la integracja la północy, 20-22.07.2012

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

la integracja la północy, 20-22.07.2012

Post autor: Apo »

Temat padł już w wątku spotkania Północy o północy, czas zabrać się za to dokładniej :) Zakładam więc osobny temat - mam nadzieję, że modowie spojrzą na to łaskawym okiem.

Kilka osób wyraziło już swoje zainteresowanie tą inicjatywą :) Gwoli ścisłości - oczekiwani są "ludzie północy", ale nie tylko. Każdy kto może się wyrwać na ten weekendzik, niechaj wpada :)

Proszę o zgłaszanie się i ustalanie miejscówy.
Bastion
Niesmiala sugestia co do miejsca spotkania:
1) Bory Tucholskie.
2) Kaszuby polnocne: gdzies miedzy miejscowosciami Debki- Bialogora.
3) Puszcza Darzlubska.
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Adamek
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2012, 17:33
Lokalizacja: Krzewno
Płeć:

Post autor: Adamek »

Widzę,że temat bardzo szybko się rozkręca :mrgreen: ,mam nadzieję,iż to chwilowe.Te miejsca moim zdaniem są dobre."Środek" północnej Polski jest najlepszy.Na 75% jeśli spotkanie dojdzie do skutku,mogę zagwarantowac moją obecnośc.(mam cichą nadzieję,że padnie na Bory T. :-P )Pogoda mam nadzieje,że dopisze,organizacja też.
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
— Andrzej Sapkowski
Nie uwierzysz, jak głęboko oszustwo, podłość i skurwysyństwo zakorzenione są w naturze ludzkiej.
— Andrzej Sapkowski
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Bo to chyba nie tak działa organizowanie czegokolwiek, nie w sezonie wakacyjnym i nie wśród w sumie niedużej grupki dość zajętych frumowiczów. Ludzie może mają poplanowane urlopy, albo nie wiedzą co i jak i gdzie, i zdecydują w ostatnim momencie. Albo nie lubią upałów (albo biwaków w upały). Albo - jak ja - mają na głowie większe kłopoty, bo np. nie mają butów, wcale.

Poza tym na forum po prostu jest niemrawo i koniec, mam nadzieję, że dlatego, że ludzie wolą siedzieć w lesie niż klepać posty w rodzaju "wypisujemy miasta".

Do tematu... Nie mam pojęcia gdzie by się można zamelinować na taki wypad. Moje ulubione miejscówki to raczej jakieś takie dziwne krzaki - przeglądam wszystkie miejsca kawałek po kawałku i w temacie weekendowego biwaku na kilka namiotów wszystkie wyglądają na "sprytne inaczej". Może np. nad Bachotkiem albo Wielkimi Partęczynami (to Poj. Brodnickie) byłoby fajnie, ale z tą ilością kempingów dookoła kilkudniowy, stacjonarny dziki biwak tam to proszenie się o mandaty. Tak samo jest z Szelągiem (Mazury), na Drwęckim jachtowicze do tego czasu zapaskudzą każdą dziką plażę ("Hej, sokoły"...).

Przy okazji - Apo, myślałem, że będziesz chciała wracać za Olsztyn. Pogniewałaś się na tamtejszy las, czy po prostu chcesz odpocząć?
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Hehe, ostatnio się sprawy pokomplikowały, bo rzuciłam wypowiedzenie kierusowi i lezę do innej roboty. Nie wiem, jak tam ogarnę wolne :) z resztą i tak wsio idzie kanałami prv, wiec może rzeczywiście temat nie jest potrzebny.. ;) Nie mniej założyłam, żeby "nie-północniaki" miały wgląd :)

I nie pogniewałam się na tamtejsze lasy - nadal uważam, że są przecudne :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Rzuff
Posty: 8
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Rzuff »

Jak będzie ktoś z okolic Bydgoszczy jechał to chętnie się z nim zabiorę.
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Coś wiadomo?
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2012, 17:26
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Tytuł użytkownika: Dziad Leśny
Płeć:

Post autor: Wojciech »

Hej ludkowie mili! Też się piszę na to. :-)
Adamek
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2012, 17:33
Lokalizacja: Krzewno
Płeć:

Post autor: Adamek »

A ja mam pytanko,czy ktos bedzie jechal z,-przejezdzal przez:Elblag,Malborg,lub nawet Braniewo,lub okolice tych miast.Z checia bym sie z kims zabral. :mrgreen:
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
— Andrzej Sapkowski
Nie uwierzysz, jak głęboko oszustwo, podłość i skurwysyństwo zakorzenione są w naturze ludzkiej.
— Andrzej Sapkowski
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Hej.
Chyba nie ma na co czekać. Skoro są chętni to czas rzucić jakieś miejsce i poczekać na odzew. Apo milczy, więc ja coś "zapodam" :)

Górki Zachodnie w Gdańsku. Niby w mieście ale jednak daleko od ludzi. Jest tam sporo terenów na ognisko i fajnie bo można zorganizować to przy plaży.
W ciągu dni mało ludzi a nocą zupełnie pusto

Dębki - to już nad samym otwartym morzem. Też są miejsca w których można się zadekować.

Nad jeziorem Gowidlińskim, nieopodal wsi Podjazy. Tam znajomy ma nad samym jeziorkiem działkę, duża i niewidoczna dla innych. Tam jednak będzie najtrudniejszy dojazd.

Sulmin, koło Gdańska. To na mojej działce w lesie. Jest tam dużo przygotowanego drzewa, plandeka 5x8 m. i dość łatwy dojazd. Działka też jest osłonięta drzewami i skarpami. I często tam bywamy.


Wybierajcie.
Termin - proponuję od piątku wieczorem do niedzieli rano :)
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Debki, otwarte morze i nasza stara miejscowa na wydmie. Ekstra pomysl!

Korci mnie jednak, zeby skoczyc w okolice Tucholi i oblukac jak wygladaja Bory Tucholskie po wczorajszym tornadzie. 400 ha zniszczonego lasu- to musi robic wrazenie!
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

.................prawie jak "katastrofa Tunguska" :)
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Czyli Tuchola wygrywa?
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Bastion, w telewizji podawali 400ha i 800ha także nie wiadomo do końca ile jest zniszczonego lasu. Podawali również że w niektóre miejsca jest zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Mnie jest wszystko jedno. Ale preferował bym Górki Zachodnie ;) Może niech się inni wypowiedzą. Albo ankieta:
Górki Zachodnie; 1
Bory Tucholskie; 1
Jezioro Gowidlińskie; 0
Sulmin; 0
Dębki; 0
inne propozycj; 0
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Zakazu wstepu oczywiscie nikt z nas swiadomie nie bedzie lamal!
(abstrahujac od mocy prawnej takiego zakazu).
Nie mniej, znajac moja sztuke nawigacji...
pewnie zabladzimy a za to (jak mawia znajomy lesniczy) "nikt wam glowy nie urwie"
;-)
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
merak
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:06
Lokalizacja: zoppot
Płeć:

Post autor: merak »

Ja w tym tygodniu wybieram się na kilkudniowy mały spacer (najprawdopodobniej samotny) Babi Dół - Wierzyca - Jakieś jezioro nad kółkiem raduńskim. Jak bylibyście gdzieś w pobliżu to bym dołączył. A jak nie to może next time :)
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Irek się zgłosił jako chętny, prosił bym za niego zagłosował. Niestety jeszcze inaczej :(


Górki Zachodnie; 1
Bory Tucholskie; 1
Jezioro Gowidlińskie; 0
Sulmin; 1
Dębki; 0
inne propozycj; 0

[ Dodano: 2012-07-16, 15:55 ]
Miśka i Apo milczą..................... :(
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2012, 17:26
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Tytuł użytkownika: Dziad Leśny
Płeć:

Post autor: Wojciech »

Głos swój oddaję na Bory Tucholskie. :-) Mnie też kusi zobaczyć niszczycielską potęgę natury. ;-) Podobne nawałnice przeszły niedaleko moich rodzinnych stron. Byłem na grzybach i widziałem namiastkę tego co zaszło w Borach.
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Post autor: magsg »

Ja też bym się pisał na Bory Tucholskie ale nie ukrywam, iż z powodu obowiązków istotny jest dla mnie termin, czym wcześniej ustalony tym lepiej...
Ostatnio zmieniony 17 lip 2012, 12:42 przez magsg, łącznie zmieniany 2 razy.
"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Nie lepiej wynająć na parę godzin helikopter?

Teren takiego wiatrołomu jest właściwie nie do przejścia, macie tam do kilku metrów (na wysokość) gęsto poubijanych pni i gałęzi - i dokładnie tyle zobaczycie z ziemi - korzenie, pnie i gałęzie. Wolę nawet nie myśleć o bezpieczeństwie i możliwości wezwania/udzielenia pomocy/ewakuacji.

W tydzień ludzie zdążą oznakować wszystko dookoła. O ile w ogóle będzie można się dostać do lasu w pobliżu, to możecie liczyć na całodobową obstawę próbujących ratować co się da leśników, innych pracowników/funkcjonariuszy, ciężkiego sprzętu, no i oczywiście gapiów.

Życzę skutecznego stealthy-campingu i udanego surwiwalowania. Sam w tym czasie może zadbam o obuwie.

magsg - wczytaj się w temat wątku, może to coś rozjaśni
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Post autor: magsg »

No tak, to w tym terminie mam pozamiatane... Życzę udanej zabawy :)
"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Jak chcemy w Bory to trzeba już w piątek jechać. Co by choć te 2 nocki posiedzieć przy ogniu
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

U mnie sytuacja wyglada tak, ze bede mogl wyjechac z Gdanska w piatek najwczesniej ok. 17:30, czyli troche pozno, zeby jechac w Bory albo do Debek.

Tak sie zastanawiam, moze rzeczywiscie skoczyc gdzies blizej- Gorki Zachodnie albo Sulmino? Z Gdanska dojedziemy w 20 minut.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Się macie :) Cicho siedziałam, bo się urlopowałam w Świętokrzyskich. I przy okazji rzucałam wypowiedzenie i jestem teraz w nowej robocie i już wiem, że tego weekendu wolnego sobie nie załatwię :( (nie chcę od razu przeginać.. ale dajcie mi tydzień, dwa ;) ) Ale może uda mi się wpaść na jedną noc pt-sob lub sob-ndz. W związku z tym preferowałabym miejscówkę bliżej 3miasta..
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

no to przenieśmy spotkanie na za tydzień lub dwa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”