Kosi Potok - Puszczaństwo - 02-06.VII.2011

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Kosi Potok - Puszczaństwo - 02-06.VII.2011

Post autor: Gryf »

https://picasaweb.google.com/ursus7/Kos ... 206VII2011

Przepraszam Was, za to że na fotkach nie uświadczycie plastikowych płacht biwakowych, no cóż - świat brnie do przodu! ;) :D
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Eleganckie :D
Nawet bez plandek ogrodniczych :D
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
prus
Posty: 31
Rejestracja: 07 lis 2009, 23:12
Lokalizacja: prusy wschodnie
Płeć:

Post autor: prus »

wspaniałe zdjęcia Rafale-podzielisz się fotkami?Jak dużo osób pojechało na zlot?
Tęskno mi do tego kraju gdzie mają tak za tak ,a nie za nie(C.K.Norwid)
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Świat bez plastikowych płach biwakowych :shock: , świat bez tworzyw sztucznych :shock:, czy to możliwe ?

Zdjęcia bardzo ciekawe, pojemniki z brzozowej kory i widok indiańskiej wioski - rewelacja. Chętnie bym się wybrał na taki zlot.

Świat brnie do przodu, naprawdę ?
Dawno dawno temu mieliśmy erę kamienia, po niej nastała era metalu, nasze czasy to era tworzyw sztucznych, jaka będzie następna ?
Ja wiem, era śmieci :cry:
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Gryf, wbrew pozorom plastik ma więcej zalet niż płótno. Jedyna wada to klimat ale cóż, jak się wpada między wrony to trzeba krakać jak one.
Nie podwiało Cię za bardzo? (zdj. nr 6) :lol: Patent fajny na obecną temperaturę tylko jak w czymś takim bezpiecznie wyjść przed blok i wrócić? :roll: ;-)
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

ale i tam też plastiku nie brakuje czy też innych nowych technologi :-P
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

prus pisze:wspaniałe zdjęcia Rafale-podzielisz się fotkami?Jak dużo osób pojechało na zlot?
Dzielę się fotkami z podaniem autora i adresu strony. Z zagranicy byłem sam.

[ Dodano: 2011-07-15, 16:20 ]
Mr. Wilson pisze:Chętnie bym się wybrał na taki zlot.
Zapraszam, myślę, że będziesz miał ze swoimi umiejętnościami wielu adwersarzy.
wolfshadow pisze:Gryf, wbrew pozorom plastik ma więcej zalet niż płótno.

Wiesz jednych ziębi innych grzeje, jak wszystko ma swoje wady i zalety. Pod plastikiem spałem dwa razy, pierwszy i ostatni. Przy sztormowym wietrze hałas jest tak okropny, że badziej przeszkadza mi szelest niż deszcz i wiatr.
wolfshadow pisze: jak się wpada między wrony to trzeba krakać jak one.
Wiesz mam na myśli ślepe naśladownictwo, tak jakby nic innego nie istniało. Rozumiem, że tanie, lekkie i zielone ale czy to ma być jedyne przyczyny stosowania plandeki? Są elementy jeszcze tańsze i bardziej stylowe i ze smakiem, a to sobie bardziej cenię nad jakością i zastosowaniem, vide indianiści.
Prowler pisze:ale i tam też plastiku nie brakuje czy też innych nowych technologi
Na tym polega różnica między ortodoksyjnymi indianistami rekonstruktorami a woodcraftem. Puszczaństwo proponuje rekreację na polu obozowania, ale proponuje jeszcze jak najszersze DIY - "Chcemy uczyć się życia pod błękitnym niebem, bowiem tylko tam sprawnie ukształtujemy nasze ciała i uszlachetnimy nasze dusze – abyśmy mogli kroczyć naprzód z widzącymi oczyma i z „myślącą ręką” – abyśmy poznawali radosne drogi lasu oraz życia..." E.Th. Seton.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Gryf pisze:Są elementy jeszcze tańsze
Tańsze niż plandeka ?
Gryf pisze: a to sobie bardziej cenię nad jakością i zastosowaniem,
no nie wiem jak innym ale mi właśnie najbardziej zależy na tych cechach do tego dodał bym jeszcze wygodę i wagę. A wygląd jak jest to fajnie jak nie ma trudno ale są ważniejsze cechy sprzętu
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Prowler pisze:Tańsze niż plandeka ?
Foliówka z Lidla - ultra lajt, takie to dzisiaj modny kierunek :D Jestem ekologiczny, staram się unikac plastiku.
Prowler pisze:no nie wiem jak innym ale mi właśnie najbardziej zależy na tych cechach do tego dodał bym jeszcze wygodę i wagę. A wygląd jak jest to fajnie jak nie ma trudno ale są ważniejsze cechy sprzętu
Dlatego są tacy, którzy nad wygodę i wagę cenią sobie styl i smak, nota bene mam na myśli jedynie ślepe naśladownictwo tak jakby na świecie nic innego niezastąpionego nie istniało? Zgodzisz się? Zwróc uwagę na fotki.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Gryf pisze:nota bene mam na myśli jedynie ślepe naśladownictwo tak jakby na świecie nic innego niezastąpionego nie istniało? Zgodzisz się?
a oczywiście. jeśli odebrałeś mojego posta jako jakieś negowanie Twojego podejścia to przepraszam. Nie chodziło mi o to. Każdy niech dźwiga na swoim grzbiecie to co lubi i co da radę ;).
Gryf pisze:Są elementy jeszcze tańsze i bardziej stylowe i ze smakiem,
I proszę jeszcze raz pokaż mi takie schronienie które spełnia te warunki w odniesieniu do plandeki. Żeby zaraz nie było , że jakiś fanatyk plandek jestem ;). Żadnej nie posiadam i przeważnie sypiam pod ponczem. Tylko właśnie ciekawi mnie ta tańsza i stylowa alternatywa dla plandeki
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Prowler pisze:I proszę jeszcze raz pokaż mi takie schronienie które spełnia te warunki w odniesieniu do plandeki. Żeby zaraz nie było , że jakiś fanatyk plandek jestem . Żadnej nie posiadam i przeważnie sypiam pod ponczem. Tylko właśnie ciekawi mnie ta tańsza i stylowa alternatywa dla plandeki
Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Ponczo z lidla. tanie i lekkie a poza tym j. w.

Akademicka dyskusja nad wyższością świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. :D
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

ponczo z lidla ? hmm nie widziałem czegoś takiego. Chyba to jakaś folia prawda ? Masz fotkę tego ? . I uważasz że spełnia to te trzy warunki: tańsze i stylowe i ze smakiem ? No nie wiem możliwe ,że tylko 1 warunek spełnia (tańsze)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

ponczo z lidla ? hmm nie widziałem czegoś takiego.
A ja tak i to w promocji!
Prowler pisze:Chyba to jakaś folia prawda ?
cosik silikonowanego, nie kupowałem . Cena groszowa jak to u Lidla.

Tania, lekka
Prowler pisze:I uważasz że spełnia to te trzy warunki: tańsze i stylowe i ze smakiem ? No nie wiem możliwe ,że tylko 1 warunek spełnia (tańsze)
Tanie to, lekkie a i... to zależy co kto uważa za smak i styl. Wg. mnie uważam takie plastiki nie w moim klimacie, czy to będzie ponczo, płachta biwakowa, reklamówka, cerata, podgumowany worek po nawozach etc.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

a gdzie tu smak i styl ? I da się pod tym spać w porządny deszcz ?
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Nie mam kompletnie zielonego pojęcia, w końcu pisałem j. w. co o tym sądzę. Być może ktoś w tym znajdzie użytkowość, a i ja w razie wyższej konieczności poratowałbym się takimi wynalazkami ale tak jak często biwakuję, obozuję i uprawiam turystykę korzystam z takich urządzeń raz na sto lat bo mam wg. mnie mam świetny namiot albo stylowe zadaszenia.

Kolejna porcja zdjęć kumpla Puszczyka z Czech z Kosigo Potoku

https://picasaweb.google.com/pustik77/1 ... feat=email
Ostatnio zmieniony 22 lip 2011, 11:38 przez Gryf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

To są zdjęcia od Wilsona :lol: z lubelskiego 8-)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

E tam! Przewidziało ci się. :lol:
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Mhmm.. Nie rozumiem. Link do galerii Mr.Wilsona, zdjęcia wyglądają na znajome, na pewno dobry link podrzuciłeś? Może od złego zdjęcia rozpocząłeś?

ED: No właśnie. :P Patrz jacy tu wszyscy czujni. :P (ja mniej, bom miał otwartą zakładkę i dopiero teraz ją obadałem :P)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Zdjęcia fajne , tylko co to za klimat pod jakaś bawełną , za naszych czasów to był klimat, pod skórami. Teraz takie wszystko nowoczesne i ultralajt. Bawełnę to wymyślił szatan bez poczucia klimatu ;-)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”