Zestawy survivalowe, co wy o tym sądzicie?

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Zestawy survivalowe, co wy o tym sądzicie?

Post autor: kamykus »

Witam, bardzo jestem ciekaw co sądzicie o takich zestawach,
http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7460&name=BCB_-_Zestaw_Surwiwalowy_-_Bushcraft_Survival_Kit_-_CK028L
Cena wręcz powala, a według mnie oprócz krzesiwa i noża i linki nie ma tu nic przydatnego.
Czy to są zestawy dla zapaleńców i miłośników Beara Grylsa?
Gdzie jest bandaż, tabletki do uzdatniania wody... Pijąc brudną wodę nabawimy się biegunki i możemy się odwodnić. To według mnie podstawa...
No i jakiś głupi woreczek albo pojemnik na wodę, coś w czym można ją nabrać i przenosić. Bez wody długo nie pociągniemy a nie mając do czego jej zebrać. Kaplica.

Co według was koniecznie powinno znaleźć się w takim zestawie jeśli już ktoś zechce go mieć? Ja nigdy z czymś takim nie chodziłem ale może to nie głupi pomysł aby samemu zebrać odpowiednie materiały i przygotować coś takiego?

Piszcie co o tym wszystkim sądzicie, i co powinno znajdować się w takim zestawie, bo te które są dostępne w sklepach to jakiś żart chyba. :shock:
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Za mniejsze pieniądze, stworzysz swój zestaw, skrojony pod Twoje potrzeby (puszka EDC do miasta, zestaw na spacery po lesie, czy zawartość poucha na wypady dalej od domu, z noclegiem).
IMHO szkoda kasy.
EDMUND: co do zawartości zestawu S., to toczyła się już na ten temat dyskusja na tym Forum. Poszukaj dobrze, a będziesz miał lekturę na godziny.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Ale cena :shock:
Nie oplaca sie, jak puchalsw napisal. Poczytaj forum, pare ksiazek, troche artykulow w necie i bedziesz wiedzial jak samemu taki zestaw zrobic. Potem zabierzesz go w las z 10 razy i przerobisz go pod wlasne potrzeby.
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Kupnych się nie opłaca, to oczywiste. Poza tym nie zawierają nic konkretnego. Kurcze szukam i nie mogę trafić na temat o którym mówisz :(
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

22 strony. Ile ludzi tyle pomysłów: viewtopic.php?t=132
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Według mnie również taki zestaw nie jest potrzebny, jest on stworzony dla zapaleńców nieobeznanych w ogóle w temacie. Tak jak wspomniał puchalsw za mniejsze pieniądze stworzysz własny zestaw, który będzie dopasowany pod Ciebie. Niektórzy polecają prezerwatywę do przenoszenia wody, podobno zmieści się kilka litrów. Mimo wszystko podstawowy zestaw to apteczka[masz tu różne rzeczy nie tylko do opatrywania ran itp.], nóż, krzesiwo, manierka.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

soohy, prezerwatywa tak, ale trzeba ją włożyć w skarpetę. Inaczej będzie BUM!
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

a tu inny zestaw, w shoucie go wkleiłem ale tam zaraz zniknie, a może ktoś skorzysta:
http://allegro.pl/zestaw-multitool-mtt8 ... 43293.html

IMO niezła piła, jak laplander wygląda orginalny, nóż typowo morkowy plus tani multitool. Jak na początek git.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
ODPOWIEDZ