Mały, leśno-polny plener

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Mały, leśno-polny plener

Post autor: wrzesientomek »

Wybieraliśmy się ze znajomym chyba już od miesiąca na wypad z aparatami. Niestety zawsze powstrzymywał nas brak czasu, pogoda albo mój mocny sen :-) Tym razem w końcu się udało i ruszyliśmy nawet mimo niesprzyjającej aury (mokro, ale na szczęście bez deszczu).

https://picasaweb.google.com/wrzesiento ... directlink

Z początku próbowaliśmy podchodzić zwierzynę. Saren było bez liku a bonusowo trafiła się locha z młodymi. Niestety szczęście nie dopisało i poza samą przyjemnością podkradania się nic z tego nie wynieśliśmy (kilka akceptowalnych cropów). Później skierowaliśmy się do lasu. Po drodze kolejna zwierzyna, dwie łanie (już w lesie) i pół zająca :-) Chyba przerwaliśmy czyjeś śniadanie (nie wiem dlaczego ale żaden z nas nie wpadł na pomysł zrobienia zdjęcia bezgłowemu zającowi).

W lesie ognisko, śniadanie i kawa a następnie moje drugie spotkanie z Wołczenicą, rzeką która w lutym nie dała się pokonać. Tym razem znalazłem się ze dwa kilometry w dół jej biegu i przejść było sporo. Tam tama bobrowa, ale bez żeremia. Były za to nory (nie jestem pewien, ale chyba bobrowe, jeśli ktoś wie więcej proszę o sprostowanie).

Warto było :-)
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Bardzo przyjemna wyprawa :-D Chyba mnie właśnie namówiłeś na bagna :mrgreen:
wrzesientomek pisze:Były za to nory
To bobry.
Nad Wisłą żyją podobnie - w skarpie siedzą i se mieszkają.
Mają po kilka wejść. Trzeba uważać by nogi nie złamać idąc brzegiem.

Nawet tama z waszego wypadu - podobna.
U nas robią tamy co 50 metrów (stare koryto rzeki Świder)
Takie -

https://picasaweb.google.com/rzez.immi/ ... 2986813746
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

slaq, niezłe brodzenie. Do tej pory nie doceniałem waszych dzielnic.
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Żeby nie zakładać nowego tematu wrzucam tutaj:

https://picasaweb.google.com/wrzesientomek/SapolnaLipiec2011?authuser=0&feat=directlink

Tym razem samotnie, ale też było ciekawie. Do łask wróciła pobliska rzeczka, Sąpólna, z tym, że wybrałem się w miejsca gdzie mnie jeszcze nie było.

Na samym początku przywitały mnie osy, którym coś rozwaliło gniazdo (dzik?). Musiałem się ewakuować, ale na szczęście nie goniły zbyt daleko. Potem trochę brodzenia i fotografowania.

Ten wypad to był też sprawdzian dla nowych, świeżo zaimpregnowanych nikwax'em butów (dzięki Qasz za dokładniejsze wyjaśnienia). Zdały egzamin i wytrzymały, oprócz kilkukrotnego przechodzenia przez wodę, stanie po kostki w trakcie robienia zdjęć (dlaczego zawsze najlepsze kadry wychodzą ze środka rzeki? :-) ).

Na koniec kawa oraz przeglądanie i obróbka świeżych danych. Zaleta zamulonych i nie zdatnych do grania netbook'ów, można używać ich wszędzie i dość długo, dzięki czemu zamiast ścian pokoju dookoła miałem szumiący las. Taka pracę przy komputerze to ja rozumiem :-)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Kurde!
MichalN - jak my w niedzielę takich kadrów na Wiśle nie zrobimy, to nie wracam do domu :-)
Piękne zdjęcia wrzesientomek... To prawdziwe uroczysko.
Trochę Świder mi przypomina.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Dzięki puchalsw :-)

Takie rzeczki i kawałki lasu w ich otoczeniu to miła odskocznia od "przemysłowych" lasów, które niedługo będą już dosłownie idealnie symetryczne. Woda skutecznie uniemożliwia ludziom jakiekolwiek prace w jej pobliżu. "Cicha woda brzegi rwie..." :-)
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Bardzo fajne fotki, jak zwykle klimatyczne.
puchalsw pisze:MichalN - jak my w niedzielę takich kadrów na Wiśle nie zrobimy, to nie wracam do domu :-)
Bateria w sprzęcie już naładowana, jeno światło będziemy mieli kijowe, bo go nie będzie :-) Szaro i buro.
Obrazek
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Michal N pisze:Bateria w sprzęcie już naładowana, jeno światło będziemy mieli kijowe, bo go nie będzie :-) Szaro i buro.
A wybieracie się do lasu czy na otwarty teren? W lesie pochmurna pogoda lepsza, mniejsze kontrasty. Ja miałem już kompletną szarówkę. Pogoda brzydka i jeszcze zaczynało robić się ciemno. Statyw + pilot + tryb opóźnienia ekspozycji i jazda :-)
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

wrzesientomek pisze:A wybieracie się do lasu czy na otwarty teren? W lesie pochmurna pogoda lepsza, mniejsze kontrasty. Ja miałem już kompletną szarówkę. Pogoda brzydka i jeszcze zaczynało robić się ciemno. Statyw + pilot + tryb opóźnienia ekspozycji i jazda :-)
Spływamy Wisłą. Będziemy cudować, najwyżej będą B&W :mrgreen:
Obrazek
Lechu333
Posty: 54
Rejestracja: 13 lip 2010, 15:30
Lokalizacja: Stepnica
Gadu Gadu: 9493122

Post autor: Lechu333 »

Widzę że nie tylko ja dzień spędziłem w przyjemnym otoczeniu:)

Świetne miejsca i fotki.


Pozdro.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Re: Mały, leśno-polny plener

Post autor: Zirkau »

wrzesientomek pisze:Wybieraliśmy się ze znajomym ....
Taka prosba, odprujcie z mundurów oznaki innego Państwa. Kaleczy to oczy, podobnie jak grube błędy ortograficzne w tekście.
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Re: Mały, leśno-polny plener

Post autor: wrzesientomek »

Zirkau pisze:Taka prosba, odprujcie z mundurów oznaki innego Państwa. Kaleczy to oczy, podobnie jak grube błędy ortograficzne w tekście.
Ja odprułem zaraz po zakupie. Florka widziałem pierwszy raz, więc nie będę kazał mu tego robić :-P
Gdzie widziałeś grube błędy ortograficzne? Nie jestem mistrzem ortografii, ale jak wrzuciłem tekst do worda to znalazł tylko braki w przecinkach.
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

wrzesientomek :-) super foty za każdym razem lepsze :-) a Zirkau się nie przejmuj starcza demencja jak nic :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Re: Mały, leśno-polny plener

Post autor: Zirkau »

wrzesientomek pisze: Gdzie widziałeś grube błędy ortograficzne? Nie jestem mistrzem ortografii, ale jak wrzuciłem tekst do worda to znalazł tylko braki w przecinkach.
nie nie, chodziło wyłącznie o widok tej szkopskiej flagi. Ja wiem, że mundury sa bardzo popularne, dobrze maskują i sa jedynmi z najtańszych na rynku, ale wszystkie maja emblemat obcego państwa. A co do błędów, to tak ogólnie, w tym przypadku nie do Ciebie piłem, tylko takie porównanie.
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Spoko Zirkau :-)

Co do flagi to napomknę następnym razem towarzyszą.

Dzięki wszystkim za uznanie :-) Przynajmniej człowiek czuje, że nie robi zdjęć do szuflady :-)

[ Dodano: 2011-07-02, 14:44 ]
Michal N pisze:Spływamy Wisłą. Będziemy cudować, najwyżej będą B&W :mrgreen:
Czyli otwarty teren? Czy może trochę lasu? Nigdy nad Wisłą nie byłem i nie wiem jak tam jest. Byłem za to nad Sąpólną :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”