Wiosło DIY

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Wiosło DIY

Post autor: Zirkau »

Jak się okazuje, wiosło to tylko kawałek deski, odpowiednio wyprofilowany, Nie potrzeba do tego wyrzynarki. Wystarczy toporek i już z deski mamy wiosełko..... Oczywiście, bez szlifierki czy papieru ściernego, to robota wykończeniowa byłaby zabójstwem, acz chyba jednak wykonalna, bo przecież Indianie swoje wiosła jakoś potrafią zrobić.. A że sam poszedłem na łatwiznę, co do grubości deski, to musiałem zrobić małe naklejki na rękojeść po 1 cm z każdej strony by nie była ona zbyt delikatna.

Obrazek


To moje pierwsze wiosło, wykonane od podstaw.
- drzewo ściąłem JA
- drzewo przepruć musiałem - zlecałem JA :D
- deskę obrobiłem JA
tak wiec na koniec, (tu pękam z dumy :D ) jestem ze swego dziecka zadowolony :D
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Gratki :) doskonałe wiosło ,ogon bobra jak nic , najważniejsze że sam je "wyżłobiłeś" ;-) następne będzie jeszcze lepsze , sam mam takie podobne ,zrobione z kawałka dechy sosnowej . wystrugane w chwili nagłej potrzeby przy użyciu siekiery i tarnika ,pomalowane zielonym impregnatem do drewna :-> służy do dzisiaj , jest dość delikatne i leciutkie ale na spokojną wodę doskonałe ,ulubione wisełko mojej żony ;-)
Muszę zrobić fotkę i wstawić .

Obrazek

Obrazek

Wiosło z dechy :) obok dla porównania TNP .
dł.163
szer. 3.5
gr. 2.5
dł. pióra 60
szer. pióra 9.8
pow. pióra ok 580
Pióro zwęża się konicznie od 2.5 do 1cm .
Jak pisałem wcześniej jest to wiosło awaryjne , taka prowizorka zrobiona na " szybciora"która działa do dzisiaj ;-)
Pzdr.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 20:23 przez borsukwacław, łącznie zmieniany 3 razy.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
blambek
Posty: 44
Rejestracja: 28 sie 2012, 10:12
Lokalizacja: Raciaz
Tytuł użytkownika: blambek
Płeć:

Post autor: blambek »

Od czegoś trzeba zacząć. Duży plus to że własna robota. Jakbyś mógł dać jakieś dokładniejsze fotki, to byłoby widać szczegóły.A wtedy zobaczymy co poprawić,a co zmienić. Powodzenia w dalszej pracy.
Dobra rada więcej znaczy niż narzędzia u partaczy.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Zirkau, gratulacje! Jestem pełen podziwu, sam chyba nie dałbym rady zrobić tak ładnego pagaja za pomocą toporka.
Pokazywałem już chyba, ale skoro pagaje dorobiły się własnego tematu, wstawię i tu:
Obrazek
Mój pierwszy pagaj. Używałem wyrzynarki :roll: Dębowe, zdecydowanie za ciężkie.

Mam jeszcze drugie, ale fotki wstawię jak ten śnieg zdechnie :P
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Mam jeszcze drugie, ale fotki wstawię jak ten śnieg zdechnie :P
Wrzuć zdjęcia z odśnieżania pagajem :D
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Wiosło waży 700g.

zapewne jak położę lakier, albo co mnie kusi tylko zaolejować to pewnie waga wzrośnie do 800gram. Tyle że specjalsi mówią, że jak trochę jest kleju to zdecydowanie lepiej dać lakier.

[ Dodano: 2013-04-16, 06:42 ]
dodaję dwa zdjęcia. Na forum kanu polecili mi jeszcze troszkę dopieścić, co zapewne zrobię, ale do dzisiaj nie nic działałem w tym kierunku:

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ