Referendum w sprawie ACTA

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Referendum w sprawie ACTA

Post autor: Bastion »

Zachecam uzytkownikow forum do podpisywania wniosku
dotyczacego referendum: http://referendumacta.pl/
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Już podpisali ACTA a więc nic się już nie da zrobić.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

A ja przenoszę do mogiły bo to i tak nie miejsce na ten temat.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Owszem da się i to bardzo dużo.
Fakt, że przedstawiciel rządu podpisał umowę oznacza tylko tyle, że można rozpocząć proces ratyfikacji. W skrócie, jeszcze posłowie muszą ją zatwierdzić, aby w pełni obowiązywała.
Co wiecej nawet umowa po ratyfikacji nie jest "nie do ruszenia" zawsze można się wycofać... nie istnieje coś takiego jak "nic już sie nie da zrobić" nawet z Unii możemy wyjść i na dobranoc pierd*lnąć drzwiami :] ... (chociaż to raczej nie byłoby zbyt mądre posunięcie).
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Myślałem, że forum jest apolityczne O_o?
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Abscessus Perianalis, nie mogiła ale "Hydepark" bardziej.
Sprawa jest poważna bo, żeby wszystkie punkty ratyfikowanej umowy spełnić to trzeba byłoby grzebać przy konstytucji. :568:
Fakt, że temat nie ma związku z tym co jest omawiane na naszym forum ale jednocześnie uderza w podstawy jego istnienia. Przypomnę brytyjczyka, który mimo iż nie złamał prawa w UK umożliwiając innym wrzucanie linków z dostępem do chronionej zawartości to został przekazany USA. Tak pobieżnie przeglądając kilka działów tematycznych tego forum można by przy takim podejściu załatwić Tanto wikt i opierunek u wuja Sama. W końcu zgodnie z wykładnią tej "umowy handlowej", urzędnik podejmujący decyzję nie odpowiada za ewentualne błędy czy pomyłki więc lekką ręką może przybić stempel. Bo niby po co ma się użerać z amerykańskimi papugami gadającymi w języku, którego on ni ...uja do końca nie zrozumie.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Pikieta byłaby apolityczna, nie referendum.
W podstawy isnienia forum uderza rónież każda zmiana VATu, cen przelotów i podwyżki cen pieczywa i kaszy gryczanej w miejscu aktualnego przebywania jego uczestników.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »



pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Nie sprawdzałem do czego jest odnośnik więc uznałem, że sprawa jest przeterminowana - dlatego mogiła. Jeśli ktoś kliknął w rzeczony link i uważa, że powinno zostać - niech se wisi.
Co do działu to oczywiście chodziło mi o hydepark, bo temat był wrzucony w 'sprawy organizacyjne'.
Forum jest apolityczne, tak samo jak apolityczny powinien pozostać internet - to co zostało podpisane sprawia, że może być inaczej. Dziwne, że tylko my się tak garniemy do podpisywania, a inne kraje łącznie z US mają to w doopie.
Ja tam wolę składać normalne podpisy, nie internetowe, co też przedwczoraj z powodzeniem robiłem skandując różne wesołe rzeczy. Kto nie był ten PIPA.
Albo SOPA.
Ew. ACTA.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

"alea acta est" - ... sami sobie przetłumaczcie :P
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Winniśmy sobie wcześniej zadać pytanie "Qui fallus aquam turbat", ale teraz to już j/w.

Wie ktoś coś sensownego poza całą medialną papką?
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Referendum to bicie piany.
ACTA nie przejdzie, bo nikt jej nie ratyfikuje - ani Stany, ani PE, ani nasz rodzimy parlament.
Nie powstanie też stosowna organizacja międzynarodowa. Za to WHO, WTO, WIPA i parę innych organizacji, które mają teraz te "ACTowe" zakresy uprawnienień, będzie lobbowało na rzecz wprowadzenia stosownych przepisów - może im się udać ograniczyć handel podróbkami, ale raczej nie wepchną nam poronionego systemu patentowego z USA, ani nie ograniczą handlu artykułami, które "są jak oryginalne" - w tym lekami i np. tuszami do drukarek.
To konkretnie?
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Co ty za glupoty wypisujesz
Usa juz zaczela scigac ludzi na mocy porozumienia ACTA
z UK zostal deportowany do Usa student ktory w sumie nic zlego nie zrobil,jedynie na jego forum ludzie wymieniali sie linkami do plikow.Student jest pierwsza "ofiara" ACTA

takze zacznijmy sie wymieniac linkami na tym forum to Tanto bedzie mial darmowa wycieczka do Usa :D
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Tresor, to właśnie napisałem wcześniej.
Ta umowa ma chronić interesy korporacji i nie oszukujmy się - przepływ pieniędzy będzie w większości w kierunku USA. Dodatkowo zacznie się powolne zabijanie konkurencji produkującej zamienniki. Dotyczy to zarówno tuszy i tonerów ale też np. części samochodowych. Zauważcie, że ostatnio nie opłaca się produkować trwałych przedmiotów.
Czytałem też artykuł o zabijaniu wolnego oprogramowania. Już teraz na linuxie nie można odtwarzać mm zabezpieczonych DRM. Istnieje możliwość przeniesienia odpowiedzialności za umożliwienie piractwa producentom odtwarzaczy opartych na wolnym oprogramowaniu. Producentom nie będzie się kalkulowało ryzyko i wybiorą system zamknięty.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

"Nie daj Boże, żebyśmy nigdy w ciągu 20 lat nie mieli buntu. (...) Który kraj może zachować swoją wolność, jeśli jego przywódcy od czasu do czasu nie dostaną ostrzeżenia, że ludzie zachowują ducha oporu? Niech łapią za broń. Co oznacza kilka ofiar śmiertelnych na przestrzeni wieku czy dwóch? Drzewo wolności musi być od czasu do czasu podlane krwią patriotów i tyranów. Jest to jego naturalny nawóz"
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Q_x pisze:ACTA nie przejdzie, bo nikt jej nie ratyfikuje - ani Stany
Stany nie bo ACTA stworzone zostało prze lobby ich przemysłu rozrywkowego, a cała reszta świata podpisze i amerykańce będą ścigać innych, a sami będą poza prawem. Tak to niestety wygląda.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
ODPOWIEDZ