składane wiadro i miska

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

składane wiadro i miska

Post autor: wolf78 »

Witam :-) jak w temacie ma ktoś może doświadczenie z wiadrami i miskami składnymi ? podchodząc do tego tematu już któryś raz :oops: mam już dość ciągania wiaderek po farbach na kajak biwak itp .
Znalazłem na popularnym serwisie aukcyjnym

Obrazek

wygląd taki sobie lecz cena atrakcyjna :mrgreen: ciekawe jak z jakością , w porównaniu do wyrobów ze stajni summita

Obrazek

a tu miska tania

Obrazek


troszkę droższa

Obrazek


Jeśli jest ktoś kto miał do czynienia z ów sprzętem proszę o rady i podpowiedzi


Num lock zmienione wedle punkt 8
Ps fotki zapożyczone z aukcji
Ostatnio zmieniony 29 lut 2012, 20:59 przez wolf78, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Od pewnego czasu zastanawiam się nad takim sprzętem, zwłaszcza, że kiedyś na kilkudniowym rajdzie miałem przykre doświadczenie i taka miska (wiadro) rozwiązałaby mój problem, dlatego też jestem ciekawy odpowiedzi. Patrząc na te propozycje dochodzę do wniosku, że tańsze są cięższe i większe gabarytowo po złożeniu, a droższe odwrotnie. Coś za coś - moim zdaniem: takie wynalazki na pewno przydają się na kilkudniowych wypadach i chyba też się skuszę.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Mam wiaderko z pierwszego linku.
Nie mam jakiś negatywnych uwag. Nieco przetarło się nieco na uchwycie. Wody nie puszcza. Zresztą kiedy zacznie, to będę mógł to łatwo łatkę do opony rowerowej naprawić.
Nie polecam zbytniego kompresowania. Najlepiej na czas transportu wypełnić menażka i innymi gratami. Mocne zginanie, może spowodować, że na zagięciu pęknie powłoka wodoszczelna.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Puchalsw :-) jak ze stabilnością tego wiaderka nie przewraca się jeśli wody niema w nim do pełna ? .Zdecyduje się chyba na te od mfh wygląda pancerni do tego dokupię prysznic tez od mfh 20 litrów i na kilka lat spokój będzie :-)
Awatar użytkownika
Pratschman
Posty: 214
Rejestracja: 01 gru 2009, 13:31
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Płeć:

Post autor: Pratschman »

Też mam takie jak Puchal :mrgreen:

I powiem Ci, że rewelka. Co prawda nie stosowałem na kajak, ale normalnie w teren, zabieram je nawet na 24h wypady, gdy nie idę sam, lecz z kumplami.

Przewraca się chętniej właśnie, gdy jest pełniutkie- zawsze wycinam na nie odpowiednie koło w mchu/ odgarniam nogą ściółkę i tam wsadzam, wtedy jest git.

Dużą zaletą takiego wiadra jest to, że z nim pełnym w łapie można odejść nawet kilkaset m od źródła wody, do jakiejś upatrzonej, dobrej miejscówki. Nad wodą jak jest- wiadomo - zabagnione, komary, nierówno. A tak mamy 8l np. na dwóch - starczy na poranne mycie, mycie garów, no i oczywiście do picia.

Ja przenoszę luźno przypięte z zewnątrz plecaka- gdy w lecie się kąpię, wyciągam tylko zestaw myjący z klapy plecaka, odpinam ręczniczek suszący się na plecaku i właśnie wiadro ;-)
Awatar użytkownika
Lupus84
Posty: 53
Rejestracja: 19 paź 2011, 16:54
Lokalizacja: 20°31'E 51°59'N
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Lupus84 »

Gdzieś na dnie wielkiej szafy leży ostry nóż,
Stare dżinsy wystrzępione impregnuje kurz,
W kompasie igła zardzewiała, lecz kierunek znam,
Biorę wór na plecy i przed siebie gnam...


http://lupussurvival.blogspot.com/
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Lupus :-) wsadź do tego menache lub garnek na przykład ;-) to co pokazałeś nadaje się raczej jako baniak na wodę :-)
Awatar użytkownika
Lupus84
Posty: 53
Rejestracja: 19 paź 2011, 16:54
Lokalizacja: 20°31'E 51°59'N
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Lupus84 »

mam wiadro, ale nie myje w nim garów, służy mi tylko do trzymania wody, ale skoro narzekacie że woda się wam wylewa jak jest pełne to zaproponowałem ten kanister :mrgreen:
Gdzieś na dnie wielkiej szafy leży ostry nóż,
Stare dżinsy wystrzępione impregnuje kurz,
W kompasie igła zardzewiała, lecz kierunek znam,
Biorę wór na plecy i przed siebie gnam...


http://lupussurvival.blogspot.com/
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Nikt nie narzeka to po 1 po 2 temat brzmi składane wiadro i miska a nie kanister ;-) i o opinie związane z nimi prosimy .
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Ja już ze swojej strony nic dodać nie mogę. Pratschman, napisał, to co ja mogłem dodać i z czym się zgadzam. W skrócie solidne i tanie. Polecam
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Zamówione :-) wiaderko plus prysznic mfh 20 litrów testy i foty za 2 dni jak dojdzie . Zastanawiałem się nad tym od summita ale 130 zł to deczko za wiele jak za składane wiaderko :-)
Awatar użytkownika
pepe
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2011, 08:28
Lokalizacja: Podlasie
Płeć:

Post autor: pepe »

Wolf, jak Ci się sprawuje wiaderko MFH? Jestem ciekaw, bo ja używam drogiego wprawdzie, ale porządnego 5-o litrowego Summita i jestem absolutnie zadowolony. Może jednak przepłaciłem?

Obrazek
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Pepe ten mfh to syf!, oddalam Bratu, na jego potrzeby będzie ok . Na chwile obecną kupiłem http://www.e-biwak.pl/kategorie-kuchnia ... 1_882.html to jest sprzęt na lata, sprawdzony i przetestowany , jestem z niego w 100% zadowolony :-)
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

:idea: z racji tego że lubię kombinować to dodam coś od siebie i odgrzebię temat. może kogoś to zainspiruje ;):
swego czasu SPORO jeździłem rowerem z przyczepką jak ta: Obrazek
dzięki temu worki które są w niej widoczne używane były jako WIADRO (czyli przenoszenie wody z miejsca na miejsce) a przy okazji świetne zabezpieczenie ekwipunku gdy przesiadałem się pn na kajak.
niemal nie posiadałem ograniczeń masowych, więc MISKĘ rozwiązałem osobno. miałem gdzie zmywać i prać. PIŁKĘ Z USZAMI taką jak ta:
Obrazek
przeciąłem na pół tak, by każda z połówek miała jedno "ucho" wygodny ze mnie zwierz, a rozbijałem się w okolicy jezior/rzek więc:
wykopywałem dwa dołki w odległości od źródła wody żeby go nie zasyfić. do dołków wkładałem dwie MISKI powstałe z PIŁKI. WODĘ do ich napełniania przynosiłem WORKIEM.
Otrzymane dwie komy służyły mi do prania i zmywania. jedna jako robocza z ciepłą wodą a druga do płukania.
Może niezbyt "surwajwalowo", ale dla osób które chcą pobawić się w turystykę - świetny patent
SGO NAREW
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2012, 11:05
Lokalizacja: PL

Post autor: SGO NAREW »

z przymrużeniem oka, ale tez składany pojemnik na wodę :lol: http://allegro.pl/wojskowy-worek-na-wod ... 80290.html
Moze jako wanna w terenie ;-)
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Właśnie szukałem takiego 200 litrowego pojemniczka na 2 - 3 dniowe wypady. :p
W chwili obecnej posiadam znacznie mniejszy.

http://www.koszary.pl/_sklep/produkt-12 ... derko.html

Trudno się w tym całkowicie zanurzyć ale do mycia naczyń, obmycia "gęby" w czystej przegotowanej wodzie czy noszenia wody do gaszenia ogniska w sam raz.
ODPOWIEDZ