Wypad na Wilcze bagno

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Wypad na Wilcze bagno

Post autor: yaktra »

Przedwiośnie.
Dzień wolny od pracy zbiegł się tym razem z dwoma kolegami. I oni mięli wolne. Zatem postanowiliśmy ruszyć na rekonesans Wilczego Bagna. Teren dość tajemniczy przepleciony ruinami poniemieckich budynków zbombardowanych pod koniec II wojny światowej oraz dość mocno chwilami podtopiony. Dystans 14, 5 km z maleńkim ogniskiem i przerwą śniadaniową zabrał nam około 4, 5 godz.
Ogniskiem zajął się kolega Blizbor (znany z reconneta) używając mojego maleńkiego Fiskarsa. Jego wprawne łapki szybko znalazły wspólny kontakt z siekierką owocując naciętym szybko drewnem
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Trafiliśmy również na złodziei drewna. Jednak ci wyczuli "pismo nosem" i szybko wynieśli się z tego miejsca. Skutek jednak był na tyle dobry, że "łup" został na miejscu.
Ooo takich;

Obrazek
Nooo i ekipa w składzie "trzech"

Obrazek

Reszta zdjęć TU
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

No to dorzucę coś od siebie. Wypad bardzo udany, zresztą nie mogło być inaczej skoro sama okolica jest niesamowicie klimatyczna. Na tym wypadzie miałem okazję pierwszy raz pobawić się siekierką Fiskarsa - konkretnie modelem X5 należącym do Yaktry - i byłem pozytywnie zaskoczony mocą przerobową tego maleństwa, dosłownie po około minucie kłoda brzozowa ustępowała zapewniając przy okazji zapas jakże wspaniałej kory oraz drewno na opał (nic nie może się zmarnować) :D Ognisko było krótkie, rozpalone głównie po to by "koksać skilla" choć przy okazji się trochę ogrzaliśmy, bo gdy się zatrzymaliśmy choć na chwilę to dało się odczuć chłód. Jako podpałka wykorzystana została kora brzozowa, jako że było jej tam pod dostatkiem. Po dopaleniu ogniska ruszyliśmy w dalszą drogę, obchodząc dookoła Wilcze Bagno przez niewielkie groble i tereny podmokłe. W drodze powrotnej natknęliśmy się na złodziei drewna, którzy zapewne wzięli nas za straż leśną i zawinęli się stamtąd zostawiając "łup" na miejscu. Na zakończenie kilka zdjęć - jakość wprawdzie pozostawia wiele do życzenia, ale więcej nie wycisnę z aparatu w moim obecnym telefonie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, 20:31 przez Blizbor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Pokuszę się jednak aby dodać poprzedni album z wypadu z kolegą od "latania" z wykrywka. Gość nie daje się za "chiny" fotografować bo wiadomo czym to pachnie - takie jego wykopki.
Teren ma obcykany na 100% a obycie leśnego nie lada.
Tu zapodam link do skorupek bawarskiej porcelany i innych znalezisk;KLIK
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Obrazek
Hihi, yaktra na zdjęciu trochę jak Pałkiewicz wygląda :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Fajne fanty można wygrzebać.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1031
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Dla kogo ta budka?
https://picasaweb.google.com/1111019026 ... 0888215010

tylko nie pisać dla ptaka.

Blizbor, Jakiego telefonu użyłeś do tych zdjęć.



Oczywiście wszystkie zdjęcia piękne :-)
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Kopek, dla ptaków. ;-)

Pliszka, kopciuszek, rudzik, muchołówka szara.

O tu: http://www.bmpankowscy.pl/index.php?go=6001

A łażąc po bagnach Puszczy Dulowskiej też na 3 fotografów przyrody wpadliśmy. Panowie trochę z rezerwą do nas podchodzili, na "żer" rzuciwszy kolegę z najsłabszym sprzętem ;-) :-D
Zamieniliśmy kilka słów stojąc na śliskim gruncie i nasze drogi się rozeszły. :-)


Edyta:
No i na zdjęciach dostrzegłem, że Panowie spotkali w lesie Skandynawa. Mr. Rapakiwi.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Kopek pisze:Blizbor, Jakiego telefonu użyłeś do tych zdjęć.
Sony Ericsson K750i z marnymi 2 megapikselami :-/ Jednak jeszcze w tym roku planuję zakup jakiegoś porządnego smartfona z aparatem, który będzie miał przynajmniej 5 megapikseli - jakość fotek będzie wówczas wyraźnie lepsza. Kiedyś pewnie też się szarpnę na lustrzankę, ale to już raczej odleglejsza przyszłość :)
wolfshadow pisze:No i na zdjęciach dostrzegłem, że Panowie spotkali w lesie Skandynawa. Mr. Rapakiwi.
Dobre oko wolfshadow. Mr. Rapakiwi nazywa się "Głaz Błażej" i jest pomnikiem przyrody :)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, 14:15 przez Blizbor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1031
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Kiedyś miałem K800i. Byłem zadowolony z robionych przez niego zdjęć. Te SE robią całkiem dobre zdjęcia. Oczywiście na konkursy się nie nadają. Jednak zamiast brać telefon i jakiś kompaktowy aparat to wystarczy tylko takiego SE.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Blizbor pisze: Jednak jeszcze w tym roku planuję zakup jakiegoś porządnego smartfona z aparatem, który będzie miał przynajmniej 5 megapikseli
To może lepiej aparat jakiś mały, bo smartfonem na dwudniowym wypadzie się nie pobawisz cykając fotki ;] Wszyscy znajomi którzy takowe posiadają to praktycznie cały czas na ładowarkach mają.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Ano taka myśl też od jakiegoś czasu mi chodzi po głowie, może nawet będzie to lepsze rozwiązanie, chociaż wątpię że baterie w smartfonach Twoich znajomych rozładowują się szybciej niż batka w moim obecnym telefonie ;) Tak czy inaczej smartfon będzie mi potrzebny bo raz, że i tak muszę w końcu zmienić telefon (K750i użytkuję już od ładnych paru lat), dwa - do SE K750i nie ma nawet prostego GPS'a, no i trzy - smartfon to telefon i aparat w jednym urządzeniu, więc odpadłyby mi koszty zakupu dodatkowo aparatu cyfrowego, który ma tylko jedną funkcję - robienie zdjęć :)
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

Bardzo ciekawe klimaty tam macie :-) Rozlewisko konkretne, pewnie żurawie i kaczki są tam już non stop. W kwietniu będzie tam kwitło życie!
Spróbujcie rąbać drewno pod kątem, tak jak bobry podgryzają drzewa ;-) O wiele szybciej i łatwiej idzie. Nawet grubsze sztuki.
Jeszcze raz gratuluję spotkania!
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Dzięki Zdybi :) Swoją drogą jak kiedyś będziesz w okolicy to koniecznie daj znać, oprowadzimy Cię po kilku ciekawych miejscach :) A wracając do samego Wilczego Bagna to żurawia jednego tylko widzieliśmy w czasie wypadu, ale pewnie już się powoli będą zlatywać tam :)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1031
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Na "moich ługach" też już są żurawie. Ale słuchanie śpiewu skowronka stojąc w promieniach wiosennego słońca ... bezcenne
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
senseimarcel
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:45
Lokalizacja: Stettin
Płeć:
Kontakt:

Post autor: senseimarcel »

A te 'Wilcze bagno" to rejony ujścia Iny?
Naród wspaniały, tylko ludzie chu... (Józef Piłsudski)
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

senseimarcel pisze:A te 'Wilcze bagno" to rejony ujścia Iny?
Nie. Wilcze Bagno to staw położony na północny-zachód od Płoni i na południowy-wschód od Kijewa, niedaleko czarnego szlaku "Vadam", pomiędzy potokami "Trawna" i "Leszczyniec".
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Fajnie, Blizbor, że choć Ty podjąłeś się dyskusji. Ja niestety dopiero dziś "odpaliłem neta".
Odnośnie Żurawi, myślę, że ten powolny lot nad naszymi głowami to było szukanie miejsca na lądowanie i żer. Miejsce dla owego gatunku wyśmienite...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

yaktra pisze:Miejsce dla owego gatunku wyśmienite...
Racja Yaktra! Tak myślę, miejsce wyśmienite co najmniej dla dwóch par żurawi ;-) Wnioskuję ze zdjęcia, mogę się mylić..Tak czy siak, z chęcią spędził bym tam kilkadziesiąt
godzin z kamerą ;-)Wygląda obiecująco. Macie chłopy tereny jak się patrzy! Pozdrawiam:)
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

zdybi pisze:z chęcią spędził bym tam kilkadziesiąt
godzin z kamerą ;-)Wygląda obiecująco
Tak i ja pomyślałem ALE ja z aparatem :mrgreen: i kamerką też :-P
Zrobić wypad z wieczora, a raczej przed zmierzchem aby zdążyć przygotować nocleg na biwak na suchym miejscu. Przed świtem"złożyć" obóz i przygotowanym z wieczora pontonem (kamo z siatki, trzcin i traw) podpłynąć pod niewielką wysepkę trzcin.

Obrazek
Na moje oko to będzie owe miejsce jak na focie. Krótkie foto filmowanie i wracamy na brzeg. Nad ranem można by nagrać klengor. Jest piękny, tajemniczy niczym "leśne strachy"...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”