Potrzebny plecak w ktorym plecy sie nie poca !

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Potrzebny plecak w ktorym plecy sie nie poca !

Post autor: Tresor »

Szukam plecaka ktory ma bardzo dobry system wentylacyjny plecow.Plecak moze byc turystyczny lecz nie moze byc w kolorze rzucajacym sie w oczy,pojemnosc plecaka do 35-50 litrow,cena powiedzmy do 500 zl,znacie ciekawy plecaczek ?
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Salomon Revo 35. 8-)
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Jak masz możliwość, to przymierz się do Berghausa serii Freeflow (widziałem modele o pojemnościach od 25 do 50l, więc wybór szeroki). Robią w kolorze czarnym. System siateczkowy na plecach. Te, co widziałem, miały rzadko spotykane rozwiązanie - siatka była z cienkich linek metalowych w izolacji z tworzyw sztucznych, dzięki czemu miała regulowany naciąg. Miałem okazję testować model 30L. Sprawdza się, jeżeli chodzi o przewiew pleców, ale trzeba przeboleć dziwaczny kształt komory plecaka w środku.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Jeden z najlepszych systemów wentylacji ( o ile nie najlepszy) ma Deuter. Przejrzyj ich ofertę to całkiem niezły wachlarz. Wisport ma swój Air Back, a na nim seryjne plecaki jak np. Scroll 30 lub Quark który ma spory rozrzut pojemności. Z tym że u nich możesz za dopłatą wykonać niemal dowolne modyfikacje (łącznie z kolorem). Na stronie e-plecak możesz zmajstrować niemal co Ci tylko pasuje.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

birken1 pisze:Jeden z najlepszych systemów wentylacji ( o ile nie najlepszy) ma Deuter.
Też słyszałam takie opinie. Nie mniej ja jeszcze nie uświadczyłam na sobie plecaka tak skonstruowanego, żeby się plecy nie pociły.. :|
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Apo, nosiłaś te plecaki? ;-) Zależy też czego oczekujesz. Skóra nawet tam gdzie plecaka nie ma będzie mokra przy wysiłku i większej temperaturze a co dopiero dociśnięta siatką. Cudów nie ma ;-)
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

birken1 nie, nie nosiłam. Piszę przecież, że słyszałam tylko :)
I dokładnie - cudów nie ma :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Tylko stelażowe z podparciem na łopatkach i nerkach mają na tyle dobre przewietrzanie żeby reszta pleców się nie spociła, żadne siatki, etc. nic ci nie dadzą.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Re: Potrzebny plecak w ktorym plecy sie nie poca !

Post autor: Rzez »

Tresor pisze:Szukam plecaka ktory ma bardzo dobry system wentylacyjny plecow.Plecak moze byc turystyczny lecz nie moze byc w kolorze rzucajacym sie w oczy,pojemnosc plecaka do 35-50 litrow,cena powiedzmy do 500 zl,znacie ciekawy plecaczek ?
Fizyki Maras nie oszukasz :)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

Armat pisze:Salomon Revo 35. 8-)
mam 25 i jest czadowa, dzisiaj własnie przy pakowaniu ogarnęłam ze mozna wyjąć stelaż -.-
bardzo mi odpowiada! ;]
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Qasz, głupoty gadasz :-P . Siatka ma takie samo podparcie, a że jest siatką to sama pięknie oddycha a nie jak twarde, szorstkie lite "poduszki" np. ALICE.
Sam jestem na etapie wyboru plecaka ok 20l na siatce więc temat mi bliski. Z tym, że mi żaden model do końca nie pasuje :-/

ED: miśka kurde niegłupi ten salomon :-)
cubek
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2011, 14:43
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: cubek »

Przepraszam, ale nie ma takiego plecaka ;-)

Mam Deutera jakoś 35 albo 25 litrów. Genialny plecak. Jest o niebo lepiej od systemów nośnych tradycyjnych.... Ale... no właśnie. Trzeba się pogodzić z tym, że zdejmując plecak masz gwarantowany powiew "żeszkości" :-)
“Life's a journey, not a destination”
Awatar użytkownika
Wedrowiec
Posty: 83
Rejestracja: 01 sty 2011, 13:47
Lokalizacja: Z krainy wilka
Płeć:

Post autor: Wedrowiec »

Mialem Berghausa Freeflow starszy model z siatka na calych plecach,nie polecam i wiecej podobnego wynalzku nie kupie.Plecy sie poca, tyle ze szybciej wysychaja :)
Plyta wewnatrz plecaka jest wygieta,przy wiekszych gabarytowo przedmiotach jest problem.Do normalnego plecaka o takiej samej pojemnosci mozna wkladac wieksze "paczki".
Srodek ciezkosci przy wypchanym plecaku jest odczuwalnie odsuniety od plecow,mi osobiscie to przeszkadzalo.
Ciężki plecak zabija radość życia...
cubek
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2011, 14:43
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: cubek »

Podpisuje się pod tym. I to obiema ręcami ;-)
Generalnie, JA potrzebowałem plecaka który zmieści laptoka ale i da rade na wspin mały rzeczy zabrać. W zasadzie to bulder. Buty, mąke, takie tam bajery.
Profil plecaka, właśnie przez jego profil ;-) , nie pozwala na zabranie (w podobnym wymiarze plecaka) tylu rzeczy ile by się chciało.
Ale ja jestem pijany i nie wiem co pisze :mrgreen:
“Life's a journey, not a destination”
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Mi się wydaje, że nie ma plecaka, który zupełnie nie wpływa na oddychanie/temperaturę pleców...

Wychodzi na to, że jedynym plecakiem, w którym plecy by się nie pociły byłby plecak 4Fakir - żadne siatki, gąbki, itp. tylko najzwyklejsze kilkadziesiąt, kilkaset gwoździ w systemie nośnym.
Tyle, że nie każdy by dał radę. :)
Kiedyś były takie narzuty z koralików na siedzenia samochodów - może to jakoś zaadoptować...

;)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

To jak znajdziesz plecak w którym się wcale plecy nie pocą to daj znać :) Bo od kiedy plecak ma wpływ na wydalanie potu z organizmu? :roll:
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Kobra pisze:Bo od kiedy plecak ma wpływ na wydalanie potu z organizmu? :roll:
A ktoś tak gdzieś napisał. Nie rozumiesz o co mu chodzi? Są plecaki w których możesz chodzić i nie będziesz miał z tyłu mokrej koszulki od niego bo jest inna konstrukcja i lepsza wentylacja niż w innych. Kobra myśl.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Kobra pisze:Bo od kiedy plecak ma wpływ na wydalanie potu z organizmu?
Jak się już chcesz kozaczyć i czepiać sformułowań, to wiedz, że ma. A dlaczego? Ano dlatego, że izolując plecy termicznie podnosi ich temperaturę, a to z kolei powoduje wydzielanie potu, która to czynność służy termoregulacji organizmu.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Kobra przestan pic:) i nie pisz dziwnych postow:D

Rzez jak ty radzisz sobie z wentylacja plecow?

Ludziska myslalem ze siatka bedzie ok,a tu takie jaja wychodza,chyba zostane przy moim patologicznym chamie grocie 75 litrow,wentylacja pleckow w miare ok
cubek
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2011, 14:43
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: cubek »

Z resztą, plecy plecami, ale i tak efekt "wiecznych okularów" będziesz miał na ramionach + pasie biodrowym - ale to oczywista oczywistość.

Nie masz znajomego który posiada plecak z siatką ? Byście się zamienili, na własnej skórze się przekonać, czy takie rozwiązanie Ci odpowiada. Jeszcze bym NGT przewertował
“Life's a journey, not a destination”
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Plecy tak czy inaczej będą się pocić. Przy dobrej wentylacji co najwyżej można zapobiec ich odparzaniu. W wolverinach plecak opiera się tylko na pasie biodrowym i dwóch poduszkach na łopatkach, chyba bardziej uprościć tej kwestii bez siatki się nie da.
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

opiera się tylko na pasie biodrowym i dwóch poduszkach na łopatkach, chyba bardziej uprościć tej kwestii bez siatki się nie da.
czyli wracamy do ramy :P - nawet mi się rymło :lol:
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

yoger pisze:W wolverinach plecak opiera się tylko na pasie biodrowym i dwóch poduszkach na łopatkach
taki sam system jest w janysportach,u mnie sie sprawdza,ale szukam malego plecaka
cubek pisze:Nie masz znajomego który posiada plecak z siatką
nie,mamy wszyscy ten sam model janysporta,najwiekszy patologiczny cham :) sprawdza sie od hmmm 7 lat,ale jak zaznaczylem wyzej chce maly seksowny plecaczek.

Dzis wyczailem takie cudo,wiem ze to campus i jest lipny..potrzebny bedzie na jedno no moze na trzy dniowe szybkie eskapady,przy minimalnym wyposazeniu
zna ktos ten plecak ?

http://allegro.pl/plecak-campus-red-roc ... 60480.html
kolorem sie nie przejmuje...puszka sprayu w kolorze olive i bedzie spoko :D
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Tresor, widzę że zaczynasz schodzić pojemnością w moje rejony ;-) . Też intensywnie szukam plecaka w podobnej pojemności na siatce. Taki system jak w tym campusie to lipa. Nie jest może w sumie jakiś zły, ale to nie wielka różnica pomiędzy klasycznymi trzema poduszkami. Dołożysz parę PLN i kupisz coś lepszego w tej pojemności np. Vaude Jura lub Wizard Air nad ktorym sam cały czas się zastanawiam :)
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Tresor pisze:Kobra przestan pic:) i nie pisz dziwnych postow:D

Rzez jak ty radzisz sobie z wentylacja plecow?

Ludziska myslalem ze siatka bedzie ok,a tu takie jaja wychodza,chyba zostane przy moim patologicznym chamie grocie 75 litrow,wentylacja pleckow w miare ok
Po prostu zakładam, że podczas wysiłku plecy i tak będą mokre, więc nie dziwi mnie gdy to zjawisko zachodzi ;) Kwestia jest inna - jak szybko wyschnie ubranie.

Temat jest bardzo podobny do problemu pocenia się (a w konsekwencji sposobu ubierania się) - w dużej mierze zależy to od metabolizmu danej osoby. W twoim przypadku - jeżeli się pocisz idąc w temperaturze dajmy na to 20 stopni bez plecaka, to żadna super hiper wentylacja nie pomoże.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
ODPOWIEDZ