Rezerwat Wolica - rekonesans rowerem

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Rezerwat Wolica - rekonesans rowerem

Post autor: MlKl »

Jako, żem niecierpliwy, wybrałem się na mały rekonesans rezerwatu Wolica. Wyjazd z Błonia ulicą Nowakowskiego - fotki będą liche, bo robione jedną ręką w trakcie jazdy rowerem aparatem Fuji Finepix S9600 rozmiarami porównywalnego z lustrzanką, choć to tylko przerośnięta małpka.

Obrazek

Widać zbliżającą się jesień

Piękna pogoda, liście na drzewach zaczynają żółknąć.

Obrazek

Na horyzoncie widać juz kościół w Rokitnie

Widać też komin nigdy nie uruchomionej elektrociepłowni Moszna II

Obrazek

Przed Rokitnem po prawej widać zabytkowy cmentarz



Obrazek

Dzwonnica kościoła w Rokitnie

Postawiona ponoć na miejscu pogańskiego źródła mocy. Ogólnie dziwi widok dużego kościoła, stojącego praktycznie w szczerym polu.

Obrazek

Mostek na Rokitnicy

Kiedyś muszę połazić nad tymi okolicznymi rzeczkami.

Obrazek

Widać już rezerwat Wolica

Na razie mijam go jadąc ciągle asfaltem. W zasadzie mógłbym na sagę przez pole, ale od drugiej strony jest jakiś wjazd.

Obrazek

I już jestem po tej drugiej stronie

Piaszczysta ścieżka, ale jechać się da z łańcuchem na największym trybie z przodu.

Obrazek

Ścieżka idzie czymś w rodzaju grobli

Grobla jest usypana dość wysoko.

Obrazek

Dojeżdżam do wypatrzonych w Google Maps stawów

W istocie są to odstojniki wód zrzutowych gorzelni Józefów. Pierwszy nie wygląda najlepiej - pokryty kożuchem organicznych szczątków. Ale kolejne są już czyściutkie, pięknie odbija się w nich widok nieba. W tle wspominany już komin Moszny

Obrazek

I kolejne stawy

miejsce raczej nieuczęszczane, dróżka jest niewydeptana, co jakiś czas jedynie koszona traktorem.

Obrazek

Groble między stawami umacniane są chyba deskami, które bieleją na słońcu

Wygląda to ślicznie.

Obrazek

Choć to odstojniki, nic nie śmierdzi

Widać dawno nie zrzucano świeżych porcji - za to, jak taki zrzut się odbywa, śmierdzi w całej okolicy. Moje dziecko mając dwa latka zazwyczaj spało smacznie w trakcie jazdy samochodem - jak tamtędy przejeżdżaliśmy, zazwyczaj się budziło, i oznajmiało, że mu "smerdzi" :)

Obrazek

Bujna roślinność

Nie niszczona przez człowieka cieszy oko. Choć to krajobraz postindustrialny, a nie naturalne rozlewisko wodne, przyroda daje radę w każdych warunkach.

Obrazek

Kaskada, którą uchodzi do Utraty woda z ostatniego odstojnika

Różnica poziomów ok 3 metry, woda huczy i pieni się obficie.

Obrazek

Dalej ścieżka jest prawie zarośnięta

Nie widziała kosiarki przynajmniej od wiosny, jednak daje się dalej jechać.

Obrazek

Absolutna dzicz :)

I tak przez około kilometr.

Obrazek

A tu już Wolica od drugiej strony

Jadę wzdłuż cieku wodnego, który wychodzi tuż koło kościoła w Rokitnie.

Obrazek

Widać go z oddali.

Zdjęcie zrobione pod słońce niewiele pokazuje. Wycieczka trwała około godziny, do samego lasku raczej rowerem nie da się wjechać, faktycznie jedynie eksploracja z buta pozostaje. Warto wziąć gumowe buty - może być mokro i to nawet bardzo.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

MlKl pisze:aparatem Fuji Finepix S9600
Toś see gościu u mnie nagrabił. Na takim latałem trzy lata i w większości na moim picasa są właśnie z niego. Wywaliłbym 14 i 16 reszta jak najbardziej OK.
MlKl pisze:rozmiarami porównywalnego z lustrzanką, choć to tylko przerośnięta małpka.
spróbuj makro na FM ostrząc pierścieniem (broń Boże z pół automatu) czyli ręcznie a zmienisz zdanie. Jako zoom jest słaby choć w połączeniu z cyfrowym masz ekwiwalent 250.
Sory Miki ale przesadziłeś z opinią.
Aaaa, czy mróz czy słota, nic go nie rusza. Z trzech lat to mówię a nie łaziłem z nim tylko po ulicy, nie nie...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Ja ogólnie na tego Fudżika nie narzekam, ale do używania go w trybie manual potrzeba jednak dwóch rąk i stabilnej pozycji - rowerem pojadę bez trzymanki asfaltem, czy twardą drogą, ale nie po piachu, czy po wertepach :) Zdjęć zrobiłem dużo więcej, te wrzucone od biedy ujdą, reszta tylko do kosza...

A zatrzymywać się do robienia zdjęć się nie chciałem, bo każdy postój to od razu chmara komarów, rąbiących jak wściekłe. A ja się wybrałem w koszulce bez rękawów i krótkich spodniach :)

Fotki lepiej przeglądać tutaj: http://www.serwis.wiarus.org/galeria.ph ... &fotki=tak

To efekt działania mojego skryptu - wysyłam na serwer ftp-em katalog z fotkami, skrypt mi wyświetla formularz w którym mogę wpisać do każdego zdjęcia tytuł i opis, zajawkę całego tekstu. Zaznaczenie w formularzu bbcode powoduje wygenerowanie dodatkowo całości do wklejenia na dowolne forum phpBB. Unikam w ten sposób mozolnego tworzenia ilustrowanego zdjęciami artykułu. Dodatkowo skrypt sam robi miniaturki - jeżeli wysłane zdjęcia są większe, potrafi też dodawać znak wodny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”