karimata

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Ojtam dajcie spokój. 8 stopni nad ranem, jak ciągnie od gleby a człowiek śpi lub przynajmniej próbuje pod samym kocykiem to może zmarznąć, zależy jeszcze w co ubrany jest. Inna sprawa była by siedzieć przy wciąż płonącym ogniu i okrywać plecy kocem żeby nie ciągnęło po nerasiach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

mwitek, zapytaj się młodego jak się spało w samym worku na śmieci :mrgreen: :mrgreen: jak my byli na wypadzie 8 stopni to całkiem ciepło he he
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
budzigniew
Posty: 54
Rejestracja: 23 lut 2010, 00:51
Lokalizacja: asdasd

Post autor: budzigniew »

To co to byl za "worek"? ;)
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

normalny taki jak dają do domów tamten był koloru brązowego na szkło chyba jakieś 60 l było tylko posłanie z gałęzi z jodełek i pałatka na daszek może było troszkę więcej jak 8 stopni może koło 12 ale dał radę bez problemu
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Odkopuję, bo właśnie za radą wielu z tego forum skróciłem sobie karimatę. Trochę nie na temat, ale jest to jedyny wątek stricte o karimacie. Sypiam zwykle z czymś pod głową, a i nie jestem zbyt wielki więc 2 metry karimaty to dla mnie trochę za dużo. Uciąłem sobie ok 40cm (teraz sięga mi od stóp do ramion) i od razu zauważyłem znaczną poprawę jeśli chodzi o wielkość (ostatnio biegam z 25l plecaczkiem helikona i zawsze musiałem się porządnie napracować, żeby ją przytroczyć, no i zmniejszała mi nieco pakowność plecaka, a teraz pasuje idealnie :) )

Poza tym, zdjęcia ze zlotu ujawniły, że śpię w pozycji, która nie wykorzystuje nawet 150cm karimaty. :P Miśka pokazuje dokładnie to samo. :)

https://picasaweb.google.com/lh/photo/i ... directlink
(nie pamiętam z czyjej to galerii, więc wrzuciłem ponownie)

Na szerokość nie zmniejszam, bo jestem wygodny. :P
Także zwracam się do młodych, dzielnych i jeszcze nie przekonanych do ciachania swoich pięknych nowiutkich rzeczy (mi właśnie szkoda było skracać nie wiedzieć czemu, bo już od dawna nie jest piękna i młoda): zastanówcie się nad tym jak śpicie i ile wam rzeczywiście tej izolacji potrzeba, bo niby to taka nieistotna rzecz, a jednak użeranie się z takim wielkim potworem w terenie bywa niepotrzebną udręką. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Z mojej galerii :->

Wzorując się na PA swoją karimatkę skróciłem do ok 130 cm. W zupełności wystarcza jeżeli chodzi od długość. Zastanawiam się jeszcze nad szerokością; może by wystarczyło 50cm. Jeżeli potrzebuję to pod wystające kulasy podkładam plecak.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

To mozna ja jeszcze na rogach przyciac. Wygladalaby jak mata FN:
Obrazek
Zawsze to jakies zmniejszenie rozmiaru.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

W tym wypadku to już raczej wagi - jak ktoś zwija, to nieregularny kształt może irytować. (mnie by wkurzał)
Więcej sobie nie wycinam, bo karimata należy do grubych, a na zimę ta długość zapewni mi większy komfort. Na szerokość ma 55cm, więc zwężenie dałoby mi odpadki których nie mógłbym wykorzystać w żaden sposób, więc to raczej nie ma sensu. Z tamtego kawałka będzie dobry poddupnik na jednodniowe wypady w mokre dni. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
JacekDrabarczyk
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2011, 13:49
Lokalizacja: okolice Poznania
Płeć:

Post autor: JacekDrabarczyk »

Witam.
Chciałbym wrócić do pomysłu składania karimaty.
Pęknięcia mogłyby się pojawić jedynie na skrzyżowaniach prostopadłych zgięć.
Dlatego nie składam jej nigdy wzdłuż.
Natomiast złożoną w poprzek na 6 segmentów noszę w pokrowcu przypiętą z tyłu plecaka(60cm wysokości x30 cm szerokości).
Wykorzystuję pętelki pokrowca i boczne pasy kompresyjne plecaka. (Używam zawsze skompresowanego plecaka 70 l.)
Najzwyklejsza karimata wciąż mi służy i nie ma tendencji do przedzierania w miejscach zgięcia.
Syna również wyposażyłem w taką "paczkę".
Szczegółowo opisałem ją na "Zielonej kuchni" kilka lat temu.
Pozdrawiam.
Jacek Drabarczyk
ODPOWIEDZ