Rozniecanie ognia "moja-twoja"

dział małych piromanów ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Rozniecanie ognia "moja-twoja"

Post autor: Gryf »

http://www4.uschovna.cz/zasilka/EBTM3RD7LLGYGXPV-ZLU
Na stronie klikamy na link:
strela-ohen.avi (198.9 MB)
Demonstracja rozniecania ognia. Bła to technika m.in. Słowiańska. Stary rytuał rozpalania ognia z początkiem wiosny przypominający walkę sił zimy i wiosny.

Może w październiku na zlocie popróbujemy?
Awatar użytkownika
Razowiec
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Razowiec »

Ciekawe. Coś jak łuk ogniowy, tylko kaliber większy ;-)
Na filmie widzę raczej jakiś ludzi bawiących się w Indian niż Słowian. Jakie mamy przesłanki za "słowiańskością" tej metody? Pytam jako entuzjasta w.wym. tematyki (znaczy się samej słowiańszczyzny a nie wiosennych rytuałów)
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Czy Indianie czy Słowianie nie ma to kompletnie najmniejszego znaczenia ponieważ woodcraft nie jest rekonstrukcją a jedynie grupą wolnie zrzeszonych ludzi nawiązujących stylizacją i obrzędowością do tradycji ludów tubylczych, a że przy okazji w tutejszym spotkaniu wzięła udział grupa ludzi w śród, których największą popularnością cieszą się Indianie amerykańscy dlatego tak to wygląda na pierwszy rzut oka, poza tym była tam grupka ludzi parających się szeroko pojętą tematyką rozniecania ognia to i pojawiła się technika, z którą spotkałem się jedynie w trakcie słowiańskich czy wikińskich zlotów.

Do kompletu mam grafikę z dawnej epoki, której nie potrafię tu zainstalować przedstawiającą ludzi w strojach rozniecających ogień właśnie w ten sposób.
ODPOWIEDZ