2-3 dniowa wyprawa o okolicach Lublina

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

panpiotrek
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2012, 23:27
Lokalizacja: Roztocze
Płeć:

2-3 dniowa wyprawa o okolicach Lublina

Post autor: panpiotrek »

Witam Wszystkich,

W połowie kwietnia planuję 2-3 dniową wyprawe szukam fajnych miejsc w okolicach Lublina (powiedzmy do 100km).
Może znacie jakieś fajne tereny warte zobaczenia?
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

Witam.
Miałem kiedyś podobny problem i brt polecił mi między innymi lasy między Batorzem a Hutą Turobińską N 50*52'9'' E 22*41'20''. Sam niestety nie miałem jeszcze okazji tam zawitać, ale mapy i zdjęcia z ortofotomapy prezentują się świetnie.
Z odwiedzonych przeze mnie to poleca, bezpośrednio w okolicy Lublina las na wschód od Zalewy Zemborzyckiego.
Może dziwna propozycja, ale dość ciekawe są okolice Azotów Puławskich. Miejsce raczej średnio odwiedzane przez turystów. W niektórych miejscach krajobraz przypominający scenerie filmów postapo, czasem nawet pustynno-stepowy. Można na własne oczy zobaczyć co się stanie jeśli nie przestaniemy od przyrody tylko brać i brać. Na szczęście jednak widać tam też w jaki sposób przyroda może się odnowić jeśli damy jej szansę.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Chyba fajniej będzie w wąwozach w Kazimierskim PK: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=w%C ... 4QSD6_3_Dg
Obrazek
panpiotrek
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2012, 23:27
Lokalizacja: Roztocze
Płeć:

Post autor: panpiotrek »

Dzieki za rady, ciekawy pomysł z tymi Puławami, zobaczyłem okolice Kazimierza na googlemaps i faktycznie wygląda to super.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

W Puławach śmy byli: http://reconnet.pl/viewtopic.php?t=2076 ... f6965da226
a wąwozy to po prostu bajka. Też się przez przypadek o tym miejscu dowiedziałem :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Polecam rejon Kazimierza, wąwozy, obie strony Wisły, malownicze okolice.
Kilka lat temu łaziłem tam przez parę dni, na jesieni może tam zawitam ponownie ?
Mam w Muzeum w Kazimierzu do odebrania wypalony garnek z letnich warsztatów, który sam zrobiłem i o dziwo nie popękał przy wypale ?

Równie ciekawe miejsce to Puszcza Solska, jest gdzie chodzić i co oglądać.

panpiotrek, a co cię interesuje, łażenie po lesie, obserwowanie przyrody, zabytki, może coś innego, napisz więcej coś o swoich planach.
Ja niedaleko mieszkam od Lublina, więc może się skuszę ?
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, 18:22 przez Mr. Wilson, łącznie zmieniany 1 raz.
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Snajp
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Płeć:

Post autor: Snajp »

Polecam Lasy Janowskie (70 km od Lublina). Świetne tereny.
panpiotrek
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2012, 23:27
Lokalizacja: Roztocze
Płeć:

Post autor: panpiotrek »

Mr. Wilson pisze:Polecam rejon Kazimierza, wąwozy, obie strony Wisły, malownicze okolice.
Kilka lat temu łaziłem tam przez parę dni, na jesieni może tam zawitam ponownie ?
Mam w Muzeum w Kazimierzu do odebrania wypalony garnek z letnich warsztatów, który sam zrobiłem i o dziwo nie popękał przy wypale ?

Równie ciekawe miejsce to Puszcza Solska, jest gdzie chodzić i co oglądać.

panpiotrek, a co cię interesuje, łażenie po lesie, obserwowanie przyrody, zabytki, może coś innego, napisz więcej coś o swoich planach.
Ja niedaleko mieszkam od Lublina, więc może się skuszę ?

Planujemy zwiedzić Kazimierz a potem łażenie po Wąwozach, następnie nocowanie pod plandeką i spacer do Nałęczowa, taki jest plan wstępny
Awatar użytkownika
rudy rydz
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:07
Lokalizacja: roztocze zach
Tytuł użytkownika: ex pawel
Płeć:

Post autor: rudy rydz »

Snajp pisze:Polecam Lasy Janowskie (70 km od Lublina). Świetne tereny.
Zgadzam się. Byłem kilka razy.
Czekam na dalsze info. Jak coś się wyklaruje to może i ja się podłączę. Kazimierz, Puławy odpadają
Kiedy wędrujesz w samotności to skupiasz się na tym co robisz.
Wlewasz się w teren i słuchasz co mówi knieja.
Każdy krok staje się bardziej przemyślany cichy i płynny.
Więcej widzisz, więcej słyszysz, głębiej oddychasz.
Odpoczywasz
- yaktra.
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

panpiotrek, W Lublinie przy PTTK u istnieje klub turystyki pieszej. W każdą sobotę jest jakiś wypad jednodniowy i w ten sposób można poznać praktycznie całe województwo. Wprawdzie są to takie raczej piesze wycieczki nie związane z survivalem, niemniej jednak można poznać okolice i zaplanować indywidualne, dłuższe wypady. Wąwozów w tych stronach jest sporo, ale nie tylko wąwozy. Jeżeli ktoś lubi chodzić i zwiedzać to każda opcja jest ciekawa. Średni dzienny dystans to ok. 15 - 25 km. (prawie każda sobota - przez cały rok)
panpiotrek
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2012, 23:27
Lokalizacja: Roztocze
Płeć:

Post autor: panpiotrek »

Dzięki wszystkim za rady

Mam pytanie gdzie w okolicy Kazimierza można rozbić obóz "na dziko" żeby się nikt nie przyczepił.
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Z obozowaniem na dziko w okolicach Kazimierza nie mam problemu, sam tam spędziłem kilka nocy, jest spokojnie. Teraz jeszcze ludzi mało, większość zwiedza sam Kazimierz ale trzeba zachowywać się cicho i dobrze wybrać miejsce. Spałem nad brzegiem Wisły, 3 m od brzegu, w zaroślach wierzby, wtedy poziom wody był bardzo niski, bardzo bezpieczne miejsce. Także w lesie, przed samym Kazimierzem, tutaj gdzie jest obudowane źródło i stary, nieczynny kamieniołom, nieco powyżej, kilka razy w okolicznych wąwozach o ile było sucho, oraz w lesie za Kazimierzem blisko czynnego dużego kamieniołomu.
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Defibrylator
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2012, 19:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Defibrylator »

Witam!

Przeglądam od kilku dni to forum, natknąłem się na ten temat i postanowiłem się odezwać. Jestem z Chełma i bardzo chętnie wybiorę się na jakąś wyprawę w rejonach lubelskiego. Lasy janowskie są bardzo ciekawe, tak samo Polesie, okolice Sobiboru. Dajcie znać, jeśli ktoś z tych okolic coś planuje!
kroman
Posty: 26
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:02
Lokalizacja: Ryki/Wawa
Płeć:

Post autor: kroman »

Z moich doświadczeń w Kazimierzu nie ma najmniejszych problemów z wyprawami.
Kilku moich starych znajomych jeszcze z czasów licealnych bardzo sobie chwalili lasy kazimierskie pod względem survivalu/turystyki.
Mi obecnie zdarza się wybrać do Kazimierza by pobiegać pobiegać po wąwozach.
Niedługo muszę się znowu wybrać :-)
PepaS95
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2012, 17:51
Lokalizacja: Łęczna
Gadu Gadu: 39030087
Płeć:

Post autor: PepaS95 »

Serdecznie Polecam ''Kozłowicki park Krajobrazowy'' Właśnie to tam zaczęła się moja przygoda z survivalem jest to miejsce dzikie mało turystów piękne widoki aż łezka się kreci. Jak ktoś by chciał tam się wybrać to mogę mu potowarzyszyć znam też rożne ciekawe miejsca w okolicach lublina .ZAPRASZAM.
partyzant
Posty: 35
Rejestracja: 02 wrz 2012, 15:24
Lokalizacja: Lubelskie
Płeć:

Post autor: partyzant »

Polecam Czerwony szlak wyżyny lubelskiej prowadzący z Lublina do Kaziemierza.
Opis trasy i mapka: http://kruk.ovh.org/Trasy/trasa2a_kazik.htm
Awatar użytkownika
MrBebo0010
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2011, 19:09
Lokalizacja: Zamość
Gadu Gadu: 18392151
Tytuł użytkownika: beton punk
Płeć:

Post autor: MrBebo0010 »

jakbyś się zakręcił w moich okolicach to dzwoń, mam kawałek lasu na przekimke itd, jak Cie to interesuje to odezwij się na pw po numer tel :)
partyzant
Posty: 35
Rejestracja: 02 wrz 2012, 15:24
Lokalizacja: Lubelskie
Płeć:

Post autor: partyzant »

Link do przewodnika zawierającego szlaki piesze Województwa Lubelskiego:

Kod: Zaznacz cały

http://www.lubelskie.pl/img/userfiles/files/PDF/Szlaki_Piesze_Lubelszczyzny2.pdf
terry90
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2013, 12:23
Lokalizacja: Puławy
Płeć:

Post autor: terry90 »

ja idę na spacerek 10 lutego z Puław do Rąblowa przez wąwozy. Na maj planowałem pójść do źródeł/ujścia bystrzycy
Łukasz LBN
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2019, 10:40
Lokalizacja: Lublin
Tytuł użytkownika: LasBushcraftNatura
Płeć:

Post autor: Łukasz LBN »

Cześć wszystkim, jestem tu nowy i podbijam temat, czy macie jakieś ciekawe miejsca w okolicy Lublina, oczywiście chętnie skorzystam z towarzystwa.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Masz Roztocze, lepszego terenu na wypady nie potrzeba.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
vojwoj
Posty: 75
Rejestracja: 17 maja 2011, 20:56
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

Post autor: vojwoj »

Pewnie. W październiku robię traskę z Horyńca Zdroju Do Zaklikowa :). roztocze, Puszcza Solska , Lasy Janowskie. Piękny teren, urozmaicony :)
ODPOWIEDZ