Pola namiotowe w Bieszczadach godne polecenia

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tuono
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:03
Lokalizacja: Racibórz
Gadu Gadu: 6698657
Tytuł użytkownika: Motocyklista
Płeć:
Kontakt:

Pola namiotowe w Bieszczadach godne polecenia

Post autor: Tuono »

Tak jak w temacie,poszukuje jakiegoś sprawdzonego pola namiotowego w Bieszczadach-przekopałem pół neta i większośc info z pól,do których na moto nie dojade,albo informacje z 5-10 lat stare.W dlugi weekend(albo zaraz po nim) wybieram sie na 3 dni w bieszczady na motocyklu i szukam miejsca gdzie bez problemu dojade (moto sportowe więc o wiekszym offrodzie niż równe szutry nie ma co myśleć),i przenocuje w spokoju.Wymagań nie mam dużych-w miare spokojna okolica,jakąs namiastka sanitariatu chociaż (kibel i bieżąca woda jesli łaska).Miejscowość nie gra większej roli bo i tak mam zamiar troche objeździć więc z jakiego miejsca zaczne mało istotne).Doradzicie co?
Z gory dzięki i pozdrawiam ;-)
JC32 Z umilowania do wolnosci
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

Rozłóż mapę Bieszczadów i sprawdzaj w miejscowościach na Obwodnicy Bieszczadzkiej. W przeciętnej turystycznej będą zaznaczone domkiem. Ze wspomnień przychodzi mi na myśl teraz np PTTKowski Kremenaros. Nie było problemu z zostawieniem bagażu (namiot, śpiwór itp) gdy wychodziłem na szlak, więc i motórem by się zajęli.Poszukaj wśród studenckich baz namiotowych. Niskie ceny, a i obsługa w postaci studentów (według mnie) zachęcająca. Też nie powinno być problemu z ewentualnym zostawieniem maszyny.
Kazdastronaswiata.blogspot.com
Awatar użytkownika
Tuono
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:03
Lokalizacja: Racibórz
Gadu Gadu: 6698657
Tytuł użytkownika: Motocyklista
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tuono »

Dzięki,zwiedzac bede głownie na moto,ale namiot z kimą bym chętnie zostawił zeby nie musieć sie potem na nowo rozbijać ;-)
JC32 Z umilowania do wolnosci
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Baza namiotowa Rabe:

http://www.skpb.waw.pl/regetow/o-bazie/1804.html
http://www.chatki.yoyo.pl/rabe.html

Dojazd podniszczonym asfaltem, nieopodal rwąca rzeczka i porządna latryna. Jak będzie za mokro to zamiast namiotu jest główny domek z piecem i materacami. Z tego co widzę to w zeszłym roku oficjalnie otwierali bazę w lipcu więc w maju wszystko powinno być do twojej dyspozycji. Ale zakładam, że na majówkę ktoś tam przyjedzie. Bardzo ładna okolica ;)
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1117
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

zgadzam się z Niemir, pttk w ustrzykach górnych. Dobry dojazd dla ciebie asfaltem :) dobre warunki, idealna baza wypadowa w wysokie bieszczady
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuono
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:03
Lokalizacja: Racibórz
Gadu Gadu: 6698657
Tytuł użytkownika: Motocyklista
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tuono »

Ooo ta baza Rabe,lubie miejsca z takim klimatem,dzięki :-D Trafilem na info o Łopiance i Wetlince a na tą jak na złość nie (pewnie zaś przeoczyłem) ;-)
JC32 Z umilowania do wolnosci
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Kremenaros jest w remoncie więc nie wiem jak z polem namiotowym, ale generalnie nie spinałbym się na jakieś konkretne pole namiotowe, bo namiot rozbijesz niemal przy każdym domostwie, albo np. schronisku.
Takie pola są przy Bacówce pod Małą Rawką, Pod Honem zdaje się też można namiot rozbić. Jest tez pole namiotowe w Berehach Górnych. W UG zdaje się można też rozbić namiot przy hoteliku Białym. Pola PTTKowskiego nie polecę, bo nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia, ale mogło się zmienić nieco (nie byłem tam już ze 2-3 lata)
Oczywiście masz świadomość, że w weekend majowy musisz się przygotować na tłumy i kolejki niemal wszędzie. Od sklepów spożywczych, na knajpach skończywszy.
Generalnie to nie jest dobry moment na wyjazd w Bieszczady, ale jak ktoś lubi ... :)
kalyk3 pisze:Dojazd podniszczonym asfaltem, nieopodal rwąca rzeczka i porządna latryna. Jak będzie za mokro to zamiast namiotu jest główny domek z piecem i materacami. Z tego co widzę to w zeszłym roku oficjalnie otwierali bazę w lipcu więc w maju wszystko powinno być do twojej dyspozycji. Ale zakładam, że na majówkę ktoś tam przyjedzie. Bardzo ładna okolica
Tak tylko tam jest zakaz ruchu i w okresie weekendowym nie polecałbym ryzykowania zaliczenia mandatu za złamanie zakazu.
Ale nieco wcześniej na skrzyżowaniu przy żwirowni jest nowo powstała baza zdaje się jakiegoś SKPB i sądzę, że namiot też pozwolą rozbić za jakąś drobną opłatą.
Generalnie z namiotowaniem nie będziesz miał problemów.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Z góry przepraszam za offtop:
Doczu pisze:Kremenaros jest w remoncie
Możesz coś więcej napisać, kiedy będzie czynne?
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

nie mam pojęcia. ale myślę że jak tam przedzwonisz, to jakieś info da sie uzyskać.
Awatar użytkownika
Tuono
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:03
Lokalizacja: Racibórz
Gadu Gadu: 6698657
Tytuł użytkownika: Motocyklista
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tuono »

Dlatego jeszcze nie mam ścisłego terminu,możliwe,że wyjade 4'tego zeby ten największy tłok minąc,może troche zdązy sie rozluźnić-mam wolne od szkoły do 8 'mego,w innym terminie cięzko mi bedzie sie wyrwać ;-) Na duże pola raczej sie nie nastawiałem bo spodziewam sie,że ludzi może troche być szczególnie w tych nad Soliną.W zeszłym roku byłem ze znajomymi ale mieliśmy domek wynajęty (i dość wcześnie było przed sezonem) więc na pola uwagi nie zwróciłem,ale widze że bez problemu sie kajś kimne.
JC32 Z umilowania do wolnosci
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Tuono pisze:ale widze że bez problemu sie kajś kimne.
Spokojnie.
Tuono pisze:Dlatego jeszcze nie mam ścisłego terminu,możliwe,że wyjade 4'tego zeby ten największy tłok minąc,może troche zdązy sie rozluźnić
No w tym roku ten weekend się tak rozłożył, że pewnie wielu tak myśli i cięzko to wyczuć, jak będzie, ale z namiotem nie zginiesz tam :)
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Tuono pisze:Trafilem na info o Łopiance i Wetlince a na tą jak na złość nie (pewnie zaś przeoczyłem)


Do bazy namiotowej w Łopience nie dojedziesz (i bardzo dobrze), otwarcie sezonu to początek wakacji :!:
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

Wydaje mi się, że mógłby być również problem z dojazdem do wspomnianej Bacówki pod Małą Rawką, która jest już na terenie BdPN, a przed nią jest bramka biletowa i parking. Ale to też trzeba pewnie do nich dzwonić.

Info ze strony

Na Przełęczy Wyżniańskiej znajduje się parking BdPN, gdzie należy pozostawić samochód. Dla osób nocujących przeznaczona jest górna część parkingu. Dalej trzeba się udać pieszo drogą do schroniska, 900 metrów szlakiem zielonym na Małą Rawkę.
INO
Posty: 123
Rejestracja: 13 gru 2009, 18:42
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

Post autor: INO »

Polecam pole namiotowe przy PTSM Kalnica ( uwaga , są dwie Kalnice w Biesach), zaraz przy obwodnicy , skręcić w kierunku schroniska Jaworzec , zaraz będzie sklepik i PTSM.
Pozdrowić p. Elę od Darka i Bożeny z husky :-)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Niemir pisze:Wydaje mi się, że mógłby być również problem z dojazdem do wspomnianej Bacówki pod Małą Rawką, która jest już na terenie BdPN, a przed nią jest bramka biletowa i parking. Ale to też trzeba pewnie do nich dzwonić.
Nie ma co dzwonić - tam nie podjedziesz. Mea culpa - zapomniałem że Ty motorem, a ja z racji bliskości w/wym parkingu nie uwzględniłem że jednaak trzeba podejść do samej bacówki.
Swoją drogą, szkoda że nie jedziesz w okolicach 11 maja. Wówczas w Bacówce pod Honem jest zlot motocyklistów.
Awatar użytkownika
Tuono
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:03
Lokalizacja: Racibórz
Gadu Gadu: 6698657
Tytuł użytkownika: Motocyklista
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tuono »

Dzięki za info,cos sobie tam znajde.W sumie umialbym skoczyć 11'tego,ale mam zamiar troche pozwiedzać i powinklować a w grupie to cięzej,wole sam/max na 4 moto jechać ;-)
JC32 Z umilowania do wolnosci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”