Szybka porada.

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Szybka porada.

Post autor: maxter »

Witam. Poszukuję dobrego plecaka, jednak bez żadnego kamuflażu-normalny, cywilny :-P
Poczytałem trochę na NGT.pl i zainteresował mnie plecak Berghaus Arete 35 i Treksport tibet 35+8. Na 8a.pl berghaus kosztuje ok. 240zł, ale na skalniku znalazłem za 150zł. Problem w tym, że jest tylko czerwony, a taki kolor średnio się nadaje..... Jak się dowiedziałem mają jeden w kolorze czarnym, ale jest to model zeszłoroczny. W związku z tym mam pytanie.
Czy ktoś używał, dotykał? Jak wrażenia?
Czy boczne paski kompresyjne nie są za krótkie?
Czy system nośny (szelki+pas biodrowy) jest w pełni regulowany?

Zależy mi na czasie bo muszę zamówić plecak jutro, najpóźniej pojutrze, żeby mieć się w co spakować na najbliższy wyjazd.

Z góry dzięki za odpowiedzi. ;-)
Awatar użytkownika
pitersgs
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:12
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 7371138
Tytuł użytkownika: Przygoda....
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pitersgs »

Do jakiej pojemności szukasz plecaka ?

Jeśli do 24l to wolfgang.
Pozdrawiam PK
kozikowski.piotr@gmail.com
GG: 7371138
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Co do pojemności to ciągle mam wątpliwości, gdyż nie mam zbyt dużego doświadczenia z plecakami średniej wielkości. Potrzebuję plecaka, który będzie jednocześnie na tyle mały, że nie będę nosił pustego wora podczas jednodniowych wypadów na szlak i na tyle duży, że da rade spakować trochę rzeczy na weekendowy wyjazd. Myślę, że te 35 litrów będzie optymalne.
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Wiem, że może trochę pod względem geograficznym nieodpowiadać, ale dobre plecaki można obecnie dosyć tanio kupić w HiM w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. 4 godziny pociągiem i jesteś na miejscu. Przykładowo Vaude Expedition Rock 45+10 chodził po 129/179 zł. Inne rzędu 30-40 litrow z Vaude również po smiesznych jak na takie plecaki cenach. Zadzwoń, zapytaj się co mają, może wysyłkowo coś by sprzedali?
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

maxter pisze:związku z tym mam pytanie.
Czy ktoś używał, dotykał? Jak wrażenia?
Czy boczne paski kompresyjne nie są za krótkie?
Czy system nośny (szelki+pas biodrowy) jest w pełni regulowany?
a co to wogole za pomysl aby plecak wybierać bez możliwości przymierzenia go, dotknięcia itp ? I to w dodatku na minutę przed wyjazdem ?
Co do wielkości to na weekendy czy jednodniówki spokojnie styknie te 35L
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Doczu pisze: a co to wogole za pomysl aby plecak wybierać bez możliwości przymierzenia go, dotknięcia itp ? I to w dodatku na minutę przed wyjazdem ?

Doczu gdybyś mieszkał tu gdzie ja, to byś zrozumiał. Jedyną opcją jest internet. A co do przymierzania.... Mogę to zrobić w domu i ewentualnie odesłać go, gdyby nie pasował. Mam prawo zwrócić towar w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

maxter pisze:Doczu gdybyś mieszkał tu gdzie ja, to byś zrozumiał. Jedyną opcją jest internet.
No fakt - region nie obfituje w sklepy ze sprzętem, ale bez przesady - nie sądzę, że nigdzie się stamtąd nie ruszasz.
maxter pisze:Mam prawo zwrócić towar w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny.
Oczywiście że masz prawo zwrócić towar bez przyczyny pod warunkiem że będzie nieużywany , a poniższe
maxter pisze:Zależy mi na czasie bo muszę zamówić plecak jutro, najpóźniej pojutrze, żeby mieć się w co spakować na najbliższy wyjazd.

sugeruje że zamierzasz go od razu zabrać na wyjazd.
Pomijam aspekt etyczny, ale nie będziesz zadowolony z wyjazdu jeśli plecak Ci nie podpasuje. Nie wiem jaki to wyjazd. Pół biedy jesli weekendowy, ale jesli jedziesz na dłużej, to jednak szczerze polecam jechać z plecakiem który już miałeś wcześniej na plecach. Fakt - plecak 35 L nie musi być szczegolnie skomplikowany w budowie ale nie wiem jak Ty, lecz ja cenię sobie wygodę noszenia i nie odwazyłbym się kupowac plecaka tuz przed wyjazdem i w dodatku wysylkowo. Chyba że wcześniej mierzyłem plecak i dokładnie go sobie obejrzałem w rzeczywistości.
Inna sprawa, że za przesyłkę w obie strony zapłacisz tyle samo co wydasz na podjechanie do Gdańska, Bydgoszczy czy nawet Warszawy, a w tych miastach nie ma szans abyś nie wybrał czegoś dla siebie.
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Doczu pisze:Oczywiście że masz prawo zwrócić towar bez przyczyny pod warunkiem że będzie nieużywany , a poniższe
maxter pisze:Zależy mi na czasie bo muszę zamówić plecak jutro, najpóźniej pojutrze, żeby mieć się w co spakować na najbliższy wyjazd.

sugeruje że zamierzasz go od razu zabrać na wyjazd.
Faktycznie, trochę za dużo skrótów myślowych używam :-P Zależało mi na czasie by mieć szansę na wymianę, gdyby okazało się, że jest niewygodny.
Inna sprawa, że za przesyłkę w obie strony zapłacisz tyle samo co wydasz na podjechanie do Gdańska, Bydgoszczy czy nawet Warszawy, a w tych miastach nie ma szans abyś nie wybrał czegoś dla siebie.
Tak, ale na wyjazd do Gdańska, Bydgoszczy, czy Warszawy trzeba mieć czas, na którego nadmiar nie narzekam :-P Poza tym dochodzi bardzo ważny aspekt jakim jest wrodzone, nieuleczalne lenistwo w stadium zaawansowanym :-P :mrgreen:
ODPOWIEDZ