Zimowy marsz wzdłuż wybrzeża

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

ABCsurvival
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2012, 13:12
Lokalizacja: Polska

Zimowy marsz wzdłuż wybrzeża

Post autor: ABCsurvival »

Witam serdecznie Szanownych Forumowiczów!

Chciałbym Wam przedstawić moją akcję która ma na celu promocję walorów turystycznych Naszego kraju. W lutym tego roku zamierzam samotnie pokonać ponad 330 kilometrów polskiego wybrzeża. Wyprawę rozpoczynam w Świnoujściu, a zamierzam zakończyć ją na Helu.

Kiedy to tylko będzie możliwe będę poruszał się plażą, na której będę także spał w namiocie (tak, spanie w namiocie jest nielegalne chyba że otrzymało się stosowne zezwolenia). Podczas marszu codziennie będę umieszczał relację na blogu, a po powrocie zmontuje cały materiał wideo.
Wśród patronów medialnych, znalazło się także Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu więc temat może Was zainteresować.

Już teraz możecie śledzić na blogu przygotowania do wyprawy (czyli spanie pod namiotem, projektowanie odpowiednich sanek etc.) wsparte różnymi filmikami z zakresu outdoor/survival.

Więcej informacji na blogu po-plazy.blogspot.com

Pozdrawiam
Zszywacz
Posty: 28
Rejestracja: 26 lis 2011, 17:54
Lokalizacja: Krk Ck

Post autor: Zszywacz »

Hej,

Dzięki za linka, ciekawa sprawa, będę sprawdzał dalsze wpisy i oczywiście trzymam kciuki!

Mam do ciebie pytanie, techniczne: jak zamierzasz chronić się od wilgotnych stóp (przemoczene buty) taktyka maksymalnej ochrony przed przemoczeniem, czy odwrotnie - i tak przemoknie, więc lepiej się od wilgoci odizolować.


Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Szedłem tamtędy latem, z Władysławowa do Świnoujścia. Służę radą jakby coś. Warto odwiedzić serwis popiasku.pl - może złapiesz ich po drodze?
ABCsurvival
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2012, 13:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: ABCsurvival »

@Q_x
Wiem, czytałem Twoją relację, bardzo fajna muszę przyznać - szczerze gratuluje osiągnięcia, mam nadzieję że mi również się powiedzie. Mam kontakt mailowy z administratorem tego portalu więc staram się trzymać rękę na pulsie. Wiem że planują oni Czwarty Lutowy Spacer, jednak jeżeli będę szedł zgodnie z planem, lub szybciej niestety ale się rozminiemy - nad czym ubolewam.
@Zszywacz
Dobre pytanie, wydaje mi się że połączenie tych dwóch taktyk czyli maksymalna ochrona, a gdy ta zawiedzie to izolacja. Oczywiście w namiocie odpowiednia higiena i ciepłe wełniane skarpety na noc :)
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Q_x pisze:Szedłem tamtędy latem, z Władysławowa do Świnoujścia. Służę radą jakby coś. Warto odwiedzić serwis popiasku.pl - może złapiesz ich po drodze?
Tak jak napisal Q_X.

Idziemy 16-19, 2013-02. Kolobrzeg- Ustka,moze sie spotkamy?
Tak czy inaczej powodzenia!
Ostatnio zmieniony 28 sty 2013, 09:21 przez Bastion, łącznie zmieniany 2 razy.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
szable
Posty: 60
Rejestracja: 07 sie 2011, 22:12
Lokalizacja: Świnoujście
Gadu Gadu: 6355173

Post autor: szable »

to jak będziesz startował to daj znać - może będziesz potrzebował jakiejś pomocy, noclegu czy coś. a ja mieszkam 2km od plaży. pozdrawiam.
ABCsurvival
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2012, 13:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: ABCsurvival »

@Basion

Ja startuje 11.02 ze Świnoujścia, więc do 16 powinienem już minąć Kołobrzeg, więc raczej nie uda się spotkać :(

@szable

Wielkie dzięki, wyśle Ci PW
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Bastion pisze: Idziemy 16-19, 2013-02. Kolobrzeg- Ustka,
Czy jakieś dokładniejsze informacje na temat tej planowanej wyprawy gdzieś są na reconnet? Za trzy tygodnie może miałbym wolny czas.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
ABCsurvival
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2012, 13:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: ABCsurvival »

Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

ABCsurvival

Poszedles/ przeszedles?
Jezeli wystartowales to prosze- opisz to nam.
Mysle, ze wczesniej czy pozniej, ktos bedzie chcial powtorzyc taki marsz.
Relacje z takich wypraw to bardzo cenne zrodlo informacji.

Pozdrawiam

Edyta
Widze, ze relacja jest na blogu:
www.po-plazy.blogspot.com

No.............. gratulacje i wielki szacunek!!!
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
ABCsurvival
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2012, 13:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: ABCsurvival »

Dzięki wielkie :)

Przygotowałem też tekst, w którym opisuje jak załatwić wszystkie formalności żeby spanie na plaży było legalne. Opublikowano go na łamach popiasku.pl i jest dostępny tutaj: Klik
Mysle, ze wczesniej czy pozniej, ktos bedzie chcial powtorzyc taki marsz.
No, już za dwa tygodnie panowie z pewnej firmy survivalowej chcą przejść ten dystans, więc słusznie przewidywałeś :)
Więcej info tutaj, klik


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Super bedzie szedl z dwiema reklamowkami wzdluz wybrzeza :) dobry klimat
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Tresor pisze:Super bedzie szedl z dwiema reklamowkami wzdluz wybrzeza :) dobry klimat
Moim zdaniem mission impossible chyba, ze beda idealne warunki pogodowe.
Dodatkowo wyrusza w lipcu- sierpnierpniu kiedy beda juz jagody i grzyby.

Inaczej tego nie widze. Na morszczynie, omulkach i zdechlych rybach (wyrzuconych na brzeg) nie zdobeda 3000-3500/kcal na zrobienie 35km dziennie.

Obym sie mylil, szczerze zycze powodzenia.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

do reklamówki nawalą kaszy kus kus itd. Do tego pewnie suche mięso, coś słodkiego. Nikt im nie zabrania łapać ryb. A Sam dobrze wiesz że jest to możliwe nawet z brzegu. Po co im karimaty itd. Szałasy będą stawiać jak będzie na deszcz się zanosić. Pamiętaj też że wzdłuż wybrzeża nie oznacza wcale brzegiem :)
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

Wymarsz Super'a planowany jest na 8-9 kwietnia a nie na lato wiec jeszcze śnieg może mieć a co do kalorii to kto powiedział że to nie ma być takie zrzucania zapasów po zimie? Dla mnie za długa podróż ale sam bym chętnie zrzucił z 10000 kcal :)
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Licząc po 4 czekolady/porcje pemikanu dziennie na głowę, sam prowiant zajmie raptem ćwierć reklamówki i będzie ważył około 4-5 kg. Pierwszego i ostatniego dnia mogą nie jeść (jeżeli zaczną najedzeni i skończą spacer w mieście ze spożywczym to po drodze nawet za dobrze nie zgłodnieją), więc może 3 kg żarcia plus to, co znajdą po drodze - w kwietniu już coś powinno być, teraz to faktycznie bieda, zostają chyba tylko żołędzie spod śniegu i różne korzonki.

Poza żarciem: puchowy śpiwór, poncho, sznurek, nóż, zapalniczka, jodyna (chyba, że mają w pouchu z EDC - zakładam, że tam będzie apteczka) i kubek. Plastikowe butelki na bank znajdą po drodze jeszcze w Świnoujściu, jak nie w śmietniku, to w lesie. Jeżeli nocą będzie powyżej zera (nad morzem całkiem prawdopodobne), to mogą chyba odpuścić sobie śpiwory i zabrać jakieś mylarowe bivy i puchowe płaszcze - największy objętościowo grat przemycą jako odzież wierzchnią. Nie wiem co jeszcze człowiek musi zabrać, pewnie zapas baterii do kamery, kawę albo jakąs fikuśną ładowarkę do dżipiesa.

Przy dobrej pogodzie jest to zdecydowanie najłatwiejsza i najprzyjemniejsza trasa, jaką szedłem: pod stopami miękko i równo, nie za ciepło, sporo lasów i wody (jeziora, rzeki). No bajka.
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Gdyby zabrali ze soba 4 kg smalcu to wyjdzie 4kg x 8 000 kcal=32 000 kcal
Czyli w sam raz na zrobienie 350 km.

Osobiscie polecam smalec z gesi bo jest kaloryczny, delikatny i przyjemny w smaku.

[ Dodano: 2013-04-18, 21:37 ]
Ekipa z SurvivalTech dzisiaj zakończyła marsz na Helu- sukces zrobili ponad 350 km bez schodzenia do nadmorskich miejscowości po prowiant. Szli tylko z reklamówkami w rekach.

Jestem po dużym wrażeniem. Ciekawe, że zabrali ze sobą w zasadzie tylko żywność liofilizowaną i czekoladę.

Wielki szacunek dla ABCsurvival i SurvivalTech
To był prawdziwy wyczyn!!!
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Super
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2013, 13:15
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Super »

Dzięki za dobre słowo.
jak by ktoś był zainteresowany doświadczeniami to zapraszam do przeczytania relacji;

http://supertactical.pl/category/relacja/

Mamy tam dużooooo zdjęć.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Super - Witamy - Zaiwaniaj się przywitać :)
Super
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2013, 13:15
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Super »

Ja tutaj byłem juz rejestrowany ze dwa razy ..jeszcze jak to forum prowadził dawno temu Szasz ..ale nigdy nie pisałem i kasowano mi konta ;-)
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Konkretny marsz zrobiliscie.Ja latem robie podobny marsz ale Glownym Szlakiem Beskidzkim
Super
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2013, 13:15
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Super »

GSB to już poważna sprawa. To przecież 500 km!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”