ofertę kieszeni 20mm z Miwo, oni chyba robią pod inny rozstaw przeszyć pionowych, ale coś przypasujesz, z Janysta tych kieszonek jest niewiele, po mojemu to mimo że PP25 ma panele, warto do niego mieć np. zwykłe boczne zasobniki Janysporta (te które przychodzą na taśmy od kompresji. Ew. jeszcze mała apteczka (AOM) którą można sobie fajnie wpasować w dolne taśmy.
Bartosz
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2007, 19:25
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Bartosz »

Ładownice: uniwersalna i na 3 magi do AK pasują idealnie z boku plecaka. Cargo duże (poziome) na froncie już nie do końca, ale da się przeżyć (lekko na bok schodzi).
Ładownice z MIWO oczywiście.
Kagieras
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2012, 23:43
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Kagieras »

A ja za miast osobnych zasobników "dostałem" na święta Dual Sack Pack firmy Pentagon -tylko tej firmy znalazłem.

Obrazek

Nad systemem mocowania na wierzch pp25 właśnie dumam, ale nie jest to ciężka sprawa. Idzie mi wolno, bo testuję różne prowizoryczne patenty. W efekcie można stworzyć system, który wyglądał będzie tak:

Obrazek (Typowy Tactical Assault Molle Pack)

Lub tak:

Obrazek (Trooper backpack)

Poza dwoma zasobnikami zyskujemy dodatkową komorę ładunkową. PP25 ma jedną główną, niepodzieloną i jedynie kieszeń po wewnętrznej stronie klapy. Dla mnie brak możliwości podzielenia ekwipunku był uciążliwy. Ponadto ten dual pack można zwinąć do wielkości poucha i przyczepić gdziekolwiek, nawet do paska jeśli trzeba.

Obrazek

I tak chcę kupić dodatkowe zasobniki do Grota. Lubię system modularny, bo mogę mieć to, co jest mi potrzebne bez konieczności kupowania kilku plecaków, choć cenowo wcale nie wychodzi jakoś dużo taniej. Za dual pack dałęm z wysyłką coś koło 90zł. Akurat nie było opcji odbioru osobistego nigdzie w pobliżu, więc kurier dostał niepotrzebnie działkę. Można za to mieć sporo zasobników czy ładownic -a po dołożeniu paru zeta kolejny, duży plecak. ALE zyskałem mały, poręczny plecaczek na krótkie wyprawy, na rower itd., a tego też chciałem. Mieści termos, "kocyk", dodatkową odzież itd. Daje możliwość usystematyzowania noszonych klamotów -portfela, scyzoryka, apteczki itd. Ja osobiście nienawidzę mieć napchane w kieszeniach. Wolę nosić co trzeba w plecaku, niż w spodniach. Lepiej mi się wtedy chodzi. Nie lubię też dopinania do plecaka "wisiorków" typu tu kubek, tam mały pouch itd. Wolę mieć schludnie zapakowane. Ja tak ma, nikogo do tego nie zmuszam.

Do tego taki dodatkowy plecaczek to fajna sprawa do zastosowań turystycznych. Dojeżdżamy do domku/schroniska/obozowiska/stawiamy namiot na polu campingowym, zrzucamy w kącie główny plecak z tym, co będzie nam zbędne w czasie wycieczki i w kilka sekund jesteśmy gotowi do małej wyprawy po uprzednim podzieleniu rzeczy na te do zostawienia, i te do zabrania.

Co do samej jakości wykonania tego z Pentagona... Średnio. Tylko tej jednej firmy namierzyłem, więc kupiłem. Nie trafiłem na jego klony innych wykonawców. Wszystko uszyte zmyślnie, nie jakoś odpustowo za 5zł, ale część szwów taka trochę niedociągnięta. W porównaniu z Grotem półka niżej...Może pół półki. Całość jako koncepcja naprawdę świetna. Minusy jak przy każdym worku. Brak sztywnych pleców i konieczność dopasowywania szelek praktycznie za każdym razem, kiedy coś przestawimy w środku. Dosyć płaski i trzeba się na płasko pakować. Jest to plus kiedy jest praktycznie pusty. Przy dociągniętych szelkach przylega do pleców jak kamizelka taktyczna z dwoma zasobnikami. Paski molle nie są niestety tej samej szerokości, co grotowe, ale cóż. Nie można mieć wszystkiego. Gdyby ten sam pomysł zrealizował Janysport brałbym jak chytra baba trzy pomarańcze.

Tak ja to widzę i jestem zadowolony.
ODPOWIEDZ